Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfüm Hobisi Klasik Müzik Sevenler Derneği

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Yorum

Yorum

Yorum

Yorum

Yorum

Yorum

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok tekinsiz ve sinematografik. Karman çorman olmuş, gerçeklikten kopmuş bir zihnin kalabalık bir kentin orta yerinde öylece kalakalması, deliler gibi koşsa da bir yere varamaması gibi bir sahne canlandı gözümde.

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Tekinsizliği biraz yaylılardaki fevri ve sert vuruşlardan geliyor olsa gerek Rayiha. Eser ile filmlerde karşılaştığımı pek hatırlamıyorum, eserin tercih edilmeme sebebinin filmin, görüntülerin önüne geçebilecek tarzda olması olabilir...

Yorum

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Macar Rapsodileri'nden sonra en sevdiğim Liszt eseri...

Yorum

Yorum

seneyi mozart ile kapatiyorum...

Yorum

Çaykovski'nin Fındıkkıran Balesi'ndeki Şeker Erik Perisi'nin Dansı...

Noel temalı filmlerde duyma olasılığının yüksek olduğu eserlerden biri. Bir zamanlar Tim Burton'ın offical web sitesinin fon müziği olan bu eser, how I Met Your Mother bölümlerinden olan How Lily Stole Christmas'ın da soundtracklerinden biriydi.

Bazılarına göre tekinsiz-gerilimli, bazılarına göre ise neşeli, huzur verici. Bence, bu çelişkili duygu durumlarıyla birlikte bulunulan dünyayı bir kar küresine çevirebilecek masalsı bir eser...

Eser için yapılan keyifli bir animasyon:

Son Düzenleme Aryan; 31-12-20, 21:06. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Bu bölüm bana hep çok gizemli ve masalsı gelmiştir. Çocukken kimsenin görmediğini görüp bildiğine dair inancın, kurulan hayallerin müziği gibi gerçekten de.. Ya da sanki kar küresinin içindeki minyatür dünyalar canlanmış gibi. Çaykovski o hissi ne kadar güzel yansıtmış.

Line Riders serisi videolar çok tatlı. Müziği zihnimde görselleştirerek dinlediğimden midir, çok seviyorum böyle çalışmaları. Kızaklı tiplerin bu müzikle uyumu müthiş olmuş, onlar da o kar küresinin içindeymişler gibi.

İlk videoda bir ara trompet susacak ve bir rapçi gelip ritmin üstüne konuşacak sandım, oralar biraz gerilimliydi itiraf ediyorum Aryan

• Aryan
                      Aryan Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      O dönemin yeni enstrümanı celestanın dansta özel bir sihir katan masalsı etkisi de yadsınamaz. Saint-Saens'in masalsı Aquarium'u da celesta ile çalınabiliyor. Ve artık şu zamanda her trompetin, her müziğin altından bir rapçi çıkabilir, yine de dikkatli olmak lazım... Rayiha.

Buraya bir Anthony Hopkins bestesi koyayım o halde...

Yorum

Yorum

Yorum

Yorum

İşleniyor...
                          X