Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sahte parfüm

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sahte parfüm

Öncelikle herkese iyi günler, forumda yeniyim bir hatam olursa affola. Bir tanıdığımız 1-2 gün önce resmini koyduğum (internetten buldum kendi çekimim değil) beyaz kutulu tester adı altında satılan parfümlerden aldığını söyledi ve bize getirdi. Getirdiği zaman parfümlerden anlamıyor olsam bile gördüğüm an sahte olduğunu düşündüm. Çok bir bilgim yok forumda illaki bilgili insanlar vardır, bu parfümler koku olarak ya da başka herhangi bir özellik olarak sahte midir?

Dik âlâsı hem de Bence tabi..
    Son Düzenleme cantona8; 15-01-21, 14:33. Tarafından yapıldı.

Yorum

Sorunuzun cevabı konu başlığında yazıyor hocam
      Son Düzenleme Aryan; 15-01-21, 15:01. Tarafından yapıldı.

Yorum

Bunlara birde tester yazıyorlar ya komedi. Çoğu platformda 15 liradan başlayıp 50 liraya kadar satan var. Sahte değil bunlar. Sahtenin bayrak koşturanı.

Yorum

Bu adamları böyle teşebbüslerde rahatlığa iten konu insanların konu hakkındaki bilgisizliği ve ihtiyaçları. İnsanımız temizliğe güzel kokulara ilgi duyan bir toplum. Brazda maddi olanaksızlıklar nedeniye parfüm sektörüne yabancı bir çoğunluk var. Neticesinde bundan faydalanmaya çalışan insanlar türedi (kibarca söyledim). Geçenlerde trendyolda bir parfüm gözüme çarptı. Üst üste olumlu yorumlar almış, bazıları edebiyat parçalamış.... tabi parfüm ilgimi çekti. Dedim olumsuz yorumlara bakayım... yok... Garipsedim. En iyi niş parfümlerin bile fragrantica da olumsuz yorumları azda olsa vardır. Bunu niye yok. O sırada trendyolda indirim vardı acaba alsammı dedim. Ama mantığım yukarda anlattığım kullanıcı yorumlarından ötürü bir terslik var diyordu. Olumlu yorumları incelemeye başladım. Önce yorumların tarihleri gözüme çarptı. Son üç dört gün içinde yapılmıştı ve tekrarlayan yorumlar vardı (kopyala yapıştır muhtemelen, yazmaya bile üşenmişler). Yorum tarihleri indirim tarihi başlangıcına çok yakındı.Dedim hadi indirimden aldılar bu kadar çabuk nasıl ellerine geçtide yorum yapıyorlar. Az çok olacakları anlayınca beklemeye koyuldum. Beklediğimde oldu, sonraki günlerde üst üste olumsuz yorumlar gelmeye başladı. Bu tür taktiklere çokça rastlayacağız gibi görünüyor son günlerde.Dolandırıcılar sosyal medyanın gücünün satışlara katkısını farkedince beklenmedik taktikler geliştirmeye başladılar.

Yorum

• Rayiha
            Rayiha Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kendi ürünlerini satın alıp yorum hakkı kazanıyorlardır.

Dolap uygulamasında Chanel Gabrielle night diye bir parfüm satılıyor. Chanelin kendi sayfasında ve fragranticada böyle bir parfüm göremedim. Belki de ben göremedim. Ama olmayan bir parfümü Chanel adına çıkardılarsa artık ne diyelim ☹️🙄

Satıcıya sorduğumda şişenin rengini değiştirdiklerini söyledi. 😂 Sonra da beni engelledi.

Click image for larger version  Name:	image_9792.png Views:	0 Size:	259.3 KB ID:	195039

Click image for larger version  Name:	A465C40C-5766-4370-AB1B-47022E131E44.png Views:	0 Size:	162.3 KB ID:	195038
          Ekli Dosyalar
          Son Düzenleme kaside; 14-02-21, 12:00. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
            Rayiha Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kabul edelim, flanker uydurmakta çok yaratıcılar Parfümle çok ilgili olmayanlar kolayca kanabilir.

• Asaid
            Asaid Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            A kalitedir demişler bir de 😂 "çakma ama birebir" demekle aynı şey..

Orjinal yazı sahibi: kaside View Post
          Dolap uygulamasında Chanel Gabrielle night diye bir parfüm satılıyor. Chanelin kendi sayfasında ve fragranticada böyle bir parfüm göremedim. Belki de ben göremedim. Ama olmayan bir parfümü Chanel adına çıkardılarsa artık ne diyelim ☹️🙄

Satıcıya sorduğumda şişenin rengini değiştirdiklerini söyledi. 😂 Sonra da beni engelledi.

Click image for larger version Name:	image_9792.png Views:	0 Size:	259.3 KB ID:	195039

Click image for larger version Name:	A465C40C-5766-4370-AB1B-47022E131E44.png Views:	0 Size:	162.3 KB ID:	195038
          satıcı arızaymış baya

Yorum

sahte parfümlerin en genel özelliği parfüm teninizde kurusa bile acı bir tat bırakmasıdır. saatler sonrasında bile bu tadı almak mümkün. orijinal parfümlerde ise sıktıktan 15 ila 30 dk sonrasında kuruyan yerde bir tat almamalısınız. sebebi basit, kaliteli alkol, kaliteli esans ve pahalı koruyucu maddeler. bunlar bütün designerlarda bulunur. bir de sahte parfümler ne kadar koku olarak benzese de kokunun sonuna doğru mide kaldıran yoğun bir koku bırakır.

Yorum

İşleniyor...
            X