Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Tom Ford - Beau de Jour / Costa Azzura Acqua

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Tom Ford - Beau de Jour / Costa Azzura Acqua

Click image for larger version  Name:	beaudejour.jpeg Views:	1 Size:	336.4 KB ID:	104500Click image for larger version  Name:	o.73533.jpg Views:	1 Size:	47.9 KB ID:	100714

Private Blend'e iki yeni üye daha ekleniyor. Telif haklarını aldığı isimlerden biriydi Beau de Jour, bunu bekliyordum ama Costa Azzura Acqua süpriz oldu.

Beau de Jour 250ml 650$
    Aromatik fujer sınıfında

Açılış; Lavanta
    Ortalar; Biberiye, sardunya, meşe yosunu, nane ve fesleğen
    Kapanış; Paçuli ve amber

Costa Azzura Acqua 50ml (125$) ve 100ml (175$)
    Odunsu Aromatik sınıfında

Açılış; Limon, ardıç meyvesi ve yaban mersini
    Ortalar; Selvi ve çam ağacı iğnesi
    Kapanış; Amber, damla sakızı ve laden reçinesi.
    Son Düzenleme Lagerfeld; 26-12-18, 00:11. Tarafından yapıldı.
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Affınıza sığınarak küçük bir dip not yapayım, Patent değil de Marka Tescil "Trademark".
    Selamlar

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Rica ederim, haklısınız karışmış doğru kelime telif hakkı olacaktı. Düzeltme için teşekkürler

Şu acqua lar çok sıkıcı
    Beau de Jour da tarz olarak beni çok yakalayacak gibi görünmüyor.
    Periyodik olarak parfüm çıkarma işine dur demeliler.

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      murrjm 2013 falan İlk forumda hatırlıyor musun Murrjm nasıl heyecanlanırdık Tom Ford haberlerine... Koşa koşa yazardık.

İnan istemeyerek açtım başlığı. Sıfır merak, sıfır heyecan..

Yalnız bi' dakika; 5 sene olmuş! Baya duygulandım.
      Son Düzenleme Lagerfeld; 09-12-18, 23:51. Tarafından yapıldı.

• murrjm
      murrjm Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bırak Tom Ford'u da 5 yaş mı almışız ? Sağol hatırlattığın için !

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme

Ombre Leather'i önce özel seride çak; baktın olmadı normale çek ve bir dünya maddiyat ve prestij kaybı. Fougere Platin'i özel seride çıkart ancak Noir Anthracite kopyası olsun ve sanıyorum ki; Noir Anthracite de yakında White Patchouli ve adı neydi Grey Vetiver gibi discontinued oldu mu olmadı mı açmazına girecek yedekleyin...
    Vanilyalı bir parfüm çıkardı fatality oldu o da galiba kendi kendine ses seda çıkmadı..?
    Bununla beraber hem özel seri hem de normal serideki kaliteli işleri bitir hem de buralara chery meri tek baz veya akorluk işleri bindir ve yelpazende bu kadar referans eksiği varken bunu yap gerçekten ilginç.

Bence işler hiç parlak görünmüyor.

Yorum

• murrjm
      murrjm Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yakında TF Beauty, Tom Ford markasından ayrılıp ayrı bir kozmetik firması olarak yola devam edecek gibi görünüyor.

Beau de Jour dan oldukça umutluyum. Hani sanki bu sefer olacakmış gibi bir his var içimde.

Yorum

• murrjm
      murrjm Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet olmuş gibi yorumlar okuyorum.Bu koku için ben de meraklandım sonradan sonraya =)

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ayrıca Private Blend' deki ilk "For Men" olarak sunulan koku kendisi.

