Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Baruti Perverso + Chanel Coco Mademeiselle intense.

Akşam ofisten çıkmadan bi parfüm sıkayım dedim. Dekant çekmecemi açtım ve hadi bugün değişik birşey deneyeyim dedim. Elime Baruti Perverso geçti 2 fıs bileklerime 2 fısta boynuma sıktım. Başlarında bol bol fındık kabuğu kokusu aldım ofisten çıkıp arabaya bindim çoluk çocuğu almak için kayınpederin garaja girdim daha öncesinden telefon açmıştım aşağıya inin alacağım sizi diye. Apartman kapısı açıldı abartısız söylüyorum en az 10 metre ara var fakat rüzgarda o tarafa doğru esiyor. Eşim ve çocuklar daha çıktığı gibi öff ne yanıyor böyle diye bir serzenişte bulundular. Bana doğru yaklaştıkça kokunun benden geldiği anlaşıldı. Arabaya binildiği gibi bütün camlar açıldı eve gelene kadar yemediğim azar kalmadı. Eve geldik beni ilk iş balkano attılar bu süre zarfında banyoyu hazırlamışlar ve balkondan direkt olarak banyoya atıldım. Bunun üzerine 3 defa banyoya girip çıktım her defasında insan evadının normalde 5 duş almada kullanacağı duş jelini ben tek seferde kullanmama rağmen üzerime yapışan kokudan kurtulamadım. Duştan çıktığımda ise montum ve kazağım balkona atılmış haldeydi. Geldiler gittiler beni kokladılar ve üzerimdeki kokunun kesinlikle çıkmadığını ilettiler. Bunun üzerine evde bulunan Chanel Coco Mademeiselle parfümünü üzerime sıktılar. Yani kısacası insana yapılmayacak işkencelere maruz kaldım ve insan muamelesi görmedim. Siz siz olun sakın ama sakın bu parfümle toplum içine çıkmayın eve ise kesinlikle girmeyin aile faciasına sebep olursunuz. Bunca yıldır parfüm kullanıcısıyım böyle bir tepki ile ilk defa karşılaşıyorum. 😂😂😂

Parfüm genel olarak fındık kabuğunun kor ateşe atılması ve onun alevsiz olarak duman dumana yanmasıyla ortaya yayılan is kokusu üzerine. Bakın duman veya dumansılık değil üzerinize sinmiş isli katran kokusu. Bu fındık kabuklarının üzerine birde siyah dandik plastik poşet atıyorsunuz onun verdiği petrolumsü kokuyla birleşerek bu zefer ziftli katransı bir kokuya dönüşüyor. Kalıcılığı ve farkedilirliği gerçekten can yakacak nitelikte.

Hani bir tabir vardır ‘Lütfen evde denemeyin’ diye. İşte bu tabirin parfüme uyan versiyonu.
    Son Düzenleme matrai; 30-12-19, 22:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
      KARALARIN_CEMAL Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam zaten Fragrantica da parfümün ne grubu yazılmış ne de içeriği. Sadece resimler var. Uzak durulması gerektiği buradan da anlaşılabilir :-))

• Orlov Paris Golden Prince For Men, Dolce&Gabbana Velvet Amber Sun Unisex - Roja Parfums Amber Aoud Unisex

Yorum

• Bugün Tone indetermine kullandım :O Zaranın en güzel kokularından biri artık üretilmiyor maalesef :/

Yorum

• Günaydın. Montale honey oud.

Yorum

• Kenzo kenzo

Yorum

• battito d'ali profumum roma...
            kokladığım en farklı işlerden biri...
            en sevdiğim notalar portakal çiçeği vanilya hindistan cevizi kakao...
            açılış portakal çiçeği ve hindistan cevizi ve vanilya ile buruk temiz sabunsu tiz olarak gerçekleşiyor kakao ve mür kokuya doygunluk katıyor...
            mfk apom ve cacharel pour lhomme nin karışımı gibi...
            sıcak deniz kumlarının üzerine ısınmış hindistancevizi ve içinde kakao dökülmüş nefis bir kokteyl gibi kokuyor....
            İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Eski Şişe LİDGE

Yorum

• Herod
                Herod Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                sattığıma pişman olduğum...

• Pink Floyd
                Pink Floyd Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Yeni versiyonu da var ama koku karakteri olarak eski olanı daha güzel bence

• MFK Baccarat rouge

Yorum

• Rochas Desir Pour Homme. Fresh yapısı, mavi esintisi, naif tatlı yönü, hafif nostaljik havası ile özlediğim bir koku. Erken 2000'ler gibi kokuyor.

Yorum

• Guerlain Cuir İntense

Yorum

• Masque Milano - Tango

Yorum

• _sefa_
                      _sefa_ Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Berk hocam şu zatı muhteremi de bir ara inceleyip kaleme alırsanız ne güzel olur

• Perfumecatcher
                      Perfumecatcher Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      _sefa_ En yakın zamanda

• Mov arabesque

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• memo african leather ile yılı kapattık.
                      iyi yilllar herkese.

Yorum

• Click image for larger version

Name:	20191231_134354-01_1577804901849[1].jpg
Views:	286
Size:	2.33 MB
ID:	148151
                        فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Nasamotta Baraonda mutlu yıllar

Yorum

İşleniyor...