Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hermes - 24 Faubourg

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hermes - 24 Faubourg

Click image for larger version  Name:	24 Faubourg.jpg Views:	1 Size:	179.8 KB ID:	8047

İsmini Hermesin merkez binasının bulunduğu Paris'in bir caddesinden almıştır. Maurice Roucel tarafından 1995 yılında tasarlanmış. Her ne kadar kadın parfümü olarak geçse de erkek kullanımına son derece uygun olan bir maskülen yanı var. Hafif eski kafa kullanılmış tozlu narenciyelerin bunda katkısı büyük. Genel anlamda kremsi bir yapıya sahip olan parfüm orta yaş bayanlar için son derece kaliteli bir koku. Genç işi olacağını pek sanmıyorum. EDT ve EDP olarak 2 versiyonu satılmakta ama EDP versiyonu ayrı bir leziz.
    Son Düzenleme matrai; 25-01-17, 12:22. Tarafından yapıldı.

Vintage EDP bugün birçok niş parfümü açık ara sollar. Burunlara ziyafet bir eser.

Yorum

Birkaç kez denedim ama kapılarını acmadi bana galiba.

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Değerini görememiş parfümlerden birisi daha. Kullanana pek rastlamadığım kokuda gerçek bir narenciye havası koku bulutu şeklinde burnumuzu kaplıyor. Edp versiyonu Edt' den daha çok hoşuma gitmişti. Yakın zamanda tekrar koklayıp, betimlemek lazım aradan geçen zamanda değişik yorumlamama sebep verecektir kesinlikle.

Yorum

sevdiğim hermes kokularından biri. fakat maskülen bir yanı oldugunu çok düşünmüyorum

Yorum

• Burakkk
            Burakkk Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Gökhancım çok severek kullandıö bir zamanlar. O vintage EDP'sini bulsam yine kullanırım. Ama maskülen olmadığı konusunda katılıyorum sana. Zaten çok nadiren kullanmama sebep olan tek handikapı o idi 😁

Efsane, şaheser!! lise yıllarımda tesadüfen yabancı bir dergide denk gelip kokladığım ve o zamandan ber, aşık olduğum, portakal çiçeği, gardenya, yasemin, sümbül ve iristen oluşan çiçek şöleni.

Bu şölene, muhtesem bir amber (hafif nostaljik havalı) sandalagacı, paculi ve ylang ylang eşlik ediyor.

Kolay bir koku oldugunu söyleyemem ama muhteşem oldugunu söylebilirim :-)

Bu arada üst notalardaki citrusgillerin kendilerini açılışta degil de sonlara dogru hissettirmesi ayrı bir güzellik!! Bu ya Maurice Roucel'in bir oyunu, ya da benim vücut kimyamın :-)

Yorum

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	3.69 MB
ID:	16688

Ben de seviyorum
            فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

Elimde 30 ml edt vintage var ve koklamaya dahi kıyamıyorum.
              Hafiften lancome poeme esintileri alıyorum,acaba benim gibi düşünen var mıdır?

Yorum

• Burakkk
                Burakkk Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok benzemesede esinti konusunda katılıyorum size hocam. Aynı çizginin parfümleri kesinlikle. Poeme de çok harika bir parfüm bence. Çocukken anneme hep onu sık derdim çok severdim kokusunu.

• Erdem
                Erdem Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Teşekkür ederim Burak bey demek ki poeme ile aynı kulvardalar,bir şekilde bundan da edinmek gerekecek.Sanırım geçen sene atu duty free'de denemiş ve beğenmiştim.Aklımda kaldığı kadarıyla da hermes'e benzetmiştim.Uyguna bulsak ta alıversek.😁

Click image for larger version

Name:	hermes.jpg
Views:	1079
Size:	144.7 KB
ID:	23896Hermes 24 Faubourg Pour Femme EDP

İçeriğinde, şişesinden de anlaşılacağı üzere birden fazla çiçeği barındıran bu parfüm ortamda kokusuyla iz bırakmak isteyen bayanlar için harika bir alternatif.

Hermes 24 Faubourg Pour Femme EDP Bayan Parfümü, alkol oranı düşük olması nedeniyle daha fazla kalıcı. Açılışıtan sonra çiçeksi notalara meyvemsi bir hava ekleniyor. En farkedileni de şeftali. ( Belki de en sevdiğim meyvenin şeftali olması nedeniyle bu parfüme vurulmuş olabilirim.)

Bu parfümle, gün boyu üzerinizde hissedeceğiniz çiçek kokularıyla ortamda farkedilir bir etki bırakabilirsiniz.

Yorum

Sipariş ettiğim Hermes 24 Faubourg EDP 2011 yılına özel üretim olan '' Eperon d'Or Limited Edition'' versiyon olarak geldi.
                Fragrantica'dan incelediğimde unisex olarak sınıflandırılmış ve hissedilen notalar açısından biraz daha farklılık gösteren bir versiyon olduğunu gördüm.

Yorum

Tesadüfen keşfettiğim ve her zaman klasiğim ve vazgeçilmezim olacak bir parfüm. Asillik, zerafet, kadınlık ve unutulmazlık..ve sanki tarihten bir parça..Bu parfümü kullanınca hissettiklerim.
                  Özel günlerimde kullandığım çok özel bir kokum...

Kesinlikle feminen..

Seviyorum onu

Yorum

Hiç sevmedim. Hanımağa kokusu.

Yorum

İşleniyor...
                    X