Announcement

Collapse
No announcement yet.

En Son Hangi Filmi İzlediniz ?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Joker
    Uzun süredir vizyona girmesini beklediğim filmi bugün sinemada izledim. Şunu söylemeliyim ki Joaquin Phoenix inanılmaz bir oyunculuk sergilemiş ve heralde bu performansıyla bir Oscar kazanacak. Sadece Joaquin Phoenix değil galiba Joker film olarak Oscarları süpürecek. Film son yıllarda büyük ticari başarı sağlayan Marvel ve DC Comics filmleri ya da Christopher Nolan'ın Batman üçlemesi gibi değil, kendi çapında "standalone" bir film. Requiem for a Dream isimli filmi biliyorsanız o kıvamda bir film, devam filmi geleceğini hiç sanmıyorum. Ayrıca hikaye içerisinde Wayne ailesi ve Gotham şehri de yer almakta ve bence çok güzel bir şekilde filmin hikayesine adapte edilmişler. Oldukça sevdiğim bu filmi izlemenizi özellikle tavsiye ediyorum.

Comment

• Lagerfeld
      Lagerfeld commented
      Editing a comment
      İlk fırsatta atlayacağım sinema salonuna !

• UmutAras
      UmutAras commented
      Editing a comment
      Bencede müthiş bir film olmuş özellikle Jokerin psikolojik sıkıntıları Gothamdaki zengin fakir çatışması ve anarşistlerin Joker lider görmesi öyle Jouqain Phoenixin performansı müthiş ötesi marvelde Thanosun mücadelesini haklı bulanlar gibi Jokerede hak veren kesim olacaktır görüşündeyim

• murrjm
      murrjm commented
      Editing a comment
      2. kez izlemeye gidiyorum !

• Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	155.7 KB
ID:	137485

Comment

• El Camino A Breaking Bad Movie
      Şu hayatta en sevdiğim dizinin açık ara Breaking Bad olması ve Breaking Bad evreninden ne piyasaya çıkarsalar her türlü izlerim mottosuna sahip biri olarak büyük bir beklenti içinde olmadan fakat meraklı ve heyecanlı bir şekilde Cuma akşamı evde oturup izledim. Filmi izlerken Breaking Bad dizisini niye bu kadar çok sevdiğimi bir kez daha anladım. Aslında film apayrı bir film gibi değil, uzun bir Breaking Bad bölümü havasında. Dizinin finalinden sonra ana karakterlerden biri olan Jesse'nin esaretten kurtuluşunu takiben yeni hayatına kavuşmasına kadar geçen oldukça kısa süreyi konu alıyor. Senaryo bana biraz zayıf geldi açıkçası. Breaking Bad ayrıntılarla dolu bir diziydi; film ise oldukça düzdü. Gerçi şöyle bir durum da var parası pulu kalmamış ve her tarafta aranan bir kişinin hikayesi en fazla bu şekilde gerçekçiliği kaybetmeden anlatılabilirdi. Neticede ayılıp bayılmasam da tatmin oldum diyebilirim. Bakalım ileride başka bir yapım gelir mi bekleyip göreceğiz.

Comment

• Lagerfeld
        Lagerfeld commented
        Editing a comment
        Saçma sapan yorumlar almış başını gitmiş. Halbuki gayet nefis bi' Breaking Bad noktası olmuş. Vedalar, flashback'ler her şey olması gerektiği gibi. Gilligan aksiyonu da, dramı da en tadında sunmuş. Jesse bu işte. Böyle bitmeliydi... Terminator ile T-1000 kapışması gibi bi' şey beklemiş millet.

Çok güzel bi' filmdi. Duygulandırdı, geçmişe götürdü orada da bıraktı. Başka bi' yapıma bence gerek yok artık. Breaking Bad, tacına bi' pırlanta daha ekledi. Tahtında asırlarca rahat rahat oturabilir...

• Kral Şakir : Korsanlar Diyarı

Comment

• Fractured
        Karısı ve kızı hastanede kaybolan bi' adamın gerilim dolu hikayesi. Başarılı kurgulanmış, ters köşelerle ve tokatlarla dolu. İzlerken tırnak yedirenler kategorisine aldım bile.
        - Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Comment

• Oturdum tekrar The Departed'ı seyrettim. Söylenecek fazla bi' şey yok. Muh-te-şem !
          - Stop the car...
          - What ?!
          - Stop the fuckin' car!

Comment

• Ford v Ferrari

Türkçeye Asfaltın Kralları olarak çevrilerek vizyona giren filmi az önce sinemada izledim. Konu olarak Ford'un 1960'lı yıllarda ilk defa Le Mans ve diğer dayanıklılık yarışlarında Ferrari'ye rakip olmasını ele alıyor. Öyle bir başyapıt diyemem ama 2 buçuk saatlik filmi izlerken bir dakika bile sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini anlamayarak izledim. Keyifli bir film izlemek isteyenlere kesinlikle tavsiye edilir. Bu arada Christian Bale de İngiliz olmasına rağmen galiba uzun bir aradan sonra bir Holywood yapımında yine bir İngiliz karaktere hayat vermiş. İngiliz aksanıyla konuşmasını özlemişim resmen
            Last edited by xPixa; 22-11-19, 22:33.

Comment

• Naim.

Comment

• The Irishman, nefis bir mafya filmi ve bunların hepsi gerçekten yaşanmış.
                Film 9 senenin sonunda yayına girebilmiş. Senaryolaştırma, oyuncu seçimi derken ilk yapımcı 100 milyon dolar maliyeti aştığı için bırakmış ve netflix yapımını üstlenerek çekilebilmiş. Filmin yaklaşık maliyeti 160 milyon dolar ve son 20 senede çekilmiş en uzun film. 3 saat 29 dk.
                Imdb #64 ama biraz daha yükselmesini beklerdim.
                Last edited by alfie; 28-11-19, 11:13.

Comment

• Joker. Joaquin Phoenix in harika bir performans gösterdiği büyük olasılıkla Oskar alacağı bir film. Oyunculuğunu Split de ki James McAvoy a benzettim.

Comment

• time dergisine göre 2019'un en iyi 10 filmi aşağıdaki linkte

https://time.com/5737103/best-movies-2019/

Comment

• Psikolojik gerilimlerin ağa babalarından A Beautiful Mind ( 2001 ) Rusel Crowe

Comment

• Koleksiyoncu/Collector : Ruben Brandt (netflix)

tam benim kalemim bir yapıt, bayıldım.
                        https://www.fragrantica.com/member/789115/
                        https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Comment

• A Beautiful Day in the Neighborhood
                          Tom Hanks'tan huzur veren, güzel bir film.
                          Tavsiye ederim.

Comment

Working...
                          X