Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

parfüm hobisi hakkında

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• parfüm hobisi hakkında

merhaba öncelikle şunu belirteyim parfüme olan ilgimi yeni keşfettim.Birkaç gündür sürekli araştırıyorum ve aradığım forumu sonunda sizler sayesinde buldum.Birkaç sorum olucak siz değerli üstatlarıma parfüm hobisi çok pahalı bir uğraşa benziyor öylemi ?Kaliteli kokuları temin etmek ülkede çokmu zor?Açıkçası araştırana kadar ne vintage ne niş nede batch kelimelerini duymuştum .doldurma çok değersiz parfümler kullandım bu zamana kadar fakat artık bütçem doğrultusunda her ay bi orijinal parfüm almak istiyorum.Çünkü forumda dolaşırken çok ilgimi çekti parfüm konuları bu yüzden orijinal kokuları çok merak ediyorum.Fakat bilgim olmadığı için bu işe nereden başlamalıyım bilmiyorum.Sizce nereden başlamalıyım?Bu ay için 700-800 tl gibi bir bütçem var fakat ana akım parfümler bile çok pahalı olduğundan sanırım işim çok zor.Sitenizdeki satılık şişeli parfümlerden alarakmı başlamalıyım?Yoksa ana akım parfümlerdenmi?Bİliyorum herkese hoş gelen parfüm başkadır ama önerebileceğiniz ürünler varsa yardımcı olurmusunuz?Gerçekten parfümler hakkında araştırmaya başladığım andan itibaren sürekli yeni şeyler öğrenmek istiyorum emin olun forumdan çıkamıyorum: Bu arada yurtdışından parfüm alma gibi şansım yok gibi birşey rica etsem beni bu hobi hakkında bilgilendirirmisiniz ve bütçem dahilinde size göre bu ay hangi parfümü almam gerektiği konusunda yardımcı olurmusunuz rica etsem?Şimdiden çok teşekkürler.

Merhabalar komsum , hosgeldiniz . Hos sohbetleriniz güzel kokulu günleriniz olsun . Öncelikle belirtiyimki burda kimse size su parfümü alin ‘ iyidir , kalicidir güzeldir ‘ vb . seyler söylemez . Ufak tefek öneriler olur ama onun icinde sizi birazdaha taniyan tarzinizi begenilerinizi vs . bilen arkadaslar oldugunda . Öncelik olarak forumda vakit gecirip kokular hakkindaki yorumlar begeniler bi bakin , sonrasinda kafaniza yatan o markayi forum disindada bulabirseniz yorumlara vs bakabilirsiniz ondan sonra almaya karar verirsiniz fakat buda kör alis olur . Bunuda aslinda yeni baslayanlara pek tavsiye etmez kimse . Her kokuyuda magazada deneme sansi gibi bahanerimiz ve her markanin magazalarda bulunmamasi vs gibi sebeerlede önceliginiz dekant basliklari olabilir bence , yapilan splitleride degerlendirebilirsiniz .Daha makul ve ön bilgi edinmis olursunuz hem kullandiginiz dekantda cabasi Illada kör alis yapmak isterseniz ki dedigim gibi kör alisida burda size kimse önermez ama genelde biz bunu yapariz . Umarim az cok faydali olur anlattiklarim

Yorum

700-800 tl gibi bir miktara en az 15 markanin nis veya desenger 10 ml gibi dekantini alabilirsiniz yada 1-2-3 siseli kokuda forumda disariya nazaran uygun fiyatlara bulabirsiniz .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kadir.tbk View Post
        Merhabalar komsum , hosgeldiniz . Hos sohbetleriniz güzel kokulu günleriniz olsun . Öncelikle belirtiyimki burda kimse size su parfümü alin ‘ iyidir , kalicidir güzeldir ‘ vb . seyler söylemez . Ufak tefek öneriler olur ama onun icinde sizi birazdaha taniyan tarzinizi begenilerinizi vs . bilen arkadaslar oldugunda . Öncelik olarak forumda vakit gecirip kokular hakkindaki yorumlar begeniler bi bakin , sonrasinda kafaniza yatan o markayi forum disindada bulabirseniz yorumlara vs bakabilirsiniz ondan sonra almaya karar verirsiniz fakat buda kör alis olur . Bunuda aslinda yeni baslayanlara pek tavsiye etmez kimse . Her kokuyuda magazada deneme sansi gibi bahanerimiz ve her markanin magazalarda bulunmamasi vs gibi sebeerlede önceliginiz dekant basliklari olabilir bence , yapilan splitleride degerlendirebilirsiniz .Daha makul ve ön bilgi edinmis olursunuz hem kullandiginiz dekantda cabasi Illada kör alis yapmak isterseniz ki dedigim gibi kör alisida burda size kimse önermez ama genelde biz bunu yapariz . Umarim az cok faydali olur anlattiklarim
        hoşbuldum öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.forumda sürekli bilgiler edinmeye çalışıyorum.Önerin dahilinde dekant başlıklarına ve splitlere daha çok göz gezdirmem gerekicek ozmanHatta vakit kaybetmeden bakmaya başlıyimtekrardan çok teşekkür ederim bilmediğim bi konu olursa bu gönderi altında sizi tekrardan rahatsız ederim sakıncası yoksa

Yorum

• Kadir.tbk
          Kadir.tbk Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Nedemek komsum herzaman

700-800 tl gibi bir miktara en az 15 markanin nis veya desenger 10 ml gibi dekantini alabilirsiniz yada 1-2-3 siseli kokuda forumda disariya nazaran uygun fiyatlara bulabirsiniz .
        Ben daha pahalı bir hobi olarak görüyordum parfüm hobisini ama siz bu konuda gerçekten çağ atlamışsınız bu işi bölüşerek çözmüşsünüz

Yorum

Bir şey daha sormak istiyorum izninizle.Dekant olarak yaz ayında olduğumuz için mevsimlik bir şeyler önerebilirmisiniz rica etsem ve acemi olarak kokuları hissetmem için ml olarak uygun ml değerleri nelerdir mesela 5 10 15 ml ?

Yorum

Benim tavsiyem forumumuzdaki satılık ilanlarından başlamanız ve güzel bir başlangıç için ana akım parfümlerinden uzak durmanız yönünde.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: İbrahim20 View Post
              Benim tavsiyem forumumuzdaki satılık ilanlarından başlamanız ve güzel bir başlangıç için ana akım parfümlerinden uzak durmanız yönünde.
              peki önerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim öneriniz için.

Yorum

Hoşgeldiniz

Benim önerim satın almaya başlamadan önce ana akım klasik parfümleri mağazada denemeniz, beğenilerinizle ilgili notlar almanız ve ilk aşamada çeşitli parfüm sitelerinden tarihçe, parfümör, içerik ve yorum bilgilerini almanız. Bilgi sahibi oldukça hobiler daha keyifli hale gelir. Bu süreçte hangi türlerden, akorlardan hoşlandığınızı, hangi parfümörlerin işlerini daha çok beğendiğinizi keşfedebilirsiniz. Koleksiyonunuzu da daha bilinçli, hatta belli bir temada oluşturabilirsiniz.

Yorum

Mağazalarda denemek oldukça yerinde bir başlangıç olur.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                  X