Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Kör Alış Yaparken En Çok Dikkat Ettiğiniz Nokta?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Kör alış için her şeye bakmak gerekiyor, notolar,parfümör,marka+ Parfümhobisi yorumları.

Yorum

Diğer diye bir seçenek olsaydı onu işaretleyecektim. Diğer kısmına da kişisel olarak o anki ruh halim diyorum. En son FM Promise'ı kör alış yaptım (daha doğrusu takas yoluyla aldım ama kokusunu hiç denememiştim) hayatımın en doğru kararlarından biri olduğunu düşünmekteyim.

Yorum

Adı üstünde kör alış paramızın çok fazla olduğu döneme geliyor yorumlar gereksiz bir şekilde bütün şıkların üstümde yer buluyor kendine ve parfüm heyecanla bekleniyor bu adrenalin hiç bir şeyde Yok

Yorum

hiçbirisi,ilk önce insanların yorumlarına bakarım

Yorum

Ben eğer parfümörün vizyonunu, tarzını anladığımı ve sevdiğimi düşünüyorsam kesinlikle peşinden giderim.
            Notalara bakarak kör alış yapmak bence çok riskli. Tek bir nota yüzlerce farklı şekilde kullanılabiliyor. Vanilya ve Paçuli (tamamen uyduruyorum notaları) bi parfümde inanılmaz hoşumuza giderken bi başka parfümde, harmanlanış şekli, esans yoğunluğu ve uçuculuğu, elde ediliş şekli ve diğer kimyasallarla verdiği tepkime sebebiyle nefret etmemize neden olabiliyor.

Yorum

Nota piramidi yapan kişiye bakmıyorum şu aşamada

Yorum

Dekant üzerinden yol almaya çalışıyorum.Elimden geldiğince şişeli parfüm almamaya çalışıyorum.Bu saatten sonra şişeli alırsamda her burnuma kokusu geldiği zaman Allahım ne güzellikler yaratıyorsun diyebileceğim standartlarda olacağını düşünüyorum.

Yorum

İlk olarak notalara,sonra parfümöre bakıyorum.O parfümle ilgili tüm yorumları okumaya çalışıyorum.Yine de kör alış yapmamak en iyisi.Beni şaşırtan,hayal kırıklığı yaşatan tecrübelerim oldu.Artık daha temkinliyim.

Yorum

İşleniyor...
                  X