Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En İyi Vetiver'li Parfümler

Çökme
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

 • #31
  Boyle bir ankette en az 3 secenek olmali. Sycomore dedim

  Yorum


 • #32
  Ben de bir tartışma ile üstada destek vereyim; tartışmam başlık sahibi dostuma değildir yanlış anlaşılmasın Timbuktu bir vetiver parfümü değildir ve Guerlain Homme L'Eau Boisee, Guerlain Vetiver'den daha vetiverdir.

  Yorum


  • #33
   Orjinal yazı sahibi: guardian View Post
   tamamını denememiş olmakla beraber, timbuktuyu seçen tek isim benim galiba.
   Listedekilerden ben de epey tereddüt ettikten sonra Timbuktu'ya verdim oyumu. Duman beni çabuk tavlıyor, yapacak bi şey yok Oliver & Co. Vetiverus listede olsa oyum ona olurdu.

   Yorum


   • #34
    Orjinal yazı sahibi: ibrhm View Post

    Mete bey tebrikler, bir sonraki aşamaya geçtiniz demek. Tek düze olması büyük bir sorun ama bence, eğer o da aşılabilirse denemeler cok keyifli olabilir.
    Pek öyle tebriklik bir durum yok aslında, her notanın tek başına kendi doğal halini tanıma merakımı gidermeye çalışıyorum o kadar. Bu arada aynı gün denediğim gülağacı yağı da bir süre sonra vetiverin topraksı, köksü yanı azaltılmış ferah odunsu tarafı daha önde olan hali gibi. Biraz da tatlımsı ve hafif bir çiçeksilik eklenmişi. İkisi birlikte gayet performanslı baharlık/yazlık, pozitif etkiye sahip ışıltılı bir koku bulutu oluşturdu.
    Son Düzenleme Medea; 05-02-17, 03:28. Tarafından yapıldı.

    Yorum


    • Lagerfeld
     Lagerfeld Yorumladı
     Yorumu düzenleme
     Her notanın kendi doğal halini tanıma sürecimde Vedat Ozan'ın kokucukları bana çok yardım etti Mete üstadım. Aylar vermiştim tek tek koklayıp öğrenmek için.

     Tabi orada da tamamen tek bi' molekül olmuyordu bilirsiniz. Destekleyici moleküllerde kullanıyordu Vedat Bey. Ama olabildiğince tek nota tanımını yapıyordu benim için.

     Hala hafızamdan silinen notaları açar denerim, bilekte, kağıtta, kıyafette.

     Saf yağ olarak bi' tek Lavantayı deneyimledim onda da mayışıp kaldım zaten. Direk anti depresan görevi gördüğü için. Yatarken denemiştim ayrıca, ne rüyalar, ne rüyalar... Acayip bi' bitki bu lavanta.

     Neden yazdım bunları, bilmem, yazasım geldi.

    • Medea
     Medea Yorumladı
     Yorumu düzenleme
     Evet doğal yağlar çok etkileyici

   • #35
    Orjinal yazı sahibi: Medea View Post

    Listedekilerden ben de epey tereddüt ettikten sonra Timbuktu'ya verdim oyumu. Duman beni çabuk tavlıyor, yapacak bi şey yok Oliver & Co. Vetiverus listede olsa oyum ona olurdu.
    senin gibi tecrubeli bir burunla ayni secenekte bulusmak cok mutluluk verici abi

    oliver&co yu denemedim. umarım onu denedikten sonra da hemfikir olusumuz devam eder

    Yorum


    • Medea
     Medea Yorumladı
     Yorumu düzenleme
     Onun sana uyacağını pek sanmıyorum

   • #36
    cdg cettiveru yu göremedim oyum pl ye ama onuda vetiverin güzel hali diye verdim..asıl vetiver bana göre ermenegildo zegna haitan vetiver..köksü vetiver bu parfümden sonra vetiver notasını parfümlerde almaya başladım

    Yorum


    • Guest's Avatar
     Misafir Yorumladı
     Yorumu düzenleme
     Ustadım ''kök'' vetiver arayışında iseniz eğer Etro Vetiver ve L'Erbolario Vetiver de la Reunion bence çok başarılı işler.

