Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Dior Homme Parfum(2020)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dior Homme Parfum(2020)

Click image for larger version

Name:	AB69979A-E221-42FA-866A-DEF486626713.jpeg
Views:	1252
Size:	24.2 KB
ID:	185371 Malum dior homme parfumu 75 ml den 100 ml lik şişeye taşıdı. Benim severek kullandığım bir parfüm homme parfum versiyonu. Yeni 100ml şişeleri deneyimleyen oldu mu ? Bazı noktalara gelmiş yeni şişeler sephora vs gibi benim yaşadığım şehirde ki sephorada istediğim hiç bir parfümü koklayamadığım için gidip bakmadım bile. Fragranticada herkes farklı bir yorum yapmış. Kimisi seyreltilmiş diyor, kimisi
    vintage homme intense gibi olmuş diyor, kimisi aynı diyor bu yüzden burada siz değerli forum üyelerine sormak istedim.

Benim de merak ettiğim bir konu. Ama ben sanırım kararımı verdim. 75 ml. için fahiş para vermektense, daha az paraya aynı formülasyon koduna, aynı kokuya ve aynı parfüm losyonu rengine sahip olduğu söylenen 100 ml. olanı alacağım. Bu yorumlar doğru mu? Tecrübe etmeden tam olarak bilemeyiz. Gerçi benim gördüğüm kadarıyla sanki yeni Parfum, son batch 75 ml.'den daha koyu parfüm losyonu rengine sahip. Hem zaten DHP, çok kalıcı olduğu için şikayetler alan bir parfümdü. 1 saat daha az kalıcı olsa ne olacak ki? Şikayetler azalır belki. -Ki performansı düşmediği yönünde çok fazla yorumlar var zaten!

Bu arada Homme Parfum'u Parfum yapan deri notası. Benim için deri notasını hissetmek önemli. Ben, Vintage Homme Intense gibi olmuş yorumlarını anlayamadım. Vintage Homme Intense'de baskın bir deri notası mı varmış? Yoksa güncel DHP'da deri notasını azaltmışlar veya çıkarmışlar mı? Yorumlarda yeni DHP'nin kokusunda bir değişiklik olmadığı yönünde yorumlar hakim. Bu konu hakkında tecrübesi ve yahut bilgisi olanlar yorumlarını bizlerle paylaşırlarsa seviniriz...
    Son Düzenleme Aryan; 20-11-20, 22:08. Tarafından yapıldı.

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çoğunluk zaten pek değişim olmamış diyor ama bazıları eski dhi benziyor diyor bu da elimde her ne kadar 2014 batch dhi olsada beni cezbetti; çünkü 75 ml dhp bende var zaten. Dekantçı arkadaşlara düşmemiş daha galiba. 5 yerde satılıyor ve en uygun fiyat 920 lira. Dekant almadan denemeden satın alamam. Bir an önce dekantçı arkadaşlarımıza gelir umarım; merak ediyorum çünkü baya. 🙂

DHP ün reformülasyon olayı baya tartışmalı konu aslında reformülasyon kodu, batch kodu, sıvının rengi, şişenin boyutu derken iş baya çetrefilli hale geldi. Elimde üç şişe DHP mevcut 2014-2017 ve 2018 bu son çıkan 100 lük şişeden de bir miktar dekanta sahibim. Şahsi tecrübelerime dayanarak : şişe koleksiyonu yapmıyorum alır 100 ml yi fıslatırım bol bol diyorsanız gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz, hatta ülkemize ilk geldiğinde 500 küsür fiyatlara alınıyordu çok daha hesaplıydı. Eski Dhi ile benzerliği konusunda ise benim fikrim alakası yok şeklinde. 100 lük şişe düpedüz DHP

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Benimde dekant’a ulaşmam gerek nereden temin ettiniz siz ?

• pomak
      pomak Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      İnstagram splitlerinden bir tanesiydi galiba öyle hatırlıyorum

Zaten bu dhi batch olayı aventus gibi oldu. Yok seri numarası yok sıvı rengi, hatta kutunun şekli ve yazı stili derken olay karmakarışık bi hal aldı.

Yorum

Denemedim ama bir youtube incelemesinde adamda hem 100 ml hem de 75 ml vardı. ikisinin de batch kodu aynıydı adamdaki. Kokunun değişmediğini söylüyordu.

Yorum

Denedim 2020 yeni şişeyi. Hiçbir farkı yok eski halinden. Aynı koku aynı performans. Bazı kullanıcılar psikolojik olarak bu reformülasyon olayının cılkını çıkardılar artık.

Bu arada bu Dior Homme serisini çok çok seven biri olarak bu kokuyla yıldızım bir türlü barışmadı. 2 kere şişeli alıp elden çıkardım. Dekant aldım elden çıkardım. Açılışı dışında sevemiyorum. Özellikle beklemiş halinin kokusu özür dilerim ama midemi bulandırıyo.

Yorum

bunu kardeşim kullanıyor kokusunu çok beğeniyorum

Yorum

İşleniyor...
          X