Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Aventus Dosyası - Aventus Neden Bu Kadar Seviliyor?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Aventus Dosyası - Aventus Neden Bu Kadar Seviliyor?

Hadi bakalım parfümseverler sizce bu kadar fazla sevilmesinin ve tutulmasının sebebi size göre neler?

neden iphone ???
    iphone işte !!!

neden aventus ???
    aventus işte !!!
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Genel beğniye uygun. Ferah bir havası var. Talitleri de yerini tutmuyor.

Yorum

Giyilebilmesi en kolay parfümlerden biri. Risksiz ve bir o kadar dikkat çekici. Her mevsime ve her ortama ve her yaşa uygun.

Yorum

Creed - Aventus için sanırım en önemli argüman markanın pazarlama maksatlı ve satışa dönük her sene en az 3 4 parfüm çıkaran işlere imza atmaması, özgün ve yenilikçi, çığır açan ve piyasayı derinden etkileyen işlere imza atmış olması diyebilirim. Aventus ilk çıktığı batchler ile insanlara tatmadığı bir deneyimi yaşattı. Maskülen olan ama bu maskülenliği içine bağıran deri, karanfil, meşeyosunu gibi notaları öne çıkararak yapmayan huş ağacı katranı, ananas ve imzası olan ambergisin, diğer notalar ile çok iyi harmanlanması ve ortaya çıkan işin hem farklı hem de kaliteli bir şey olması da etkiliyor.

Tabi markanın piyasada yarattığı ben özelim beni krallar kullanıyordu izlenimi, genel beğenisinin her parfümünde yüksek olması ve bu genel beğeni işinin designer kafasına kaçarak vermemesi -yani hem sanatsal yönünün yüksek hem de genel beğenisinin yüksek olması ile farklı olduğunuzu hissettirmesi- de birçok etkenden birisi.

Yorum

Bir çok markanın güzel kokuları var elbet ama çok versatil değil, her zaman rahatlıkla kullanıp giyemezsiniz. Aventus meyveleri şahane kullanan, koklaması ve giymesi çok keyifli bir parfüm. Maskülen, oturaklı, hoş, öyle yapay bir donukluğu vs. yok, ki güzel batchleri hakkaten çok sexy. Freş, temiz bir parfüm arayışındaysanız zaten çok çok fazla alternatifiniz yok. O dönemler Dior higher energy'i de çok seviyordum güzel ananaslı keyifli bir parfümdü, keza düz higher da çok zevklidir.

Azzura'ya da katılıyorum, koku güzelliğinin yanında marka olarak da zaten Creed hype'lıydı, Aventus'un öncesinde de Millessime Imperial, Silver Mountain Water ve Green Irish Tweed oldukça ilgi gören parfümlerdi(keza diğerleri de iyi parfümlerdir Bdp,erolfa,Ov,Os). 2010-11 yıllarındaki o dumansı efsane batchlerinin çıktığı dönemdeki Aventus da gerçekten şahaneydi yani tüm bunlar birleşince bu kadar ilgiyi ve övgüyü hakediyor diyebilirim. Zaten kendi alanında rakibi de yok, ancak sahteleri çıkabildi .

Yorum

Aventus kesinlikle bayanların hoşuna gidyor. Luca Turin bile bayanlar-beğeniyor-fenomeninden dolayı artık eninde sonunda Creed'e dört yıldız verme mecburiyetinde kaldı; sırf bayanlar beğeniyor diye. Parfümperestlere gelince..Creed hem dizayner (koku-profili-yaygın beğeni), hem niş (herkes bilmiyor) hem artizan (batch-sorunu)...ABD'de Dua adında bir parfüm markası şu an Aventus'un batch-serilerine göre Aventus'u klonlamaya başladı bile. Dumanlı batchin bence en büyük başarısı kaliteli huş ağacı katranını kaliteli Iso e-süperle harmanlayışı.

Yorum

Genel beğeni algısıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. 1)meyveli 2)ferah-fresh 3)çıktığı dönemde benzeri yok 4)beğenilme ve iltifat alma oranı yüksek(belki de en önemlisi)
                O kadar farklı kokularla haşır neşir olmama rağmen yanımdan birisi bu parfümle geçtiğinde hala baktırır.

Yorum

HAVA GAZI...

