Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Evcil hayvan besleyenler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Maşallah benimde önceden iki mavişim vardı

Yorum

• Hattab.
      Hattab. Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben kedileri çok seviyorum hocam birçok kez yavru getirdiler ama aile fertlerim sevmiyor o yüzden sizlere çok özeniyorum.

• jatne
      jatne Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Kedi sevgisi apayrı bir duygu bence sevgi değil bir tutku. Üzülme kardeşim sokaklarda yüzlerce sahipsiz hayvan var hepsi senin aslında . Onlara vereceğin bir tas su bir lokma mama ile yaşadıkları mutluluğu görmek . Bir ömre bedeldir inan bana

• Hattab.
      Hattab. Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam sokakta bir kediye bakıyordum, aylarca baktım sonra bir kadının kedisi çıktı çok kötü hevesim kırıldı sokakta bakmam artık.

Orjinal yazı sahibi: jatne View Post

2013 yılında, bizim sitede kardeşini araba ezmiş, başında acı acı miyavlarken buldum. Hiç unutmam, berat kandiliydi o gün, onun için iki ismi var. Berat Boncuk toz toprak içindeydi, bir deri bir kemikti pirelerden dolayı. İki günde 36 pire ayıkladım üstünden Bu delikanlı hayatımdaki 6. kedi. Bütün kedilerimi sokaktan aldım. Pet shop lardan hayvan alınmasına karşıyım
    ben de aynı şekilde evcil hayvan alım satımından hiiiiç hoşlanmam. birini sahiplendik diğeri ise onun yavrularından biri.
    Son Düzenleme vesna; 16-01-17, 21:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

Dünya tatlısı İrlanda Seterimizi 13 yaşında kaybettikten sonra sadece komşunun/arkadaşın/sokak köpeği sevgisi. Cidden çok fena bir his

Yorum

Bizim de eskiden Saint Bernard cinsi çok tatlı bir köpeğimiz vardı.10 yaşında vefat etti.O öldükten sonra uzun yıllar tekrar hayvan sahibi olmayı düşünmedim.Kızım,köpeğimizin vefatından sonra doğdu ve hayvanlara çok düşkün.Onun aşırı ısrarı sonucu kuş alalım diye pet shop a gittik ve ben orda Pamuğu gördüm.O kadar tatlı ve meraklı bir kediydi ki.Evet aslında satın almak doğru değil,biliyorum ama onu orada bırakmak istemedim.Sürekli onu görmeye gittim ve gördükçe bağlandım.Eşimi yalvar yakar ikna ettik.Şu anda evimizin neşesi.İyi ki var...

Yorum

• Optuna
          Optuna Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bernard enteresan bir cins açıkçası. Ben çok etkilenmiştim biraz tanıma firsatım olmuştu, diğer kopek türleri gibi bakmıyor gözünüze. Belki de abartıyorum şu an emin olamadim.

• Libra
          Libra Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Çook tatlılar.Çok sakin,sabırlı,iyi huylu bir cins.Bizimki çok da korkaktıUzun yolculuklarda ben onunla arka koltukta otururdum beni köşeye sıkıştırır,sonunda kocaman cüssesiyle kucağıma otururdu.Kedilere diklenir,kedi bir hamle yapacak olsa kaçacak delik arardı.Başka köpeklerle oynarken sabrını zorlasalar da hiç sesini çıkarmazdı.Onu çok özledim....

Bir Scottish'de benden gelsin. 3.5 yıldır hayatımızın rengi olan oğlum Topak. Bu cins tuhaf bir cins; canı istediğinde bir şeyler yapan, aksi taktirde bütün gün keyif yapıp yalanan bir özelliğe sahipler. Son iki yıldır ara ara kavuşuyoruz çünkü o artık ailemle Isparta'da ikamet ediyor. Artık zapt edemedikleri için sokağa alışmış ve hünerlerini sergiledikten sonra mesai bitiminde eve geliyormuş. Evde ıslak mamasından başka bir şeye dokunmayan oğlum, söylentilere göre sokakta ne bulursa indiriyormuş En güzeli de canı isterse beraber uyumamız ve onu öpüp koklamak.

