Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Favori İncir Temalı Parfümünüz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Favori İncir Temalı Parfümünüz?

İncir özellikle bizim gibi kuzey Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerin hemen hemen hepsinde yetişen, meyvesinde kendine has aromalı, tatlı bir kokusu, yine yaprağında tozlu yeşil yapısıyla meyvesini seve seve tükettiğimiz bir bitki. Parfüm sektöründe de hem meyvesinden hem de yaprağından çıkarılan esans ile bir çok parfümün ana karakterini oluşturan bir nota. İncir notasının egemen olduğu parfümlerden sizin favoriniz hangisi?

Ben belli başlı bir kaç parfümü yazıyorum bunun haricinde sizin beğendiğiniz incir temalı bir parfüm varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.
    38
    Byredo Pulp
    5.26%
    2
    Hermes Un Jardin En Mediterranee
    10.53%
    4
    Diptyque Philosykos
    26.32%
    10
    Franck Boclet Angie
    7.89%
    3
    Acqua Di Parma Fico Di amalfi
    7.89%
    3
    Armani Figuier Eden
    10.53%
    4
    Jovoy L’Arbre de la Connaissance
    0%
    0
    L'Artisan Premier Figuier
    0%
    0
    Le Labo The Noir 29
    5.26%
    2
    Dior Dune
    5.26%
    2
    Profumum Roma Ichnusa
    10.53%
    4
    Ferrari Boble Fig
    2.63%
    1
    Jacques Fath Vers Le Sud
    7.89%
    3

Ben Byredo Pulp ile JF Vers Le Sud arasında bir hayli gidip geldim. Şu anki zevklerim beni Vers Le Sud'e itti ama hepsi birbirinden güzel parfümler.

Yorum

Çoklu seçim olmadığından, inciri mandalina, pudramsı bir süsen ve sedirle bir araya getiren ve baştan sonra pürüzsüz kremsi yapısıyla tekdüzelik tuzağına düşmeyen, gelişimiyle ve performansıyla her zaman beğenimi kazanan Figuier Eden'e gitti oyum ama buradaki en az 4-5 parfüme karşı da hiç boş değilim (Philosykos, Vers Le Sud, Un Jardin en Méditerranée, Premier Figuier).

Yorum

Diptyque incir teması olarak bütün beklentilerimi karşılıyor..
        estefanyen

Yorum

İncir notası içeren bir parfüm şu ana kadar hiç kullanmadım. Kim bilir belki önümüzdeki yaz yeni bir sayfa açarım kullanılacaklar listesinde

Yorum

Vers Le Sud ve Hermes Mediterrane başı çeker kendi adıma.

Yorum

• doors
              doors Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Oyum Vers Le Sud a gitti.

Bunların pek çoğunu denedim en güzel kokanı bence mediterranee. En gerçekçi kokan ise ıchnusa resmen yaprağı sıkıp suyunu şişeye koymuşlar

Yorum

Pulp. 48 saat meyve banyosu. Bulabilsem de alsam keşke

Yorum

ben de daha önce incir temalı bir parfüm kullanamadım maalesef. ama byredo pulp ve fico di amalfi parfümlerini çok sık duydum

Yorum

Listediki çoğu parfümü kullanmış biri olarak oyum Diptyque Philosykos

Yorum

Vers le Sud bana çok incir gelmediği için ve incirin en güzel hallerinden biri olduğu için Profumum Roma Ichnusa... Sapı, yaprağı, kendisi, sütü... Her şeyi varmış gibi hissettiriyor bana.

Yorum

Hatırladığım kadarıyla hiç birini denemedim fakat en çok karşıma çıkan: Diptyque Philosykos

Yorum

bence verdiği doğallık hissi kokunun kalitesi derinliği bakımından annick goutal ninfeo mio da olmalıydı listede oyum orda olmasa bile ona...
                        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

ayrıca le labo noir 29 tütün ve incir kullanımı ile farklı olarak öne çıkıyor ikinci tercihim de o yönde...
                          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

İncirin ana vatanında otur ama incir temalı koku sevme. Hem tazesini hem de kurusunu severek yesem de parfümlerde sevemedim bir türlü kokusunu Bazılarını denemedim ama Philosykos dedim Diptyque hatrına.

Yorum

İşleniyor...
                            X