Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Viyana metrolarında parfüm yasağı getirildi!

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Viyana metrolarında parfüm yasağı getirildi!

Darısı ülkemin başına, ancak şu şekilde: Ter kokma yasağı!

Click image for larger version

Name:	Ekran Resmi 2019-08-01 08.51.37.png
Views:	68
Size:	272.6 KB
ID:	133668

Vauu, Amerikada bazı iş yerlerinde bu tür yasaklar olduğunu okumuştum.. Bizim hacıosman metrosunda bir gün birisi amberli güllü bir parfüm sıkmıştı genç kızlar babaannemin parfümü gibi kokuyor burası diyorlardı.
    estefanyen

Yorum

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Artık ne kullanıyorlarsa :-))
      Herkes çoğunluk Amerikalı gibi temizlik, şampuan, fresh fresh koksun istiyorlar belki de, karakteri ruhu olmayan kokular.

• Herod
      Herod Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      kimdiyse o arkadaş

Keşke bizim metrolarda da kullanma zorunluluğu gelse en dandik koku bile ter kokusundan iyidir heralde

Yorum

Ülkemizde zorunluluk haline getirilmesi gereken şey orada yasaklanmış.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Yalnız şöyle bir durum var anladığım ve yazdığı kadarıyla metronun içinde parfüm sıkmak yasak. Yani üstünüzdeki parfümle metroya binmek yasak diye birşey yok.

Bence doğru bir uygulama. Parfümden kasıt özellikle bayanların daha çok yaptığı çantasının içinden deodorantı çıkarıp olur olmadık yerlerde üzerlerine sıkmaları özellikle kapalı ortamlarda bir hayli rahatsızlık verebiliyor. Kapalı ve havasız bir ortamda o etrafa yayılan partiküller bir anda zaten nefes almakta güçlük çekilen ortamı dayanılmaz hale getirebilir. Bunun astım hastası var, bebeği var vs vs. Bence görgü kuralı olan birşeyi yasa ile yazılı kurala bağlamışlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai
        Yalnız şöyle bir durum var anladığım ve yazdığı kadarıyla metronun içinde parfüm sıkmak yasak. Yani üstünüzdeki parfümle metroya binmek yasak diye birşey yok.

Bence doğru bir uygulama. Parfümden kasıt özellikle bayanların daha çok yaptığı çantasının içinden deodorantı çıkarıp olur olmadık yerlerde üzerlerine sıkmaları özellikle kapalı ortamlarda bir hayli rahatsızlık verebiliyor. Kapalı ve havasız bir ortamda o etrafa yayılan partiküller bir anda zaten nefes almakta güçlük çekilen ortamı dayanılmaz hale getirebilir. Bunun astım hastası var, bebeği var vs vs. Bence görgü kuralı olan birşeyi yasa ile yazılı kurala bağlamışlar.
        Dediğimiz gibi düşününce kesinlikle çok mantıklı ki dediğiniz gibi olması daha olası.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post

Ülkemizde böyle bir görgü kuralını yasayla öğretmeye çalışmaya gerek yok şükür

Şaka bir yana ben bir deodorantın bir astım hastasını ne hale getirdiğini çok acı şekiilde şahit oldum. Bu kokuların kimyasal olduklarını hatta patlayıcı olduklarını unutmamak gerek, sözüm forum içine değil tabiki.

Yorum

Şu da var ki, dünyanın en güzel kokusu bile (hala keşfedilmemiş olan bile) kirli vücuda faydası yok..

Önce temizlik...

(Kamu spotu gibi oldu)

Yorum

dogru haber degil sanırım. eski bir haber olabilir cunku metro hattı cok sicak oldugu için cozum olarak bi ara deodorant dagitiyorlarmış, onu yasaklamış olabilirler ama 2016 nın haberi bu. cunku en son uygulama ile viyana metrosundaki vagonların özel parfüm kokması saglanmış. her vagon farklı bir parfüm kokuyor ve her vagonun gorseli degiskenlik gosteriyor. milliyet pek kaynakta belirtmedigi icin uydurma bir haber gibi duruyor.

Yorum

Bence Aventus'u ve Avuntus'ları bu yasaktan muaf tutmaları gerekirdi:-))

Yorum

İşleniyor...
                X