Aventus bayanlar tarafından beğeniliyor diyenler şu videoları izlesin önce;

https://youtu.be/vgDvgXKWAXQ?t=307
                  https://youtu.be/uil3oxzpGWI?t=194
                  https://youtu.be/KjV2nKPNTd8?t=251
                  https://youtu.be/XXh0-pe3fbA?t=542
                  https://youtu.be/qhjx1MBZZ0o?t=436
                  https://youtu.be/87ryPSInEoU?t=158
                  https://youtu.be/f7JFDsSR67E?t=907

function Aventus(){
                  performans();
                  while(10 sprey){
                  manitalar();
                  if(pantydrop())
                  500 ml flacon();
                  }
                  satılık şişeliler();
                  }

Yorum

• protectedsugar
                    protectedsugar Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Bunlar hepsi kara propaganda :-)

Çok özel bir yanı olmamasına rağmen her parfümseverin elinin altında sürekli bulunan bir parfüm eleştirenlerin bile çokça kullandığı bir parfüm hatta hiç parfümle alakası olmayan insanların bile en iyi parfüm tabiriyle tanıdığı bir parfüm yapmış Creed etkisi daha uzun yıllar sürecektir rakipleri bile sürekli kopyalayarak pastadan pay almaya çalışmakta

Yorum

Aventus gibisine açıkçası ben denk gelmedim ki bin tane farklı parfüm giyip, farklı ortamlarda bulunmuşumdur. Kadınlardan dolaylı veya direk övgüler aldıranlar listesinde birinci gelir. Hype boşuna değil, en azından kendi şahsım adına

Şimdi yukarıdaki linklere baktım da, bir sürü parfüm deneyip de üzerine Aventus deneyince bir şey anlaşılamayabilir(bir videoda tom ford oud wood falan kokluyor sonra 4-5 parfüm daha sonra aventus 6), bir de kağıttan karar vermek de başka bir durum. 7-8 tane parfüm almıştım bir arkadaşımdan, hoş bir kadın arkadaşıma koklattım, içinde dhi var, eau de sauvage var, ysl jazz var, bir sürü güzel klasik parfüm var, bir de dandirik ferrari red var, böyle yapay, sıkıcı, ucuz deodorant gibi kokuyor.. En güzeli bu dedi ..

Ama parfümü sıkıp giydiğinde bambaşka bir durum var ortada, öyle değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. Eskisi gibi güzel batch'e denk gelmek tamamen bir loto bu arada, son dönemde denediğim birkaç Aventus batchi gerçekten Afnan gibiydi, veya gerçek gibi değildi. Çıktığı zamanda o dumansı batchi ile, o dönemdeki parfüm çeşitliliği falan da düşünülürse gerçekten muazzam bir yapıttı. Şimdi taklitleri ile, açık parfüm, zart zurt derken koku da eskidi ve hepimiz yorulduk. SMW'den de keza böyle benzerini yapa yapa soğuttular. Jeremy'nin Dior sauvage'i övmediği videosu var mı ya, ben de seviyorum tamam o parfümü de yeter yani, çok commercial ve cringe geliyor onun videoları bana.

Yorum

• ali
                      ali Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Yukarıdaki videolardan birinde sanırım Carlos'un, hanımefendi kağıttan koklayınca beğenmiyor ama "senin üzerinden gelince kokuyu beğeniyorum" diyor.. Bence de videolar çok dar bir bakış açısını yansıtıyor..

• protectedsugar
                      protectedsugar Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Arka arkaya parfümlerin denenmesini ben kesinlikle doğru bulmuyorum; çok yanıltıcı..

Aventus ilginç bir koku.Sevmiyorum deseniz de alıp sıkıyor üstüne bir de iltifat alıyorsunuz.Kaç "sevilmese de sıkılacak parfüm" vardır ki??Sevenleri de ölüyor onun için.Enteresan yani

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
                      Hadi bakalım parfümseverler sizce bu kadar fazla sevilmesinin ve tutulmasının sebebi size göre neler?
                      Hadi madem Aventus dosyası açıyoruz, herkes beğeniyor...siz istediniz ve buyrun bir splitt :-)))..şaka şaka..

Yorum

aventusu kötüleyenleri anlamıyorum,kötülenecek bir parfüm deği.Onu yere göğe sığdıramayanlarıda anlamıyorum creed'în çok daha iyi parfümleri var

Yorum

• serif_aydogar
                          serif_aydogar Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Aynen katılıyorum. Güvenilir bir liman arıyorsan Aventus.

Kesinlikle havagazı... Neden bu kadar beğeniliyor anlamadım. Hiç bir özelliği yok. Acaba Aventus reklam için kullanıcılara para mı veriyor diye düşünmeye başladım.

Yorum

İşleniyor...
                        X