Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Guerlain Mitsouko Eau de Parfum

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Guerlain Mitsouko Eau de Parfum

Soğuk, karanlık ve nemli ormanların kraliçesi, majesteleri!

Biz zavallı parfümlere senin gizemli yokluğunda reverans etmişiz, affet.

Sen ki sihirli ülkelerin sahibesi..
    Sen ki acımasız asaletinle seni onurlandırma isteğimizi geri çevirme, eşsiz ve karanlık güzelliğini bizden esirgeme..

Sessiz gece karanlığında siyahi yeşil ormanda ayağına ıslak yosunların değdiği kraliçe , sarayına doğru koşar adımlarla ilerliyor, arka planda yabani şeftali ağaçları, özellikle kabuk tarçın baskın baharatların rahiyası ve uzaklardan kuru vetiver kökleri kokularıyla beraber ; geride bıraktığı ise sadece 'iz', unutulmaz bir 'iz'..

O istemedikçe kimse onu anlayamaz, o istemedikçe kimse ona tebaa olamaz, siz seçemezsiniz o isterse kendisi seçer, siz sadece seçilebilirsiniz, tabii eğer 'şanslıysanız'..

Ey üzerine melankolik şiirler yazılası gizemli şipre kraliçesi, biz büyülenmeye razıyız, bizi güzelliğinden mahrum etme..
    https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Efsane kelimeler dewnew. Okurken mest oldum. Öyle bi' hisse girdim ki Catharsis dönemi için arınma suyu olarak kullanabilirim.
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

Elinize sağlık Şebnem hanım, betimlemeniz çok güzel olmuş, özlemişiz böyle yazılar okumayı.

Benim kullandığım edtsi miydi edpsi miydi bilmiyorum muhtemelen edt ama cidden kaliteli bir şipre. Şeftali, nemli ormanlı havayı ben de yakalamıştım, dip notaları da çok güzeldi. Ortalarda tolzu bir havaya bürünüyordu. Kendime parfüm olarak uygun bulmadım ama bazı işleri parfümden gayrı değerlendiriyorum; koku olarak koklaması keyifli bir parfüm, yolculuk.

Edtsi ile edpsi arasında ciddi fark var mı bu arada sizce ?

Yorum

Vintage versiyonu Luca Turin'in en sevdiği parfüm. Adı başka, şişesi başka güzel.

Yorum

Bizde yorum yazıyoruz diye geçinelim kenarda köşede ... Ellerin dert görmesin Şebnem hanım müthiş betimlemişsiniz...

Yorum

Bu yorumu ayakta alkışlıyorum.

Yorum

Harika bir yazı olmuş..Elinize sağlık...Eşime aldığım ama daha çok kendim kullandığım parfum...Biraz eski tarzı gunumuz parfumseverlerın zevkinden uzak kaçsada değerini bilen de kıymetini bilir...

Yorum

Ne güzel ve masalsı yazmışsınız...Normalde çok vintage parfümleri sevdiğim söylenemez,bir kaçı hariç.Ama yazınızdan sonra merek ettim parfümü

Yorum

Güzel yorumunuz için teşekkürler Şebnem Hanım.
                  Çok merak ettiğim bir güzellik bu.Umarım bir gün tanışabiliriz kendisiyle.

Yorum

Şebnem hanım muhteşemdi ... bir geçmiş zaman masalı içinde kayboldum...ifadeler ve görseller nasıl güzel tamamlamış birbirini...gerçekten de parfüm yorumu böyle olmalı...Guerlain Mitsouku güncel halini deneyip çok beğendiğim bir parfüm. Vintage halini hayal etmek lazım bir de ... Eski klasiklerin yerini yeniler dolduramıyor maalesef. Çok teşekkürler Şebnem hanım gönlünüze sağlık...

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Çok sevdim ben vintage halini güncelinide en kısa zamanda almak istiyorum
                      http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Henüz tanışmamış olmamız senden vazgeçtiğim anlamına gelmesin Mitsouko...

Açıp açıp okunası bi' yorum yazdığın için tekrar teşekkürler sevgili Dewnew.
                        - Stop the car...
                        - What ?!
                        - Stop the fuckin' car!

Yorum

• dewnew
                          dewnew Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Ah çok teşekkür ederim @Lagerfeld.
                          Benim yine yeni incelemeler yazmam lazım galiba.. 🙄

• Lagerfeld
                          Lagerfeld Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          dewnew Lütfen yani.

Bir Mitsouko bir de L'Heure Bleu, en çok denemek istedğim parfümlerden

Yorum

İşleniyor...
                        X