Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Adp-Colonia
    Tam bir turunçgil parfümü, tozlu bir limon ve portakalla beraber hüzünlü ve eski kokuyor.Koca bir asır önce bu kokuyu tasarlayanlara saygı duymamak elde değil.Aromatik otlarla beraber narenciyenin uyumu çok iyi.Yağmurlu İstanbul gününe çok yakışacağı kesin.

Yorum

• Banana Republic (Muz Cumhuriyeti) Vintage Green 78

Yorum

• Lalique Encre Noire

Gökyüzü yine kapalı olunca havanın rengi gibi karanlık bir parfüm kullanmak geldi içimden. Vetiver hayranı bir kişi değilim ama bu kokuyu nedense ayda yılda bir kullanmayı seviyorum

Yorum

• Asaid
          Asaid Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Ben de bu seriden en sevdiğim á L'Extrême kullanayım dedim kalıcılığı çok iyi olmasa da bol sıkınca problem olmuyor, vetivere alışmamı sağlayan koku benim de Encre Noire (f/p olarak benim için 1.siradadır kendisi), şimdi en sevdiğim notalardan biri haline geldi tabi nasıl kullanıldığına bağlı olarak değişiyor yine
          Son Düzenleme Asaid; 23-06-20, 17:20. Tarafından yapıldı.

• xPixa
          xPixa Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Aynen f/p oranıyla zirvede kendisi. Ben hiçbir zaman vetiver hayranı olamayacağım gibi duruyor. Kendimi çok zorlayıp 3-4 gün üst üste kullansam sonrasında daha bir 4-5 ay kullanmam heralde başka bir vetiver parfümü

• Ajmal Shadow

Yorum

• Dün Pineapple Vintage King , bugünde Armaf CDNi bu haftayı Aventus ve klonlariyla geçireceğiz performans testleri.

Yorum

• CdG-Floriental
            Açılışı tütsü biber ve erikle beraber keskin sayılabilecek bir havayla başlar. Sadece erik olmadığını düşünüyorum kırmızı meyvelerdende olabileceği düşüncesindeyim.
            Gayet romantik..

Yorum

• Nishane Ani

Yorum

• Serin havadan istifade edip Xerjoff Naxos ile güne başladım. Pure Havane kadar güzel, ondan çok daha kaliteli.

Yorum

• Tiziana Terenzi Mirach çok güçlü gül,oud ve benzoin yorumu bir koku,açılışı o kadar kuvvetli ki kokuyu derin derin kokladığımda boğazımı hafiften yakıp öksürttü. Buna içinde ki hangi nota sebep oldu bilmiyorum. Bir süre sonra vanilya devreye girerek yumuşadı. Sıcak havalar için biraz ağır kaçabilir.

Yorum

• Tom Ford Beau de Jour

Yorum

• Creed -Royal mayfair

Yorum

• Selective44
                        Selective44 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        “Creedlere fısıldayan adam” Diye bir belgesel çıksa sizi seçerim hocam anlatması için

• Marmaris büfe
                        Marmaris büfe Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Çok seviyorum😊

• Bugün Birşey Kullanmadım,Ama Yarın Hava Serin Olursa Amouage Gold Kullanacağım😊

Yorum

• Cedrat Boise – Mancera

Yorumsuz… Ama yorumsuz olan benim yorumum değil, burdaki meyveler. Mesela, bazı koku tasarımcıları, kendi güllerini yaratarak, eşsiz gül yorumlarına imza atabiliyorlar. Farklı ud yorumları görebiliyoruz. Meyve ağırlıklı Cedrat Boise’da ise ben böyle bir yorum göremedim, burdaki meyveler beni şaşırtmadı, kendisi için de alışılmışın dışında farklı bir meyveli parfüm diyemem. Geçen günler kullandığım Bal d’Afrique’ten sonra burdaki meyveler bana çok sıradan geldi.

Bunun dışında koku biraz ezbere gidiyor. Kokunun kalbinde yer alan meyve akorunun öncesinde limon, bergamot gibi meyveler ayrıca konumlandırılmış gibi. Açılışında biraz daha sivri, sulu meyveli bir hava hissedilse de zaman geçtikçe kokuda çok sıradan, sıkıcı bir meyveli tat kalıyor. Açıkçası meyveli bir parfümde böyle bir açılışı komik buldum. Açılışından itibaren bana parfümün toplam tatlılığı fazla geldi ve beni baydı. Bana göre çok meyveli ve tatlı! Bay Montale ise meyvelerden gelen tatlılık kendisine yetmemiş olabilir ya da artık ezbere olduğunu da düşünmeye başlıyorum; şu lanet vanilyayı yine gereğinden fazla eklemeden duramamış. Aynı sorun Aoud Lemon Mint'te de var. Gerçekten çok güzel, koku şahtı şahbaz olmuş.
                        Son Düzenleme Aryan; 24-06-20, 18:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

• afnan supremacy silver

Yorum

• bvlgari pour homme...
                            Rize de evinin bahçesinde az önce dinmis yağmur sonrası ekilmiş çayları hasat ederken bahçesinde yeni asılmış çamaşırların etrafa yaydığı koku birleşince ortaya çıkan elegant olan koku...
                            İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Herod
                              Herod Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Ayder e gitmedim ama cok duydum gidersiniz resim isterim

• Herod
                              Herod Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              o kısım cikarsa gucci ph ii , Elizabeth arden Green tea, yves rocher vert deneyin ayrıca teşekkür ediyorum son olarak bence bir deneyin

• Asaid
                              Asaid Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              notumu aldım, çok teşekkürler 😊
                          İşleniyor...
                          X