Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hangi dizileri izleyemiyoruz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hangi dizileri izleyemiyoruz?

İzlediğimiz dizilere dair bir başlık var. Bu başlıkta izlemeye başlayıp, bir türlü sarmayan, izleyemediğimiz dizileri konuşalım istedim.

COLONY.. 2016-2018..

Uzaylılarca işgal edilmiş ve bölünmüş bir şehirde, birbirlerinden sırlar saklıyan bir karıkocanın direniş öyküsü.. Lost ile ünlenen "Sawyer"ı , ve Prison Break dizisinin itici mi itici

kadın doktoru zaten uyumsuzken, vasat senaryo ve aksiyonsuzluk diziyi yavaşça bitiriyor. Herkes her role olmuyormuş dedirtiyor..
    Son Düzenleme uncle-benjen; 17-11-20, 17:35. Tarafından yapıldı.

DARK .. 2017-2020..

Bir nükleer tesisin de bulunduğu bir Alman kasabasında, tesisin yakınlarında bir mağaranın tesadüfen keşfedilmesi ve 30 küsür yıllık periyotlara geri dönüş falan filan.. Konuyu

karman çorman etmek maalesef heyecanı arttırmıyor. Almanların ne kadar kötü oyuncular olduğunu görmek ayrı bir sıkıntı. Hele o püskül saçlı devamlı ağlak Alman ergen..

Her ne kadar hayranı çok olsa da, bilimkurgu hayranlık depolarım, son kalan nöronlarımın isyanına dayanamıyor, ve dizi benim için artık bitiyor..
    Son Düzenleme uncle-benjen; 18-11-20, 07:29. Tarafından yapıldı.

Yorum

Dark, House of Cards, The Rain, Ozark, Altered Carbon... devamını izleyemediklerimden ilk aklıma gelenler.
      estefanyen

Yorum

La casa de papel... Çoğunluğun beğendiği bu dizi o kadar mantık hataları ve bayağı diyaloglar ile dolu ki kesinlikle devam edemedim, zorlama ile ilk iki sezon neyse bir şekilde izlendi ama 3 ve 4 tamamen felaket...

Yorum

• anigemini
          anigemini Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          İki sezon mu ben ilk sezonun yarısında bıraktım iyi dayanmışsınız. 😂 İspanyol yapımı işleri sevmiyorum ya çok saçmalıyor ya melodrama bağlıyorlar, Hollywood olmaya çalışan Yeşilçam sineması gibiler.

• itsmebruce
          itsmebruce Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          kesinlikle katılıyorum, fazla iyi dayandım bence de ama ekiple izlemenin gazıyla o da... Hollywood olmaya çalışan yeşilçam

İzlemediğim diziler listem bayağı uzun, çünkü hiçbirini izlemiyorum. Biraz başlığı baltalamış gibi biraz da kulağa çılgınca, komik gelebilir kusura bakmayın ama bu konuda radikal eleştirel bir görüşüm var:

Bence dizi kültürü, boş vakti zehirliyor. Bizi,
        gerçekliği anlamak için isteksiz tutan, kafası karışık, dikkati dağınık, yabancılaşmış, biraz da korkak bir şekilde tutmak isteyen ve açık hapishanenin farkına varmamızı zorlaştıran, yapıya muhteşem bir şekilde eklenmiş bir endüstri. Endüstrisinin ürettiği tüketim kültürünün bir parçası. Nasıl bir zamanın en tehlikeli adamı Walt Disney ise şuanın en tehlikesi Netflix gibi şirketler.

Kesinlikle diziler ihtiyacımız olan estetiği bize sunmuyor. Kesinlikle analitik sosyo-psikolojik kavrayıştan ve mevcut ekonomik durumdan kopuklar. Çok fazla şey sunuyorlar ama bir yandan da gerçekten ihtiyacımız olan şeyleri bizden uzak tutuyorlar.

Benim tercihim 7. sanat sinemanın tarihinden sanatsal değeri yüksek, farklı, özgün tarzlarda estetik biçimler sunan filmler.
        Son Düzenleme Aryan; 17-11-20, 20:21. Tarafından yapıldı.