Yorum

• Libra
          Libra Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Maşallah çok tatlıBizimki de 2 defa evden kaçtı,deliye döndüm.Hemen arayıp buldum.Dışarı bırakmaya cesaret edemiyorum başına bir şey gelirse diye...O tembellikle kendini koruyamaz gibi geliyor.

Bu da benim kızım, şakira

Click image for larger version

Name:	2051117_orig.jpg
Views:	147
Size:	469.0 KB
ID:	4027
        Şaka şaka bir kedim bile yok.
        Ekli Dosyalar

Yorum

• NeroBianco
          NeroBianco Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Evimde şu yaratıkla yaşamak için çok şeyi feda ederdim

hamster demişken, baykalbul hocamın da vardı sanırım bi hamsterı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: guardian View Post
          hamster demişken, baykalbul hocamın da vardı sanırım bi hamsterı.
          Selamlar .. Evet guardian hocam hamster besledim .. Onlar biraz sidiksi kokuyorlar ev içinde. Gerçi eşi vardı diğer kafeste birbirlerine feremon salgılıyorlardı bu yüzden olabilir.. Çok da kötü değilde evdekiler şikayetçiydi. 2 yıl falan ömürleri var. Suriye hamsterı kardeşi de olsa ayrı yaşamak zorunda. Eşi hamile oluyor ve hala kovalıyor .. Videoları var eklerim inşallah. Youtube kanalım var, bakabilirsiniz..
          Click image for larger version  Name:	baykalbul ginepigi maydanoz yiyor dili çıkmış sevimli.jpg Views:	1 Size:	310.5 KB ID:	4122

Yukarıda Ginepigim var ve çok tatlı maşallah. 1-2 haftada bir talaşını değiştirirseniz 55 cm civarı ene sahip kafesde besleyebilirsiniz. Batıda çok yaygın.. 1985'lerde falan ABD'de dizi filme konu olmuştu. O zamanlar a bunlar fare besliyor diyorduk .. Öyle bir kuyruğu yok.. Tavşana daha çok yakın. Gezdirme şartı yok. Bazen üstüme alıyor TV izliyoruz , elime alıp seviyorum, öpüyorum.. Çok tatlı maşallah .. Kobay, Cavia, guinea pig, isimlerinden..

https://www.youtube.com/user/baykalbul/videos

Hamster koltuktan aşağı atlıyor süperman gibi o videoyu bulursam özellikle eklerim inşallah..

Videoalrda ingilizceyi türkçe gibi okuyorum idare edin ..

Bence Ginepig çocuk için güzel bir pet hayvanı..
          hi , selam :) :D.. you shall look to my PLAY LIST and shall see to my videos.. my ANOTHER play list have got famous videos(didnt my record) .. benim OYNATMA ...

Yorum

• Guest's Avatar
            Misafir Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hoş geldiniz Baykal hocam ve tatlı Hamster'ı

• baykalbul
            baykalbul Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Sağolun Debussy hocam . Tapatalk uygulamasında link kırık görünüyor ve tuhaf kodlar var. Olur böyle şeyler hem forum yeni. Bilginiz olsun dedim..

Bu arada resimdeki hamster değil, ginepig, kobay .. Ellerinizden öper Debussy amcası.. Amca derken ''bana amca amca dediler'' krizine girmeyelim bu sıpanın yaşı 3 falan amcası.. Ellerinizden öper amcaları, teyzeleri..
            Son Düzenleme baykalbul; 18-01-17, 20:16. Tarafından yapıldı.

Geçmiştekiler say say bitmez.
          Güncel durum: 1 presa canario 1 dogo argentino.
          Tavsiye etmiyorum Kedi, en iyisi 1 kedi

Yorum

Yıllarca, bilinçli bir şekilde uzak durdum durdum, sonunda geçen yıl 5-6 aylık bir sokak kedisi ayağıma dolanıp eve attı kendini. Yesin bi şeyler dışarı bırakırım dedim ama inatla tekrar daldı içeri. Tuvaleti gelince yeri eşelemeye başladı, alıp bahçeye koydum, yine benden önce girdi eve. Tekrar eşeledi yeri. Tuvalet falan yoktu. Balkondaki içi toprak dolu büyük küp saksı geldi aklıma. Ben küllük diye kullanıyordum. Halletti işini orada. Anladım ki ishalmiş. Ertesi gün de gitmeye hiç niyetli olmadığını görünce tuvalet, kum, mama düzeni kuruldu hızlıca. İshali geçti bir iki gün içinde. Aradan bir iki hafta geçince anlaşıldı ki kız hamile. 2 ay geçmeden 3 tane doğurdu. Evde bi anda 4 kedilik bir aile ortaya çıkmış oldu. Biz de yaşıyoruz yanlarında işte...

