Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bottega Veneta EDP (for women)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bottega Veneta EDP (for women)

Galiba, son yıllarda piyasaya çıkan en başarılı ancak bir o kadar da gözden kaçan designer. Bottega Veneta bu parfümle bence tek kelimeyle "müthiş" bir iş çıkarmış. Muhteşem deri çantalarının çizgisine bağlı kalarak, ilk kokuları da deri notası ağırlıklı.

Koku yurt dışında cok tutulmasına rağmen, şekerli koku furyasına kapılan kadınlarımız kokuyu maalesef es gecti..

Notalara bakıldığında bir kadın olarak taşıması çok kolay bir parfüm olarak görünmeyebilir, çünkü notalar, deri,
    paçuli, meşe yosunu, pembe biber, bergamut ve yasemin içeriyor.

Koku piyasadaki çoğu niche parfümü sollayacak kadar özel, ciddi risk alınmış bir designer için, sırf bu yüzden bile benden takdir alıyor.

Notalar her ne kadar feminenlikten uzak görünse de, deri kullanımı oldukca "kremsi", başağrıtan, geniz yakan bir deri degil. Deri, paculi ve meşe yosunu zaten kendi başına bir kokuyu maskülen yapmaya yeter,
    Paculi ve meşe yosunu kesinlikle kendini hissettiriyor ancak dozu öyle iyi ayarlanmış, bir şekilde parfüm kendini tamamen maskülen çizgide olmaktan koruyor.

Yasemin ve bergamutun da hissedildiği, hem fresh, hem kremsi, kesinlikle etrafında değişik bir aura yaratan son derece özel bir koku. Güçlü bir siajı var.

Bu arada koku Armani Prive Cuir Amethyste ile benzerlikler taşıyor..

Ancak sonuc olarak, her ne kadar cok cok sevsem de, bu özel kokuyu erkek teninde daha iyi duracağını düşündüğüm için bir dostuma hediye ettim.
    Iyi ki de oyle yapmışım.
    Ancak yine de bir ara küçük bir şişesini almak isterdim. Böyle özel ve sıradışı kokular cok tutunamıyor piyasada..

Click image for larger version

Name:	nd.12863.jpg
Views:	2563
Size:	34.1 KB
ID:	24981

Sephora getirmiş miydi bu kokuları ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Yorum

Demirören sephorada gördüğümü hatırlıyorum.

Yorum

Evet getirdi, hatta dün aksam Kanyon Sephora'da gördüm, hala orada duruyor olmasına sevindim!! tüm seri, Knot v.s.
        Bu arada Kanyon'daki Sephora'ya Olfactive Studio da gelmiş..

Yorum

Eşime aldım.. Deli güzel parfüm..

Kendime çok yakıştıramadım.. Daha doğrusu ondaki kadar gitmedi bana..

Neye niş, neye designer deniyor bilmem ama koku budur..

Yorum

Çok güzel bir parfüm. Taşıyabileceğimi bilsem, sonbahar havasına ne kadar yakışır... Benzer temalı ancak daha yumuşak bulduğum Balenciaga Paris'i tercih etmiştim. Bottega koyu kahve deri, Balenciaga haki-bej nubuk gibi gelir bana...

Yorum

Kör alış daptım beymen indiriminden, hadi hayırlısı

Yorum

İşleniyor...
              X