Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sabunsu bir parfüm önerisi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sabunsu bir parfüm önerisi

Herkese öncelikle iyi günler. Ben sabunsu bir parfüm arıyorum ama öyle ağır bir koku değil saf sabunsu bir koku. Öğrenci olduğum için fiyatları yüksek olmasısı gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Edit:Evet laedri hocam sayesinde deneme imkanı bulduklarımı yorumluyorum.
    Prada l'home başlangıçta ağır bir kokuyla başlıyor ama bi kaç dakikaya açılınca mükemmel bi sabunsuluk var.
    Prada Amber Pour Homme başlangıcıda sabunsu bu sefer ama daha çok traş sabunu gibi ama kesinlikle mükemmel bir koku. Şöyle diye biliriz daha maskülen bi koku için amber i tercih ederim ama daha sabunsu olarak kesinlikle l'homme derim.
    Oxford blue English Laundry bir miktar şekerli bir sabunsuluk var güzel ancak her zaman her yere uygun değil gibi.
    Tonka wood Zara yine bana şekersi geldi sevemedim.
    Mont Blanc Indıvıduel en beğendiklerim arasına girdi deterjanımsı bir sabunluk var saf bir temizlik kokusu bir o kadar da farkedilir genel beğeniye uyacağını düşünüyorum.
    Mont Blanc Indıvıduel benim tam da aradığım koku diyebilirim. laedri hocama çok teşekkür ederim bunları deneme fırsatını bana sunduğu için.

Edit2: Dryz hocam sayesinde grey flanneli de deneme fırsatı buldum çok teşekkür ederim. Bana pek uygun gelmedi bu kokuda biraz söylendiği gibi eski moda. Koku bana sabundan daha çok kolonyayı hatırlattı pek beğenmedim kör alış iyi ki yapmamışım dedim 😂
    Son Düzenleme Emrince; 25-06-19, 14:28. Tarafından yapıldı.

Prada L Homme fazlasıyla işinizi görecektir

Yorum

Bende Prada homme amber diyorum, bence en kaliteli sabunsu parfümlerden

Yorum

Prada infusion iris, dhomme
        grey flannel olabilir
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Grey flannel için internet üzerinden önerdiğiniz güvenilir bir satıcı var mıdır acaba

Yorum

• Herod
            Herod Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bu parfüm uygun zaten ayrıca sahtesi olduğunu düşünmüyorum

Prada Amber denediğim en sabunsu en temiz parfüm diyebilirim.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Fiyatı benim açımdan oldukça uygun lidyana üzerinden almayı düşünüyorum teşekkür ederim.

Yorum

Grey flannel kör alışa pek uygun değil kanımca

Yorum

Daha önce bende sizin aradığınız tarzda parfüm için konu açmıştım. Faydalı olabilir linki aşağıda.

http://parfumhobisi.com/forum/ana-fo...m-%C3%B6nerisi

Kişisel görüşümü sorarsanız. Bu uğurda bana tavsiye edilen ve sınırlı sayıda deneyimlediğim parfümlerin hiç biri şuana kadar istediğimi sunmadı. Arayışım hala devam etmiyor değil. Kullandığım parfümler.

Bentley - Azure
                Prada - L Homme
                Prada - L Homme İntense
                Ricardo Ramos - Sacro Monte
                Tiziana Terenzi - Draco

Bunların içerisinde pek istediğime yakın olmasada Sacro monte beğenmiştim ama bulunmuyor. Bunların içinde en yakını ise Prada oldu. Sevil mağazalarında çok rahat testerlarından deneyimleyebilirsiniz. Ben önce sevilde denedim, sonrada Altuğ beyden dekantlarını aldım şuan kullanıyorum.

Bunların dışında bir parfüm bulursanız ve beğenirseniz banada haber verirseniz sevinirim.

Yorum

• Emrince
                  Emrince Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Buldum sanki güncellememe bakabilirsiniz.

cemm teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Grey flanneli denemeyi düşünüyorum malum öğrenciyiz bütçemiz sınırlı fiyat olarak benim için en uygunu o gibi. Yorumlarında da okuduğum kadarıyla hep sabunsu diye bahsedilmiş. Aslında benim aradığım böyle çiçeksi sabun kokuları gibi değilde daha çok sanki böyle kalıp sabunlar gibi kokladıkça temizlik hissi verenlerden.

Yorum

• Kadir.tbk
                  Kadir.tbk Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Grey Flanel simdilik senin icin pek uygun degil bencede tabi bu benim sahsi görusum herkes farkli dusunebilir zevklerde degisiyo malum . Flanel hem kadinimsi ve cok eski kafa bi kokudur . Kullanimi biraz tecrube ister dozajini ayarlamak zordur . 2 fisla dahi kendini bogabilirsin kapali alanlarda ve yaz gunlerinde . Koku kötü demiyorum cok kaliteli bi kokudur fakat sinirli butceyle ve bu ise koleksiyoner bi hobi olarak bakmiyosunda anladigim kadariyla oyuzden ben tavsiye etmiyorum acizane .

