Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Kenzo Homme Eau de Toilette Intense, Kenzo

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kenzo Homme Eau de Toilette Intense, Kenzo

Click image for larger version  Name:	o.8icORWO5lU8.jpg Views:	0 Size:	92.5 KB ID:	201845

1991 yılı çıkışlı zamansız kokulardan, aquatik temalı parfümlerin öncülerinden, bir klasik: Kenzo Pour Homme'un 30. yaşını doldururken Intense adıyla yeni flankerı duyuruldu.

2021 yazı haziran ayında piyasaya sürülen, aromatik-ağacımsı koku grubunda yer alan bu yeni parfümün arkasındaki burun ise: Quentin Bisch.

İlk bakışta şişe tasarımıyla dikkat çeken yeni parfüm, Kenzo Pour Homme'un 91'deki klasik koyu mavi rengini koruyarak ikonik bambu tarzı şişesine yeni modern bir yorum getiriyor gibi gözüküyor. Diğer eski Kenzo Pour Homme şişeleri gibi yine bambunun gücünü ve esnekliğini yansıtmaya çalışan bu yeni estetik 40 ml. 60 ml. ve 110 ml. boyutlarında satışa sunulacak...

Parfümün açıklanan koku profili ise şu şekilde:

Üst Notalar: Deniz, Calypsone, Pembe Biber, Baharat Notaları

Orta Notalar: İncir Ağacı, İncir, Vetiver

Alt Notalar: Sandal, Paçuli, Akigalawood

Click image for larger version  Name:	o.q916QBZs39w.jpg Views:	0 Size:	34.6 KB ID:	201846

Kağıt üzerinden bakınca ilk izlenim olarak; gerek koku estetiği-hammaddesi gerek koku tasarımcısı yönüyle olsun, her anlamıyla apaçık Givaudan parfümü.

Tanıtımında kokunun ağaçların ve okyanusun ittifakından ilham aldığı belirtilerek ağacımsı aquatik bir parfüm olarak sunulup tarz olarak parfümün koku kültürü ve hafızasına vurgu yapılsa da yeni kokunun biraz fazla soyut kaçabileceği konusunda çekincelerim olduğunu ifade etmeliyim.

Ama tabii asıl sorun ve sorular şu:

Kenzo Pour Homme’un klasik-özgün koku DNA’sının modern-güçlü bir yorumu mu?

Klasik koku DNA'sından bir kopuş mu?

Click image for larger version  Name:	o.dwwpdPdwdEm.jpg Views:	0 Size:	69.9 KB ID:	201847
    Son Düzenleme Aryan; 26-06-21, 00:17. Tarafından yapıldı.

Şişesi çok şık duruyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: samosbabos View Post
      Şişesi çok şık duruyor.
      Üst üste dizilmiş yağ bidonlarına benzetilme potansiyeli taşısa da bence evet, bu yeni minimalist bambu mimesisi şişesi gayet göze hoş geliyor... Ama tabii bence burada en önemlisi malum klasikleşen parfümün adını yine üzerinde taşıyıp devam ettirecek yeni parfümün kokusu.

İlk orjinal klasik kokusunda o kadar çok anı ve duygu var ki...

Yorum

Bir kenzo pour homme edt aşığı olarak epey ilgi uyandırdı bende.

Yorum

varmı deneyen dicem ama çıkıp çıkmadığını bilmiyorum..

Yorum

Bol tarçınlı boza gibi kokuyor bu. Full tarcin. 1994 yılından beri o klasik pour home u kullanıyordum. O limon ağaç gövdesinin kokusu her suruste 4 dk genzimi gidikliyordu. O parfümü seviyordum. O benim %3 umdu. 28 yıl hergun kullandım. Bu o değil. Asla bu o değil. Alın kabuk tarçın ciyneyin. Bu o

Yorum

İşleniyor...
            X