    • erdembaba
     erdembaba Yorumladı
     Yorumu düzenleme
     Makedon hocam kök vetiver ı sanırım çok da beğenmedim..ama Dediğiniz parfümleri özellikle erbolarioyu denicem

   • #37
    Denediklerim arasından oyu FM hakediyor, oyum kendisine.

    Yorum


    • #38
     Sel de vetiver benim hoşuma giden bir vetiver yorumu. ama listede lorenzo villoresi vetiver olsaydı oyum ona olurdu. gayet acı, ıslak ve topraksı bir vetiver...

     Yorum


     • #39
      Hepsini denemedim ama benim oyum Nishane'ye gitti. Vetiverin hem ıslak, hem kuru halini ve birçok vetiver çeşidini barındırmasından ona verdim. Kullanılabilirliği biraz zor.

      LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

      Yorum


      • #40
       montale

       Yorum


       • #41
        Terre D'Hermes'deki kullanımına bayılıyorum, TF Grey Vetiver de fena değil.
        Bunlar haricinde pek sevdiğim bir nota değil.

        Yorum


        • #42
         Terre d Hermes’e ayrı bir sempatim olduğu için oyumu ona veriyorum fakat Sultan Vetiver ve Vetiver extraordinaire’de çok beğendiğim Vetiver parfümlerinden.

         Yorum


         • #43
          vetiver ve vetiver temelli kokular benim herdaim radarıma giren ve beğenime uyduğunda şişeli olarak edindiğim kokulardır...şimdi burada konuşulmamış market kokusu gözüyle bakıldığı için sanırım listeye girmemiş bir kokudan bahsetmek isterim..DAVID BECKHAM INSTICT..bilmiyorum kullanan deneyen varmı? fiyat olarak ucuz olduğu ve ünlülerin parfümlerine mesafeli olunduğu için bir çok arkadaş bilmiyordur diye düşünüyorum...mükemmel bir vetiver kokusu bence instict ,guerlain vetivere benzetenlerde olmuş fragranticada,tabi klon yaftasıda yemiş olabilir bence öyle değil...tamamen kendine özgü denediğim 10 civarı vetiver kokusundan kendine yer edinebilmeyi başarmış,kendine has kokusu olan başarılı bir çalışma...zamanında ismini hatırlayamadığım ingiliz bir parfüm satış sitesinden edindiğim(10 yıl olmuştur) 75 mllik şişesinin dibinnde 5-10 ml kalmış geçenlerde sıktım ve underrated olduğunu düşündüm yeniden...markanın intimately parfümüdeaynı başarıyı gösteiyor,gucci ph minvailnde bir çalışma..instict piyasada bulunmuyor yabancı sitelerden edinmem zor olduğu için sahibinden sitesinde 30 mllik açılmamış kutulu yakalayıp aldım..intimately elimde dolu olmasdına rağmen onuda yedekledim...
          hani bazı kokular ürünler vardır bilinçaltımız ucuz olduğunda kalitesiz olduğunu düşündürür..sevsekte mesafeli davranırız...işte bu öyle bir koku..şu karışımı ellena abimiz yada kürkçüyan alıp biraz eviripi çevirse ve esans kalitesini artırsa markayıda mfk hermes yapsa,forumda çok konuşulan kokulardan olur zannımca..yani demem oki fp ürünü şuan itibarıyla ve underrated...bulabilirseniz deneyin...

          Yorum


          • #44
           Vetiverlilerde favorilerim
           Terre
           Encre
           Lalique white
           Grey vetiver
           Lalique voyageur

           Lalique bu işi biliyor..


           Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

           Yorum

           İşleniyor...
           X