Yorum

• Minty
              Minty Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Kediler boyle galiba, hic beklemedigin anda gelip hayatini istila ediyorlar ve sen de onlarin tercihine ayak uydurur halde buluyorsun kendini, bir sırları ama ne ben de bilmiyorum.. Minty benim tercihimdi, çünkü her yönüyle çok özeldi, ama başkalarına kakalamaya çalıştığım aptal kardeşleriyle beraber evi istila ettiler, komik olan tarafi ise Minty’nin gercek bir bas belasi olusu (yatakta sola donuk yatmama izin vermiyor uyku pozisyonum bile Minty’nin kontrolunde!) ama ben o ariza ile cok mutluyum

• Medea
              Medea Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Kediler insanı eğitip geliştiriyor bir anlamda Birini ya da bir şeyi olduğu gibi kabul edip değiştirmeye çalışmadan sevmeyi öğretiyor mesela...

Click image for larger version

Name:	WhatsApp Image 2018-12-09 at 21.55.37.jpeg
Views:	271
Size:	114.1 KB
ID:	101778
            Bu da bizim oğlan.

Yorum

Görseydiniz evcil diyebileceğiniz kadar uysal, karakterli, muhteşem bi' sokak kedisiydi o.
              15 yıllık ömrüne kendine ait olmayan 4 yavru emzirmeyi, önüne koyulan her mamayı önce diğer kedilerin yemesini bekleyip kalanı guruldaya guruldaya keyifle yemeyi, 1 meme kanseri ve operasyonunu, sakinliği, asaleti sığdırdı...
              Son zamanlarda kendini bilmez virüslerle savaşıyordu. 1 ay önce apar topar hastaneye götürdük, bebekler gibi bakıldı. Dünkü ziyaretimde de küçük bi' kağıda bi' not yazdım yanına bırakın dedim, sadece o okusun istedim.
              Bugün yenilmiş...
              Sarıp sarmalamışlar, teslim ettiler.. Arka bahçede 1 metre altta uyuyor şimdi.

Daha fazla tutamadım, nereye yazacağımı da bilemedim, çok canım sıkkın..
              Gitti.
              Öyle işte.

- Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

• ali
                ali Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Yaaa

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Kaybınız için üzgünüm. Ama ne mutlu ki böyle güzel bir canlıyla dost olmuşsunuz, ömrüne tanıklık etmişsiniz, güzellikle bakmış ve uğurlamışsınız...

• Libra
                Libra Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok üzüldüm..En azından uzunca bir süre yaşamış ve siz elinizden geleni yapmışsınız.Çok zor bir durum gerçekten.Allah sabır versin.Benim kedimin de bir böbreği iflas etmiş,diğeri de sıkıntılı.Bir aydan uzun süredir veterinere abone olduk.Hatta durumu öyle kötüydü ki 2-3 güne gidebilir demişlerdi.Çok şükür kritik durumu atlattık.Hala haftada 2 gün ilaç tedavisi var.

Benim dünyalar güzeli kedim daha fazla dayanamadı....Bu sene böbrek yetmezliği teşhisi konduğunda veteriner şanslıysa 1-2 yıl daha yaşar demişti.O zaman bile şok oldum.2 yıl sonra ölecek mi diye çok üzüldüm ama tüm tedavilere rağmen sadece birkaç ay yaşayabildi.
              Yemek yemeyi ve su içmeyi kestiğinde öleceğini anladık.Şırıngayla verdiğimiz suyu bile istemedi.Zaten uzun zamandır her hafta veterinerdeydik.En son götürdüğümde onlar da artık yapılabilecek birşey olmadığını,istersem orada bırakabileceğimi veya uyutabileceklerini söylediler.Son anlarını bizimle,kendi evinde geçirmesini istedim.Ertesi sabah kalktığında bacakları tutmuyordu.Kucağıma aldığımda kendini tamamen bana bıraktı.Başını bile tutamıyordu.Kucağımda,çaresiz şekilde can vermesini izledim.Hayatım boyunca yaşadığım en zor anlardan biriydi.