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yorumlar oldukça sağlam sanırım bu sefer oldu

Ümitli değilim dedim ama şu Beau de Jour beni çok meraklandırdı.
    Halbuki benim Lost Cherry merak etmem gerekiyordu

Yorum

Görünen o ki beau de jour ile Tom Ford efsanesi geri dönmüş diyebiliriz. Tabi daha fazlasını söylemek için denemek şart. Umarım yakın zamanda gelir

Yorum

Olmuş deniliyor ama aslında gözden kaçan bir şey var ki o da Rive Gauche'un metal şişe haline benzetiliyor olması. Yani yine özgün bir çalışma gibi durmuyor. Private Blend serisinde o kadar vasat işlerden sonra özgün olmayan bir iş öyle bir kucaklanıyor ki (beklenti yüksek sonuç olarak) muhtaç kalınmış gibi. 5-6 sene öncesine çıkan Private Blend kokularından bir özgünlük vardı. 2007'de çıkan ilk kokuları dahil bile etmiyorum bu karşılaştırmaya ama sonrasında çıkan kokular da kabul edilebilir düzeydeydi. Öyle bir hal aldı ki piyasa denize düşen yılana sarılır kıvamına gelindi resmen.

Yorum

Yves Saint Laurent Rive Gauche Pour Homme ile benzerliği bence bilinçli olarak yaratılan bir durum.
          Rive Gauche'ın, markanın Tom Ford döneminde sunulan bir parfüm olduğunu düşündüğümde bence Tom Ford, o yıllara ait zevk ve seçimlerini günümüz koşullarına entegre ederek kendi markası altında yeniden sunuyor.
          Benzer bir durumu Tom Ford'un 2013 yılında çıkan Shanghai Lily parfümü için de söyleyebilirim.Shanghai Lily, Yves Saint Laurent'in 2001 yılında sunulan Nu isimli parfümüne çok benziyor.

Yorum

Click image for larger version  Name:	T8EF_OC_50ML_A.jpg Views:	0 Size:	91.6 KB ID:	148918

Ombre Leather dan sonra Beau de Jour da sınıf değiştirdi.

Yorum

Kesinlikle süper olmuş bence bu habere sevindim işte

Yorum

Ombre Leather'dan sonra çok tutulacak bi parfüm daha eklediler Signature Coll.a.
                Private Blend'de sadece koleksiyonu takip edenlerin, parfümle ilgilenenlerin bildiği bi kokuyken şimdi baya popüler olacak.
                Yine güzel bi hamle bence...
                Tom Ford Beau De Jour'u yeniden lanse etmesi için oyuncu Joe Alywn'i seçmiş.
                2020 trendlerinde Aromatik Füjerler de olacak belli ki.
                Yeni şişesini de çoooook beğendim.
                Hatta aşağıdaki görsele bakınca bu koleksiyona başka temada parfümler de ekleneceğini, koleksiyonun zenginleşeceğini tahmin ediyorum. 1 deri - 1 aldehit - 1 Füjer belki sıradaki oriental bi parfüm olabilir.

TF kendi sitesinde 50 ml: $ 128 / 100 ml : $ 180'dan satışa çıkacağı bilgisi de var.

Yorum

• murrjm
                  murrjm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Şişesini ben de çok beğendim ve daha ulaşılabilir olacağı için mutluyum.Marka bunu kasıtlı olarak yapıyor sanırım önce Private Blend'de lanse edilip sonradan daha ulaşılabilir olduğu algısını yaratmak için signature seriye çekiyorlar.
                  Çekeceklerse Vanille Fatale'ı signature koleksiyona çekebilirler

Beau de Jour, saf maskülenlik akan oldschool temalı ancak günümüze uyarlanmış lavanta paçuli nane temasında ilerleyen bi koku. Herkes istediği yaşta istediği mevsimde istediği kokuyu kullanabilir ancak benim tavsiyem yaşınız 30dan aşşağı ise bu parfüm size uygun değil. Ne istediğini bilen tecrübeli sinekkaydı traşı olan bir beyefendi nasıl mı kokar; Beau de Jour.

Yorum

İşleniyor...
                X