• Emrince
                  Emrince Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Sağolun önerileriniz için flannel için şimdilik Dryz hocam bi dekant göndericek sağolsun onunla deeyimleyeceğim nasıl olduğunu merak ediyorum.

O tarzda denedigim ögreci bütcesine uygun olarak ilk marka tam olarak ögrenciye uygun olmasafa 2 örnekte ben veriyim .
                Kullanimi son derece kolay ve kaliteli olarak Guerlain Vetiver .
                Basit kisa süreli ama hafif ve sabunsu Oriflame Glacier .

Tabac After Shave Splash ; buda isinizi fazlasiyla görür . Kaliciligida oldukca iyidir ( Edt versiyonu degil )

Yorum

• Emrince
                  Emrince Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Guerlain hakkında daha fazla görüşlerinizi alabilir miyim? Nasıl bir sabunsuluk var efendim. Lidyana üzerinden 50 ml liğinin fiyatı uygun geldi. Kalıcılık olarak nasıl merak ediyorum. Teşekkür ederim önerileriniz için ☺

• Kadir.tbk
                  Kadir.tbk Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Vetiverin köksü , dumanli isli , yesil yapragimsi , hafif tuzlu yesilimsi , nemli , odunsu , topragimsi gibi bicok kullanimi var . Tabi bunu saglarken yaninda kullanilan diger notalarla dahada degisik formlara sokulabiliyo . Guerlain Vetiver de Vetiverin nötr limonumsu turunclarla desteklenip ortaya sabunsu temiz bi koku cikmis .
                  Diger Vetiver kokularindan farkli olarak buram buram Vetiver kokmaz dedigim gibi nötr turunclarla desteklenmis hafif cimensi bi Vetiver yorumu , özetle sabunumsu ve temiz . Genel begeniye cok cok uygun . Kalicilik elbiselerde gun boyu . Ilk 1-2 saat slaj normal sonrasinda hafif hafif azalarak üzerinizde kendini hissettirir sen hissetmesende hareket halibdeyken veya ruzgarla yakinindaki insanlar uzerindeki kokuyu hissederler . 4-5 fis ile bu dedigim gunu rahat cikartir . Buram buram kokmak istersende 10 fis dahi kullanabilirsin o sekilde burnunu yormiyacak bi koku ama tabi denemeden almayida tavsiye etmiyoruz

• Emrince
                  Emrince Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Hocam sağolun önerileriniz için bunu deneyimlemeyi düşünüyorum.

Aslında tam bir sabunsu olan Narciso For Him EDP var ama şu anda piyasa da bulmak oldukça zor. TR ye gelmiyor artık sanırım.

Yorum

Tom Ford Grey Vetiver Edp hep bana bu hissiyatı veriyor. Ama bunu da bulmak gerçekten zor.

Yorum

• Emrince
                  Emrince Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Sabunsuluk nasıl bir sabun gibidir efendim. Kalıp sabun gibi tertemiz bir kokuysa bulana kadar uğraşmak isterim 😂

• vagonlar
                  vagonlar Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bolca vetivere bulanmış bir kalıp sabun gibi diyebiliriz. Özellikle sonları bence biraz topraksı bir sabun ama yine de naif.

• Emrince
                  Emrince Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bunuda deneyeceklerim arasına alıyorum o zaman ☺

Denemedim ama prada infusion d'homme da sabunsu deniyor

Yorum

Geçen hafta kuzenim için sabunsu bir parfüm arayışındaydım. Denediklerim içinde Prada Homme ve özellikle Prada Homme L'Eau parfümlerini tavsiye edebilirim. İlki daha deterjansı, ikincisi de benzer olmakla birlikte daha hafif ve sabuna daha yakın. Biraz daha feminen tarafa kayıyor diyebilirim. Klasiği hediye olarak aldım ve çok beğenildi, ikinciyi kendim için ciddi düşünüyorum

Denediklerim içinde Prada Iris Cedre ve Luna Rossa, TF Grey Vetiver, Chanel Platinum Egoiste da çok temiz ve şık kokular, ama kalıp sabun kokusunu en iyi veren Prada Homme serisi bana göre.

Bir de Cacharel Noa deterjansı tertemiz bir kokudur. Kadın parfümü olarak pazarlandığına bakmayın, bir erkek de rahatlıkla kullanabilir. Fiyatı yukarıda saydıklarıma göre oldukça da makul.
                  Son Düzenleme Rayiha; 16-06-19, 23:43. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                  X