Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Davidoff Zino

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Davidoff Zino

Click image for larger version

Name:	zino.jpg
Views:	915
Size:	248.9 KB
ID:	17818

Mademki 70 ler 80 lerin klasik maskülenlerinden gidiyoruz o zaman davidoff zinoyu yazmamak olmaz.

Michel Almeirac tarafından 1986 yılında yaratılmış zamansız bir maskülen. Dönemin şipre hegomanyasının aksine o odunsu oriental yapıda. Lavanta, paçuli ve agaç notalarının güzel bir harmanı. Oldukça lüks ve elegant bir havası var. Günümüzde de severek kullananı oldukça fazla. Tam bir fiyat performans parfümü diyebilirim. Dozaj ayarlaması doğru yapılırsa 4 mevsim kullanılabilir.

Bu kokuyu ezelden beri hiç sevmem. Sevenleri kusura bakmasın da hele gençlere hiç yakıştıramıyorum bu emekli kokusunu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: anigemini View Post
      Bu kokuyu ezelden beri hiç sevmem. Sevenleri kusura bakmasın da hele gençlere hiç yakıştıramıyorum bu emekli kokusunu.
      Kullanma yaşıyla ilgili sizin gibi düşünmüştüm. Koleksiyonuma bir gün eklemeyi düşünüyorum, ama şimdilik kullanmayı değil.

Yorum

tamda bu parfüm hakkında araştırmalar yapıyordum bu parfümü almayı düşünüyorum 125ml 70-80 tl civarında aslında yazın kullanmayı planlıyordum ben konusunu açmayı düşünüyordum siz açmışsınız bu parfümün kalıcılığı ve farkedilirliği nasıldır bilgi verirmisiniz. birde açık doldurma olarak kullanılan çok popüler bir parfüm

Yorum

• matrai
          matrai Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Kalıcılık ve farkedilirlik ortalamak üstü. Bu fiyata olabilecek en güzel parfümlerden biri

• Frozenwings
          Frozenwings Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Açık parfüm olarak popüler olduğunu bilmiyordum. Fiyat/performansı çok iyi, fakat yaz mevsimine biraz ağır kaçabilir.

• matador
          matador Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          yorumlarınız için teşekkür ederim bi arkadaşımda vardı 2016nın en çok satan dp parfümü dedi bana şaşırdım bi an dp deki satış elemanı öyle söylemiş arkadaşımda almış

Bu sonradan değişen kutu tasarımında olanını kullandım sadece. (Yani Davidoff yazısının Bold olarak yazdığı). Fakat ne gariptir ki bu font tasarımı olan yeni şişeleri hem Lancaster hem Coty üretiyormuş.

Benim 2011de alıp kullandığım neydi hiç hatırlamıyorum fakat kalıcılık ve farkedilirlik gayet yüksekti. Ama Coty üretimi Zino'lar çok zayıf bulunmuş netteki yorumlara göre.

Anlamadım gitti.

Yorum

merak ettiğim ama bir türlü deneyemediğim bir parfüm,Büyük mağzalarda satışı yok.Dekantını satanıda görmedim

Yorum

Gün boyu kullanıcısına kendini hissettiren tam bir konfor kokusu inanın dışarı kokup kokmadığı umrumda olmuyor kullandığım günlerde bana verdiği haz yetiyor (vintage ) versiyondaki vanilya kullanımı için kelimeler kifayesiz kalıyor.

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son Düzenleme Crow; 07-01-19, 13:34. Tarafından yapıldı.

Yorum

Vintage versiyonuna sahibim ve çok ciddi reformülasyon gördüğünü düşünüyorum.

Yorum

İçindeki dumansı efekt bu hususta en başarılı örneklerden biri

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

O kadar elim almaya gitti ama her seferinde aklım alma dedi 😊

Yorum

Michel Almairac'ın tasarladığı bir parfüm olduğunu öğrenmem iyi oldu özzellikle dumansı demiş bir arkadaş bu tip kokuların yaşattığı maskulen havaya hasta biri olarak kesin denemem lazım.

Yorum

kesinlikle underrated bir koku..haa çok bileni seveni var ama bu kadar parfüm konuştuğumuz şu platformda bile yeteri kadar değer görmüyor...formülasyonunu frederic malle ye verelim yani esans kalitesi artsın,iddia ediyorum frederic malle nin en çok satan kokusu olur nişlerdede bir çok arkadaşın favorisi...öyle yaşlı dede işi yorumlarınada katılmıyorum..haa 20 lik delikanlı taşıyamaz ama 30 üzeri her yaşa gideri var..her daim dolabımda bulunmasını isteyeceğim bir gül parfümü..brravooo Michel Almeirac brravoo
                      Son Düzenleme ANDY DUFRESNE; 24-06-21, 14:58. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                      X