Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Geçmiş Olsun İzmir (30.10.2020 İzmir Depremi)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Geçmiş Olsun İzmir (30.10.2020 İzmir Depremi)

Click image for larger version  Name:	izmir-4-30102020160408518565cb64ae.jpg Views:	0 Size:	74.0 KB ID:	183530

İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Can ve mal kaybının artmamasını, enkaz altında kalanların bir an önce kurtarılmasını ve yaraların acilen sarılmasını ümit ve temenni ediyoruz.

Umarız b
    ölgede bulunan arkadaşlarımızın durumları iyidir. Kalbimiz Ege'de...
    Son Düzenleme Aryan; 31-10-20, 16:00. Tarafından yapıldı.

Allah yardımcısı olsun çok üzücü bi afet .Biran önce saglam bi yapilasma hizlandirilmali özellikle büyük sehirlerde .
    Cok gecmis olsun

Yorum

Teşekkürler Aryan kardeşim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Tesekkurler sevgili Aryan Allah kimsenin basina vermesin...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Herkese geçmiş olsun. Zor bir gündü. Yüksek ve kayalık yerde olmamıza rağmen fazlasıyla hissettik.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Selective44 View Post
            Herkese geçmiş olsun. Zor bir gündü. Yüksek ve kayalık yerde olmamıza rağmen fazlasıyla hissettik.
            Gecmis olsun.. Siz de izmirde misiniz? Nasilsiniz arkadasim?

Yorum

• Selective44
              Selective44 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              İzmirdeyim evet. Sarsıntı anında iş yerindeydim. Ki bulunduğumuz yer alt yapı olarak çok kuvvetli. Kayalık zemin üzerinde evka 3 tarafı. Oldukça şiddetli hissedildi ki aşağıları düşünemiyorum bile.

Büyük geçmiş olsun İzmir'e. Depremi ancak yaşayan bilir.

Yorum

Öncelikle arayan soran geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkür ederim.

Ofisim Bayraklı Manavkuyu’da yani şöyle söyleyeyim yıkılan Rıza Bey apartmanı 30 mt çarpraz karşımda bir diğeri 2 sokak ilerimde bir diğeri bir 100 mt ilerimde vs. Yani bütün yıkımın olduğu yerin tam ortasındaydım. Deprem bittiği de bina dışına çıktığımda yaşanılan panik ve korku. Hava da yıkılan binalardan oluşan toz bulutu. Çığlıklar, ağlama sesleri, vs herşeyin benim için çok tanıdık ve 21 sene önce yaşadığım şeylerin dejavusu gibiydi. 1999 da İstanbul’da depremi yaşamış biri olarak şunu çok rahat söyleyebilirim ki benim burada hissettiğim çok daha büyük bir sarsıntıydı. Öyle şiddetli olarak hissettim ki bütün İzmir’in bir anda yıkıldığını ve herşeyin yerle bir olduğunu düşündüm. Olayın merkezinde olduğumun farkında bile değildim. Büyük kızımı Hızlı bir şekilde okuldan almaya giderken yan yatıp çatısı yola düşmüş bir evin yola yayılmış kiremitleri ve beton parçalarının üzerinden geçtiğim an olayın ne kadar büyük olduğunu daha iyi idrak edip çocuklarıma birşey oldu korkusunu iliklerime kadar hissettim. Neyse ki çok şükür ben ve ailemde bir şey yok. Biz şansız olan kısmın şanslı tarafındaydık. Bizim gibi şanslı olamayanlar bir kaç metre ilerimde tonlarca betonun altında, arasında kalmıştı.
              Yaşamayanın anlamayacağı bir durumu yazarak anlatmak istedim.

İzmirin başı sağ olsun. Geçmiş olsun.

Yorum

• Mehmetburuk
                Mehmetburuk Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok geçmiş olsun. İnşallah yaralar en kısa sürede sarılır . Ama gidenler geri gelmiyor. Kaybı olanların başı sağolsun. Çok zor bir durum. Ortada birçok sorun var. Ama kimse nedense sorumlu olmuyor.

• Frennky
                Frennky Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Allah beterinden saklasın

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Geçmiş olsun matrai, tam merkezden tanık olmuşsunuz, çok sarsıcı. Ben şans eseri bölgeden uzaktaydım.

Herkese çok geçmiş olsun😔

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
                Öncelikle arayan soran geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkür ederim.