Yorum

Güzel bir başlık olmuş. "Lost sevenler bunu da sever" denilerek tavsiye edilen The 100 dizisini izleyemedim. Tam bir ergen dizisi. Lost'un heyecanının, kalitesinin 10'da 1'i yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: itsmebruce View Post
            La casa de papel... Çoğunluğun beğendiği bu dizi o kadar mantık hataları ve bayağı diyaloglar ile dolu ki kesinlikle devam edemedim, zorlama ile ilk iki sezon neyse bir şekilde izlendi ama 3 ve 4 tamamen felaket...
            sırf dali maskeleri bile devrim niteliği taşıyor ve bence son zamanların açık ara en iyi dizisi

Yorum

La Casa Del Papel..

Benim de bir türlü dünyasına giremediğim dizidir.. İspanyol sinemasını sevmeme rağmen..

Kar yağarsa bir daha zorlamayı düşünüyorum..

Yorum

Ben de La Casa De Papel'i izleyemedim. Tek sezonda kalmalıydı hikaye.

Yorum

MR.ROBOT..2015-2019

Sorunlu bir ortamda yaşayan uyuşturucu bağımlısı ama başarılı bir hacker'ın maceraları..

İlk sezonda zekasına hayran bıraktıran, aksiyonuyla cezbeden yapım, sonrasında hayatın bataklığına fazlasıyla dalıp sapkın cinsel içeriğiyle ağırlaşırken, harika bir açılış

yapan sezon da bize el sallamaya başlıyor..
                Son Düzenleme uncle-benjen; 19-11-20, 09:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

TRUE DEDECTIVE.. 2014

Aldığı hiçbir role tam oturmayan (başta Interstellar) Matthew McConaughey, bir role ilk defa gerçekten hayat verirken, oyunculuğu ve tipi sadece komediye uygun Woody

Harrelson'a bile rağmen diziyi alıp götürüyor..

Sonrasında kariyerinde hiçbir inandırıcı rolü olmayan Colin Farrel ile zorlama ikinci sezon, benim için başladığı gibi bitiyor..
                  Son Düzenleme uncle-benjen; 21-11-20, 07:42. Tarafından yapıldı.

Yorum

PEAKY BLINDERS..2013

1920 civarlarında, kasketlerinin sivri uçlarında jilet olup, kavgada hasmının gözüne vurup kör eden anlamına gelen isme sahip bir çetenin, devamlı sigara içip çeşitli suçlar işlemesi..

O dönemlerde geçen filmleri sevmemem, çete filmlerini ayrıca sevmemem , deli gibi sigara içenleri hele hiç sevmemem, suç dünyasını temsil eden tiplerle özdeşleşmeyi hiç

sevmemem sebebiyle bir sezon zor katlanıyorum.

Her bir filmini ayrı sevdiğim, Sunshine ile çokça takdir ettiğim Cillian Murphy'ye ve sonradan eklenen başarılı oyuncu Tom Hardy'ye rağmen, diziyle vedalaşıyorum..

Yorum

THE BLACKLIST..2013

FBI'a teslim olan aranan bir kaçak, bir FBI ajanı kadınla çalışmak şartıyla teslim olmak ister.

Böyle tuhaf bir girişten sonra, olaylar gelişir, ve öyle noktalara gelir ki, çevresi düşman teröristlerle doluyken ve etrafında bombalar patlıyorken, adamımız James Spader, tüm

inandıramayışı ve abartı rol anlayışıyla, elinde puro kahkahalar atarak telefonda dünyayı değiştiren konuşmalar yapmaktadır.

Bu super ajan-kahramanın yaptıkları hiper-süperlikler artık mantık seviyesini aşınca, bize yol görünür..
                      Son Düzenleme uncle-benjen; 19-11-20, 10:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

SUPERNATURAL..2005-2020

Ruhlar, vampirler, fantastikler, ergenlikler, vs vs..

Bir sezonu derviş sabrıyla seyrettikten sonra, fantastiko ergen uçuk-kaçıklıkları için yaşımın çoktan geçtiğini üzülerek anlıyor, diziye limandan mendili sallıyorum..

Yorum

Arkadaşlar, oturmaya mı geldik?

Büyük umutlarla bir diziye başlayıp, türlü nedenlerle bitiremeyen konuklarımızı sahneye alalım lütfen..

Yorum

İşleniyor...
                          X