Yorum

• Minty
                Minty Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok zor bir an bu işte Subat ayında bir kedim çoklu organ yetmezliğinden öldü, gece yarısı veterinere kliniği açtırdım belki kurtarırız diye, evimize bir Cuma günü gelen siyah bir oğlandı, uslu mu uslu.... Adını Cuma koymuştuk, sabaha kadar yogun bakım kabininin içinde onu izledim, ara ara ben ellerimle oksijen verdim, ama gün doğmaya yakın gitti..... Şimdi onunla top oynarken (müthiş bir kaleciydi) çektiğim videoları seyrediyorum. Meleğin huzur içindedir eminim, senin gibi güzel kalpli bir insanın kedisi, mutlu yaşamıştır kısa hayatını. Başın sağolsun😔

• Libra
                Libra Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok teşekkür ederim Mintycim🙏🏻Benzer bir durum yaşamışsın😔Ne kadar zor olduğunu ancak yaşayan biliyor.Keşke iyileşebilselerdi..Huzur içinde uyusunlar🙏🏻

• cctaymaz
                cctaymaz Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Gözüm doldu vallahi. Huzur içinde uyusun.

Benim evde dört tane sokak kedim var, kraliçemiz Minty, o yemek yerken kimse yiyemez yan tabaktan, koridordan gecerken karsı şeritten karşısına çıkamaz hiçbiri; diğer kedileri tahakküm altına almış bir Hürrem Sultan. Bir de çilingirdi sanırım başka bir yaşamında, evde içeriden kendimizi kilitleyip oturuyoruz😳 En çok ta misafir geldiğinde sorun oluyor, tuvalet ihtiyacını karşılamaya çalışan zavallı misafirler pat diye kapı açılıp Minty ile karşılaşınca şok geçiriyorlar ama ben fena gülüyorum😂 Ama ben onunla konuşurum o da beni dinler, garip bir bağ var o huysuz hanımefendiyle. Diğeri ağır bir kazadan sonra hayata tutunan Lagerade, diğeri Misha, ekibe son katılan da zor bir dönemimde karşıma çıkan Umut. Siyah zeytin, salatalık, turşu, nutella yedikleri arasında. Bir de bahçedeki sözleşmeli personel var, Hilmi Cem, Turabi, Ogeday, Murat Ceylan bir de Yıldırım (isimlerini minik yeğenim koydu😂)

Yorum

• Libra
                Libra Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Benim de sokakta baktığım kedilerim var.Onları eve alamıyorum,çünkü eşim aslında kedi hiç sevmez.Çook uysal,sakin bir kedi olması lazım.Pamuk aşırı sakindi.O yüzden iyi anlaştılar.
                Bugün sokakta beslediğim kedilerden biri beni resmen bir köpekmiş gibi korudu.Yoldan biri geçiyordu,birden yemeği bırakıp önüme geçti ve adama dik dik baktı😂Adam da sizi koruyor herhalde dedi.Çok hoşuma gitti😊

Çok karışık duygular içindeyim.Pamuğumun acısı çok taze.Daha geçen cuma kaybettik.Bugün ise yeni bir kedi sahiplendik.Yarın alıp evimize getireceğiz.Biz biraz daha beklemeyi düşünüyorduk ama kızımız hayvanlara,özellikle de kedilere çok düşkün.Onun yoğun ısrarlarına,yalvarmalarına daha fazla dayanamadık.İyi mi yaptık,kötü mü yaptık.Biraz daha beklemelimiydik bilmiyorum..Prenses Leia mız yarın eve geliyor ve ben biraz tedirginim.Kendisi dişi bir tekir.Umarım her şey iyi olur....

Yorum

İşleniyor...
              X