Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Aramis Tuscany sahte olabilir mi?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Aramis Tuscany sahte olabilir mi?

Öncelikle herkese selamlar. Benim oldschool diye tabir edilen kokulara özel bir ilgim var çocukluğumdan beri. Ara ara eski maskülenleri temin etmeye devam ediyorum. Aramis Gentleman's koleksiyonundan 900, Devin, Classic ve Havanam var. son olarak n11 den Bigparfüm adlı satıcıdan Tuscany aldım fakat kapağının içi diğer serinin kapaklarından farklı, bu beni sahte olduğuyla ilgili şüpheye düşürdü. Bir yandan da düşününce bu tip kokuların sahtesini yapmak için uğraşırlar mı bilemiyorum. Neticede bunlar eski kafa parfümler ve günümüz trendleriyle hiç alakaları yok. İlk kez kokladığım için de bir karşılaştırma yapamıyorum, siz ne dersiniz? Şimdiden teşekkürler..

Sahte değil, içiniz rahat olsun.

Yorum

Teşekkürler içimi rahatlattıniz gerçekten, sağolun 🙏

Yorum

Sahte değil en son çıkan şişelerin kapak iç kısımları bu şekilde. Benim naçizane tavsiyem eğer bulursanız şişesinin altında yıldız ve parlak etiket olan kapakta da siyah çerçeveli ilk versiyon Tuscany per uamo yu koleksiyonunuza katmanız. Güncelleri ile fark belki de aramis ler içinde en az olan ama yine de eskisi çok daha dolgun ve performanslı

Yorum

Teşekkürler, 2019 üretimi imiş parfüm. Tabi vintage versiyonlarin çok daha iyi olduğu söyleniyor dediğiniz gibi hem koku hem de performans açısından. Kokuyu zaten biliyorsunuzdur, gayet güzel fakat yarım saat icinde bir ten kokusuna dönüşüyor, çok zayıf performansı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lyre View Post
            Teşekkürler, 2019 üretimi imiş parfüm. Tabi vintage versiyonlarin çok daha iyi olduğu söyleniyor dediğiniz gibi hem koku hem de performans açısından. Kokuyu zaten biliyorsunuzdur, gayet güzel fakat yarım saat icinde bir ten kokusuna dönüşüyor, çok zayıf performansı
            Başarılı olan parfümlerin %90'ı ya reformule oluyor ya da üretimi durduruluyor. Bazen tabi reformulasyonlar çok değiştirmiyor parfümün yapısını. Ama vintage avcılığı çok yorucu tavsiye etmem hiç.

Yorum

Geçenlerde youtube da nishane hacivat yorumu izliyordum. İzleyenlerden biri mayıs 2020 de aldığı hacivatın kalıcılığının çok düşürldüğünü belitrtmiş. Sitede durumu nishane kullanan bir yorumcuya sordum cevap bekliyorum. Parfümevlerinin herhangi bir isim değişikliği yapmadan üstelik aynı şişede reformüle yapmasını etik açıdan ahlaki değerlere aykırı buluyorum. Örneğin insanlar bir araba aldıklarında bir önceki yılla bir sonraki yıl model arasındaki farkları bilirler. Satan kişide alan kişide ticarete konu olan üründen haberdardır. Ama parfümlerde aynı durum geçerli olamıyor. Hukuki yoldanda bir yaptırımı yok, çünkü formül malum sebeplerle gizli tutuluyor ve şişede açıklanmak zorunda değil. Parfümevi bunu kendi lehine kullanıyor, sessiz sedasız içeriği değiştiriyor. Ahlaki değerler olarak firma hangi konumda?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: junleon View Post
                Geçenlerde youtube da nishane hacivat yorumu izliyordum. İzleyenlerden biri mayıs 2020 de aldığı hacivatın kalıcılığının çok düşürldüğünü belitrtmiş. Sitede durumu nishane kullanan bir yorumcuya sordum cevap bekliyorum. Parfümevlerinin herhangi bir isim değişikliği yapmadan üstelik aynı şişede reformüle yapmasını etik açıdan ahlaki değerlere aykırı buluyorum. Örneğin insanlar bir araba aldıklarında bir önceki yılla bir sonraki yıl model arasındaki farkları bilirler. Satan kişide alan kişide ticarete konu olan üründen haberdardır. Ama parfümlerde aynı durum geçerli olamıyor. Hukuki yoldanda bir yaptırımı yok, çünkü formül malum sebeplerle gizli tutuluyor ve şişede açıklanmak zorunda değil. Parfümevi bunu kendi lehine kullanıyor, sessiz sedasız içeriği değiştiriyor. Ahlaki değerler olarak firma hangi konumda?
                Evet sıkıntılı bir durum gerçekten...

Yorum

İşleniyor...
                X