Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Nishane - "Time Capsule Collection"

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nishane - "Time Capsule Collection"

Nişhane'nin son koleksiyonu olan Zaman Kapsülü, toplam 4 parfümden oluşmakta. Tümünün adı evrensel olması planlanmış yapay bir dil olan Esperanto kelimelerden üretilmiş.

Seriden tanıtılan ilk parfüm, Esperanto "kelebek etkisi" kelimesinden esinlenilmiş "Papilefiko" adını taşıyor. Parfümör, dünyaca ünlü ve tecrübeli bir burun, Dominique Ropion. "Eyleme geçiren, kışkırtıcı" bir koku olarak tanıtılan parfümün nota dizilimi şu şekilde açıklanmış:
    • Üst: Kakule, kişniş, narenciyeler
    • Orta: Lavanta, pelinotu, yasemin
    • Alt: Göknar reçinesi, yosun, günlük ağacı
    Tanıtılan ikinci parfüm "Tempfluo" da Esperanto, "zaman akışı" anlamına gelen kelimelerden alıyor. Zaman algısına adanmış. Parfümör yine çok tanıdık, Anne Flipo. Nota dizilimi:
    • Üst: Bergamot, mandalina, safran
    • Orta: Yasemin, portakal çiçeği, pralin
    • Alt: Kaşmirağacı akoru, sedir, vanilya
    Serinin bir diğer parfümü ise "Tero". Tasarımcısı yine büyük ustalardan, artık klasikleşmiş pek çok parfümün yaratıcısı Carlos Benaim. Nota dizilimi:
    • Üst: Tuz, karamel, karabiber, Siçuan biberi
    • Orta: Paçuli, tarçın
    • Alt: Amber, vetiver, meşe
    Koleksiyonun son parfümü ise "Kredo". Opium, Dune, Fahrenheit gibi parfümlerde imzası bulunan Jean-Louis Sieuzac tasarımı. Nota dizilimi iise:
    • Üst: Pembe biber, kakule
    • Orta: Osmantus
    • Alt: Ud, sandalağacı, süet
    Yeni koleksiyon, yakında forumda denenmeye başlanır diye tahmin ediyorum. Yorumları merakla bekliyoruz.

Click image for larger version

Name:	timecapsule - Kopya.jpg
Views:	341
Size:	113.3 KB
ID:	210796
    Ekli Dosyalar
    Son Düzenleme Rayiha; 17-06-22, 01:24. Tarafından yapıldı.

Bir kere de bir kadın split yapsın ama ya..!!

Yok size demedim, yok yok size değil..

Yorum

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yok hiç alınmadım üstüme, çünkü bildiğim tek split, klima olanı Şaka bir yana, ne dekant almışlığım, ne de hazırlamışlığım var. Aktif kadın kullanıcı sayısı da bir elin parmakları kadar olunca, bu beklentinizin gerçekleşmesi zor gibi.

• uncle-benjen
      uncle-benjen Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Şöyle kallavi bir kadın parfüm spliti yapılsa, biz de eşimize , sevgilimize, metr.., neyse, sevdiklerimize kadın parfümüleri deneyip alsak da, beymenden aldığımız orjinal İnsolence parfümü 2 kez kullanan karımız hışımla temizlikçiye vermese ve hatta sosyetik temizlikçi kadınımız "bana başağrısı yaptı" deyip genç kızına paslamasa..
      Forumdaki bir sürü erkek göbeğine kadar sakalla bir dağ kulübesinde odun kesip avlanmakla yaşamını idame etmiyordur sanırım.. Kadın medeniyettir arkadaşlar, splitini yapalım, sahip çıkalım..
      Sayın Rayiha , sizin postu meşgul ettim, özür.. Ama zaten tek tüksünüz, lütfen biraz talepkar olun..
İşleniyor...
X