Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hangisinin Olumsuz Yönde En Çok Etkisi Oldu?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Türk parasının değerinin düşmesi dönemine denk geldi benim bu merakım. Düşünüyorum da dolar kuru şu an 2-3 TL bandında olsa neler alabilirdim diye neyse, velhasıl kelam maaşları enflasyona endeksli olmayanlara Allah yardım etsin dedikten sonra dövizi işaretledim.

Yorum

TL nin değer kaybetmesi kesinlikle..

Yorum

Kur artışı
        parfüm yada dekant alabilme cesaretim kırıldı
        kendime ml fiyatında limitler koydum üst limit 5 tlye kadar,alacağım ml oranı 20-30 ml 5 tl üstü kokularda 5-10 ml

Yorum

Aslında bütün şıklar birbirini tamamlıyo şöylebi düşündügümde . Fakat en agırıma giden yurt dışı kozmetik yasagı oldu . Yıllardır bu problemi çözemedik . Sadece parfüm degil geleneksel traş ürünlerindede bu yasak yüzünden çogu üründen mahrum kaldık . Tabi bu düşünceler bireysel . Hükümet neden bu yasagı koydu detaylarını bilmiyorum .Lüx ürünler sınıfında oldugu için olabilir diyecegim ama diş macunu dahi bu sınıfta şuan yürürlükte .

Yorum

Artık designerler parfümlerin Nişlerle yarışır hale gelecek
            olumsuz kurların sürekli yansıması beymeninden tutun n11 kadar herkese yansımış düne kadar yüzüne bakılmayan parfümler bugün çok kıymetli

Yorum

Benim için Döviz kuru kadar olumsuz etkileyen bir durum daha yok inşAllah düzelirde istediğimiz niche markaları maddi açıdan sıkıntı çekmeden çok rahat bir şekilde alabiliriz.

Yorum

Yurtdışından kozmetik ürün sipariş yasağı en büyük darbedir, çünkü yurtdışından getiremediğimiz zaman kurunda üzerinde fiyatlara almak zorunda kalıyoruz, 8 dolarlık nautica voyage 200 yüz liraya satılıyor 15 20 dolarlık nice parfüm 400 liraya satılıyor armaflar afnanlar bazı versace ler bu kurla bile çok uygun fiyata alınabilecekken alınamıyor.

Yorum

Kesinlikle Döviz Kuru.

Niş Parfümlerin 700 800 TL Olduğu Zamanlar Hem Parfümlerin Çoğu Reformulasyon Kurbanı Değildi.Şuan En Düşükleri 1500 2000 Tl Bandında.Fiyatları Artmasına Rağmen Üstüne Yetmezmiş Gibi Hiçbirinin Eski Performansı Kesinlikle Yok.

Yorum

Döviz kuru ayrı bir problem bir de yurt dışından ürün getirememe sıkıntısı var. Gümrükte takılıyor bu yüzden çoğu firma Türkiyeye gönderim yapmıyor. Yeni çıkan parfümleri veya bir çok küçük markanın parfümünü deneyemiyoruz.

Yorum

İşleniyor...
                    X