Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Comme Des Garcons 2 EDP

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Comme Des Garcons 2 EDP

Click image for larger version  Name:	cdg 2.jpg Views:	1 Size:	48.1 KB ID:	70788

Comme Des Garcons'u parfüm sektöründe bir çığır açtığı ve tabuları yıktığı parfümü Comme des Garcons 2. 1999 yılında usta parfümör Mark Buxton tarafından yapılan parfüm özellikle aldehitler ve mürekkep notasını parfümün merkezine yerleştirerek oldukça büyük bir risk almıştır. Ama yardımcı notaları o kadar güzel işlemişler ki bu 2 riskli birleşimi bir anda olağanüstü bir çizgiye çıkartmıştır. Parfümün yapılışı üstünden neredeyse 20 yıl geçmesine rağmen günümüzde bile modernliğini korumakta olan ve gelecekte de o modern yapısını taşıyacağına inandığım zamansız parfümlerden bir tanesi şüphesiz. Ne kullananı ne de çevresini yoran ve rahatsız eden son derece elegant bir koku izlenimi olan Comme des Garcons 2, sizi uzak doğunun o mistik havasında bir yolculuğa çıkartıyor. Kokusu tıpkı yogada olduğu gibi içinize huzur veriyor

Notaları
    Aldehitler
    Mandalina
    Çay
    Melekotu
    Mate
    Muskat
    Manolya
    Tarçin
    Kişniş
    West İndian Bay
    Mürekkep
    Kimyon
    Paçuli
    Sedir
    Tütsü
    Vetiver
    Amber
    Laden Reçinesi
    Son Düzenleme matrai; 18-04-18, 11:04. Tarafından yapıldı.

sanırım bu markanın sevdiğim ve yakın bulduğum tek kokusu...
    ilk sizden decant olarak aldığımda çok etkilemişti beni şimdi şişesine sahibim...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Madem ki başlık açıldı, ben de verdim gitti siparişi
      Ben de hastayım bu kokuya. Bu 3. şişe olacak nasip olursa

Yorum

İmza kokum desem yeri, koleksiyonumun içeriği arttıkça elim daha nadir gidiyor, ama niş parfüm dendiği zaman kafamda canlanan tam olarak CDG 2. Alışılmadık, mistik, futuristik, benzersiz...

​​​​

Yorum

Sevgili Herod hocamın şişesinde gözüm var son 20 ml kaldığında bi şekilde kandırıp almayı istediğim çok özel bir koku
          CDG markasının bir çok kokusunu denemiş olmama rağmen cdg 2 farklı bir boyut

Yorum

Maymun iştahımdan dolayı elden çıkarıp pişman olduğum.Her zaman elimin altında olmasını istediğim kokulardan.İmzaya oynar

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
              KARALARIN_CEMAL Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Evet hocam katılıyorum, bir çoğumuzun imza parfümü olabilecek seviyede

Benim de elden çıkardığıma pişman olduklarmdan, kesinkikle çok özel bir koku

Yorum

İlk defa koku hafızamdan tamamen silinen bi' parfüm ile karşı karşıyayım. Az önce Frag'da gezinirken rastladım, baya hatırlamıyorum. Uzun zaman geçti ilk denememin üzerinden hafızama da güvenirim ama kendisinin karakterine dair net hiçbir şey hatırlayamıyorum.

Aldehitler, mürekkepler, yoga, imza parfümü.....manolya!

Öyle bi' yazmışsınız ki hepiniz yani... eridim. Uğrayayım mağazalara bi' bakayım.
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                murrjm Bulursam şişenin yarısını postalarım sana.

• promesta
                promesta Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                İlginçtir bu yorumu okuyunca bende bu kokuyu unuttuğumu fark ettim.

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                promesta Yalnız değilmişim!! Şişeye ilk ulaşan duman yaksın.

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld
              İlk defa koku hafızamdan tamamen silinen bi' parfüm ile karşı karşıyayım. Az önce Frag'da gezinirken rastladım, baya hatırlamıyorum. Uzun zaman geçti ilk denememin üzerinden hafızama da güvenirim ama kendisinin karakterine dair net hiçbir şey hatırlayamıyorum.

Aldehitler, mürekkepler, yoga, imza parfümü.....manolya!

Öyle bi' yazmışsınız ki hepiniz yani... eridim. Uğrayayım mağazalara bi' bakayım.
              Mürekkep çok az hissediliyor belli belirsiz aradan farklı bir şeyler koktuğu belli ancak burada yazmasaydı adını koyamazdım diğer mürekkep notası içeren kokular gibi değil. Benim için koku çok başarılı böyle bir hobim olmasaydı evet imza kokum olabilirdi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                fyodor Çok teşekkür ediyorum alakanız ve yorumunuz için. Bi' otopsisini yapacağım zaten.

Taşıyamayacağımı düşündüğüm ama çok sevdiğim kokulardan biri. Mürekkep notası özellikle. Oldukça karakteristik. Artık raflarda göremiyorum, hiç kullanmadığım halde özlüyorum. Sisley Eau du Soir'la benzer bir havaları var.

Yorum

Aslında herkesin denemesi gereken tarzda bir parfüm bana kalırsa

Yorum

Hayatımda Hiçbir Parfümde Bu Kadar Fazla Nota Görmemiştim.Hiç Deneyimlemedim Bu Kokuyu.Notalarından Anladığım Kadarıyla Baharat Kombosu,Taşıması Zor,Koyu Bir Koku.

Yorum

Çok güzel bir parfüm ama bence erkek kullanımına daha yakın gibi geliyor. 🙂

Yorum

İşleniyor...
                    X