Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Paloma Picasso Mon Parfum (Vintage)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Paloma Picasso Mon Parfum (Vintage)

Click image for larger version

Name:	375x500.6044.jpg
Views:	158
Size:	19.7 KB
ID:	82577
    Paloma Picasso Mon Parfum (Vintage):
    Bir başka vintage merakım sonucu beklenti içine girerek edindiğim dekantımdan yaptığım denemede, eski parfümlerin aslında yenilere nasıl da dersler vereceğini, ama yenilerin o dersleri bir türlü almadıklarını gördüm. Paçuli, gül, bal, amber, misk, limon, yasemin, iris.... Ne ararsanız var ve tam bir sanat eseri gibi. Vintage oluşu belki bazı notaları önemli ölçüde değişime uğratmış ya da zayıflatmış olabilir tabii ki ama yine de gül ve meşe yosununu net algılayabiliyorsunuz. Çiçeksi citruslar ile açılışı yapıyor ve sonra hayvansal notaların devreye girmesiyle hafif kirlilik başlıyorken, bir yandan da pudra tatlılığında bir yumuşak geçiş izletiyor. Gövde kısım ise daha çok gül, meşe yosunu ve amberden oluşuyor gibi geldi bana. Algılar değişebilir kişiden kişiye. Bunu hatırlatmakta yarar var tabi. Sonları da yine gövde kısıma paralel şekilde ilerleyerek tenden ayrılıyor. Başlarda kalıcı ve farkedilir. Sonra performansı biraz düştü ama yaşına veriyorum Denemeye değer mi? Bu da sorulur mu?

elinize sağlık hocam...bu parfum derken extrait mi yoksa edt-edp mi?interntte çok çeşidi var aynı isimde kafam karıştı merak ettim kokuyu
    Son Düzenleme bugiardi; 29-07-18, 03:04. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
    X