Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dior Homme Cologne en sevdiğim yazlıklardan

Yorum

• Mfk APOM

Yorum

• Yazlığa geldik.Bugün deniz kenarına inerken Black Orchid sıktım.Bu aralar başka parfüm kullandığım zamanlarda bile kokusu burnumda tütüyor.Onu zamanla bu kadar seveceğimi hiç tahmin etmezdim.

Yorum

• Rayiha
          Rayiha Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Denizi çok özledim. Benim yerime de o rüzgarını içinize çekin..

• Libra
          Libra Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Tabi ki❤️

• L'Artisan - Dzongkha
        https://www.fragrantica.com/perfume/...gkha-1265.html

tanımlayabileceğim bir parfüm değil, çok farklı meyvemsi ve çiçeksi nüanslar var, bildiğimiz meyve ve çiçek değil ama. vetiver hissediliyor ama birçok elementin altında, deri var ama çok çok yumuşak, dumansilik yok denebilir, en azından ben hissetmedim, hafif tatlı pudramsı bir hava var açılışta ama koku profili gerçekten egzotik. Yaz veya Kış parfümü değil, ilk-sonbahar için ideal. Notalarda Litchi(çin kirazı) ve Peony(şakayık) çok az oy almış ama bana kalırsa çoğu kişi bilmediği için bu notalara oy vermemişler. Çünkü açılıştaki o garip havadan muhtemelen bu ikisi sorumlu, kötü değil ama alışılmadık. İris sonda gözüküyor ama ilk 1-1,5 saat daha belirgin, baharatlara çok oy gelmiş fakat gayet dengeli ve burnu yormuyor. vetiver de ilk 1,5 saatte hissediliyor sadece. daha sonra koku yayılım gücünü neredeyse tamamen kaybediyor. bu aşamadan sonra cypriol, çay ve tanımlayamadığım o egzotik meyvemsilik 5-6 saat kalıyor kıyafette. tende daha da az. ilginç koku ama benim için arada denemelikten öte değil, nefret eden olmaz ama çok sevecek vardır, ben nötr kaldım
        Son Düzenleme Asaid; 15-06-20, 03:26. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Bond No 9. New York Amber.

Markanın tek niş kokusu. Diğerleri niş tabiri için epey uzak.

Yorum

• Guerlain Vetiver kullandım

Yorum

• Creed Milessime İmperial 10 numara koku güzelliği var,performansta sınıfta kalıyor sadece.

Yorum

• Ormonde Jayne - Nawab Of Oudh İntensivo

Yorum

• Asaid
                  Asaid Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  normalinden nasıl bir farkları var?

• Bleu de Chanel ile kâr maksimizasyonu adı altında emek değeri minimizasyonuna maruz bırakılacağımız yepyeni bir güne merhaba.

Yorum

• Nicolai New York Intense. Tam beyefendi kokusu.

Yorum

• Valentino uomo aqua

Yorum

• TF Patchouli Absolu

Dün Psychedelique kullanınca bugün de başka bir paçuli parfümünden devam etmek istedim. Bu canlı ve dinamik güzelliğin de dekantı bitmek üzere. Elimdeki batch ne bilmiyorum ama özellikle fragrantica'da yazılanların doğruluğunu kanıtlar nitelikte muhtemelen 2017 sonrası bir batch çünkü performansı gerçekten düşün. Yani yayılımı düşük aslında; sıktıktan yarım saat sonra ten kokusu oluyor fakat kalıcılık konusunda 8-9 saati çıkarıyor. 2014-2017 yılları arasında bir batche denk gelirsem önümüzdeki sezon şişeli olarak alasım var bu arkadaşı

Yorum

• Houbigant Fougere Royale
                        Bugün sardunyayi daha net alabildim.
                        Bir an müzelerde aldığım kokuya da benzetmedim değil. Acaba müzelerde sardunya çok mu tercih ediliyor?

Yorum

• C. Dior - Oud Ispahan
                          https://www.fragrantica.com/perfume/...han-48384.html

bana göre çok kaliteli bir safran-gül-mürekkep kokusu. ilk başta yoğun dozda safran ve başta gül olmak üzere bazı tanımlayamadığım çiçeksilerle ile açılıyor. yaklaşık 2 saat sonra safranın keskinliği azalıyor, gül daha belirginleşip yumuşuyor sona kadar azalarak gidiyor, mürekkep ilk sıkımdan sonra safran kaybolmaya başlarken devreye giriyor fakat sadece ortada 2 saat kadar gösteriyor kendini ama gül ile uyumu harika. mür bizzat hissedemedim fakat reçinemsi bir doku her aşamada var, sonlara doğru daha belirginleşiyor. bana göre çok başarılı fakat Türkiye'de hacı yağı yaftası yemesi neredeyse kesin olan pafümlerden. kalıcılık benim tende 10-12 saat. yayılım da 3-4 saat boyunca çok iyi. Ud ismi göstermelik mi bilemedim fakat 2012 de aynı isimle çıkan parfüm de Ud notası da gözüküyor, bende olan dekant büyük ihtimal 2018. iç ısıtan bir yapısı var, Kış ve sonbahar için ideal. tavsiyem basmakalıp düşüncelerden sıyrılarak koklamak bu parfümü, yine de bir 2-3 nesil daha bu koku profilini hacı yağı diye duyumsayacak büyük ihtimal ama bu, kokunun güzelliğine halel getirmez zannediyorum 🤗

edit: haksızlık olmasın, 10-12 saat dedim kalıcılığa ama el üzerinde o kadar, su ve sabunla yıkanmayan bölgede koku 18 saattir devam ediyor ve hala bir miktar yayılımı var ten kokusu sayılmaz, bir günü aşacak gibi duruyor.
                          Son Düzenleme Asaid; 16-06-20, 05:00. Tarafından yapıldı.

Yorum

• terre d'hermes

Yorum

İşleniyor...
                            X