Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Issey Miyake / A Drop d'Issey

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Issey Miyake / A Drop d'Issey

Uzun zamandır yeni bir parfüm çıkarmayan, Eau D'Issey için sayısız flanker üreten Issey Miyake'den yeni bir parfüm geliyor, A Drop d'Issey.

Notaları portakal çiçeği, leylak, gül, badem sütü, vanilya, misk ve sedirağacı olarak açıklanan yeni kokunun parfümörü Ana Ayo, minimalist şişenin tasarımcısı Todd Bracher. Koku oldukça hafif, tene yakın, kremsi ve ferah olacak gibi duruyor. Biraz Trussardi My Name ile benzerliği olabileceğini düşünüyorum. Şişe tasarımı ile biraz Cacharel Noa'yı, biraz da Nivea EdP'yi hatırlattı.

Click image for larger version  Name:	a drop d'issey - Kopya.jpg Views:	0 Size:	242.4 KB ID:	196567

Epey zamandır ilgimi bu denli çeken yeni bir parfüm olmamıştı, sevdiğim notalardan kurulu bu koku Türkiye'ye gelirse eğer kör alış yapmayı ciddi olarak düşünebilirim.

Kaynak: I Fragrance
    Son Düzenleme Rayiha; 02-03-21, 20:52. Tarafından yapıldı.

Orjinal yazı sahibi: Rayiha View Post
    Uzun zamandır yeni bir parfüm çıkarmayan, Eau D'Issey için sayısız flanker üreten Issey Miyake'den yeni bir parfüm geliyor, A Drop d'Issey.

Notaları portakal çiçeği, leylak, gül, badem sütü, vanilya, misk ve sedirağacı olarak açıklanan yeni kokunun parfümörü Ana Ayo, minimalist şişenin tasarımcısı Todd Bracher. Koku oldukça hafif, tene yakın, kremsi ve ferah olacak gibi duruyor. Biraz Trussardi My Name ile benzerliği olabileceğini düşünüyorum. Şişe tasarımı ile biraz Cacharel Noa'yı, biraz da Nivea EdP'yi hatırlattı.

Click image for larger version  Name:	a drop d'issey - Kopya.jpg Views:	0 Size:	242.4 KB ID:	196567

Epey zamandır ilgimi bu denli çeken yeni bir parfüm olmamıştı, sevdiğim notalardan kurulu bu koku Türkiye'ye gelirse eğer kör alış yapmayı ciddi olarak düşünebilirim.

Kaynak: I Fragrance
    Notalari genel begeni diyor ama asıl önemli olan nasil harmanlandığı tabi ki

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Sonunda Türkiye'ye gelmiş, Sephora ve Dilay'da satışı başlamış. Hakkında yazılan yorumlar, yumuşak, kullanımı rahat, huzurlu bir koku olduğu yönünde. Galiba küçük şişesinden edineceğim

Yorum

Geldiğini görünce bugün hemen denedim☺️Temiz, ferah, çiçeksi bir parfüm. Saf, duru bir havası var. Çiçek kokulu deterjanla yıkanmış temiz çamaşır gibi kokuyor. Özellikle leylak ve yasemin hissediliyor. Tarz olarak bana biraz Lacoste Pour Femme i hatırlattı.

Yorum

• Rayiha
          Rayiha Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bir süredir gözüm Jacqus Fath Lilas Exquis'in üzerindeydi ancak fiyat nedeni ile kararsızdım. Issey'in geleceğinden de emin değildim. Birkaç gündür üzerinde "yasemin ve beyaz çay" yazan ama mis gibi leylak kokusu aldığım bir deterjan kullanıyordum ve bu yüzden leylak aşkım depreşmişti, dün akşam Issey'in geldiğini görünce çok sevindim.

Yorum için çok teşekkürler sevgili Libra Lacoste Pour Femme'i severim ama biraz keskin gelir, var mı Issey'de bu keskinlik?
          Son Düzenleme Rayiha; 05-06-21, 19:44. Tarafından yapıldı.

• Libra
          Libra Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Rica ederim sevgili Rayiha 🥰. Ben de Sevil in sitesinde gördüm ve çok heyecanlandım. Daha da yeni Sevil e uğrayıp parfüm denediğim için eşimi yolladım🙈 Koku kartına sıktırıp getirdi. Belki koku olarak çok benzer değildir ama ilk kokladığım an aklıma getirdiği parfüm Lacoste oldu. Ona göre çiçeksilik daha yoğun ve pudramsılık daha az gibi. Biraz keskinlik var. Ferah, yeşil bir his veriyor çiçeklerle beraber. Eşim doğa kokusu gibi dedi. Ten üzerinde denesem belki fikrim farklı olur. Şimdi kağıdı kokladığımda hala çok net alıyorum kokusunu.Yasemin ve yeşil notalar ön plana çıkmış.Çiçekler Lacoste ile kıyaslanınca daha berrak hissediliyor. Kullanımı daha rahat olur diye düşünüyorum👍🏻

• Rayiha
          Rayiha Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bildirim gelmemiş, girip bakınca gördüm yorumunuzu sevgili Libra, çok teşekkürler bilgiler için. Galiba Drop tam şu aralar burnumda tüten gibi bir parfüm. Almak için biraz bekleyeceğim ama inşallah fiyatı artmaz. Lancome güzel zamlar yapmış son birkaç gün içinde.

Aynı parfümeriye üstüste gidip birşeyler denemenin tedirginliğini ben de anımsadım şimdi, bir de Alsancak'ta parfüm bakmayı ne kadar özlediğimi, aynı mıntıkada 4 parfümeri dolaşabiliyordum Ama asıl tuhaflık sürekli aynı yerde parfüm denemeyeyim diye şehrin farklı noktalarındaki mağazalara gittiğimde rotasyonla çalışan aynı elemanlara denk geldiğimde oluyordu. Birgün kendimi tutamayıp "deli olduğumu düşünmüyorsunuzdur inşallah" deyivermiştim
      İşleniyor...
      X