Ofisim Bayraklı Manavkuyu’da yani şöyle söyleyeyim yıkılan Rıza Bey apartmanı 30 mt çarpraz karşımda bir diğeri 2 sokak ilerimde bir diğeri bir 100 mt ilerimde vs. Yani bütün yıkımın olduğu yerin tam ortasındaydım. Deprem bittiği de bina dışına çıktığımda yaşanılan panik ve korku. Hava da yıkılan binalardan oluşan toz bulutu. Çığlıklar, ağlama sesleri, vs herşeyin benim için çok tanıdık ve 21 sene önce yaşadığım şeylerin dejavusu gibiydi. 1999 da İstanbul’da depremi yaşamış biri olarak şunu çok rahat söyleyebilirim ki benim burada hissettiğim çok daha büyük bir sarsıntıydı. Öyle şiddetli olarak hissettim ki bütün İzmir’in bir anda yıkıldığını ve herşeyin yerle bir olduğunu düşündüm. Olayın merkezinde olduğumun farkında bile değildim. Büyük kızımı Hızlı bir şekilde okuldan almaya giderken yan yatıp çatısı yola düşmüş bir evin yola yayılmış kiremitleri ve beton parçalarının üzerinden geçtiğim an olayın ne kadar büyük olduğunu daha iyi idrak edip çocuklarıma birşey oldu korkusunu iliklerime kadar hissettim. Neyse ki çok şükür ben ve ailemde bir şey yok. Biz şansız olan kısmın şanslı tarafındaydık. Bizim gibi şanslı olamayanlar bir kaç metre ilerimde tonlarca betonun altında, arasında kalmıştı.
                Yaşamayanın anlamayacağı bir durumu yazarak anlatmak istedim.

İzmirin başı sağ olsun. Geçmiş olsun.
                geçmiş olsun Allah beterinden korusun

Yorum

Tüm izmirli arkadaşlara geçmiş olsun. Depremi yaşayan biri olarak çok şükür kazasız belasız atlatsamda yanı başımızda yaşanan dram yürek burkuyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemm View Post
                    Tüm izmirli arkadaşlara geçmiş olsun. Depremi yaşayan biri olarak çok şükür kazasız belasız atlatsamda yanı başımızda yaşanan dram yürek burkuyor.
                    Tsk ederim arkadasim.. Golcuk u yasadim... Duzce yi Ankarada yasadim.. Bunu da yasadim.. Son olur ins..

Yorum

Başlığı yeni farkettim sevgili Aryan. Teşekkür ederim, İzmir'de yapı kalitesini düzelene, gerçekten hazırlıklı olacağımız zamana kadar umarım bu şiddette bir deprem yaşamayız.

İzmir'de yerin sürekli kımıldanmasına alışkınız ama bu yaşa kadar gördüğüm en şiddetli deprem 6 büyüklüğündeydi. Deprem anında ailemin evinde bilgisayar başındaydım, telefonu kaptığım gibi önceden belirlediğim yere kapandım. Sarsıntı hiç bitmeyecek gibiydi, o çatırtıları ömrümce unutmam sanırım, sindiğim yerden kolon-kirişleri takip ediyordum, çatlayıp ayrılacak mı diye. Hayatımda hiç bu kadar korkmadım ama garip bir soğukkanlılık da geldi. Sonrasında deprem çantalarımızı alıp aşağı indik, binada gözle görülür büyük bir hasar yoktu ama emin olamadığımızdan ve artçılar gelmeden hemen daha kuzeydeki yazlığa doğru yola koyulduk. Uzaktan çalıştığım işime bir hafta ara da verilince bir süre üşüye titreye orada kaldık ama sarsıntı yoktu ve başımızın üstünde şükredeceğimiz bir çatı vardı. Sonrası günler süren üzüntü, heyecan, hüzün. İnşallah yaraları çabuk sarılır İzmirimin...

Kendi evim yıkımın olduğu bölgedeydi, binada hasar olması kuvvetle muhtemel. Detaylı inceleme ile akıbeti belli olacak. Salgın öncesinde evlerin analizi için başvuru evrakı hazırlamıştım, ama malum sebepten ötürü yarım kalmıştı.

Tüm İzmirli arkadaşlara ve burada yakınları, sevdikleri olanlara geçmiş olsun diliyorum. Deprem bölgelerinde yaşayanlar deprem analizi yaptırmayı ihmal etmesinler, evinizin sizi koruyacağını bilmek kadar insanı güvende hissettirecek birşey yoktur herhalde.

Yorum

Depremler 1 hafta hatırlanıp sonra unutulacak doğa olayları değildir, bir ülke gerçeğidir. Umarım bu depremden bir şeyler öğrenmişizdir. Herkese tekrardan geçmiş olsun

Yorum

İşleniyor...
                        X