Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Dior Homme Cologne 2007

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dior Homme Cologne 2007

Elimdeki 3 parfümden biri ve tek vintage parfümüm, Dior Homme Cologne 2007. Kısaca bilgi verip sözü parfüm üstadlarına bırakalım.

Parfümör: Francis Kurkdijian

Üst Notalar: Lavanta, Bergamot, Sage, Neroli, Kakule, Mandalina
    Orta Notalar: İris
    Alt Notalar: Kakao, Amber, Paçuli, Deri, Vetiver

Kısaca bahsedecek olursam Dior Homme'un biraz daha hafif ve turunçgilli versiyonu, performansı ise Cologne oluşundan beklenmeyecek kadar iyi bence. Tabi burada benim hafif parfüm tercihim göz önünde bulundurulmalı.

Söz sizde..

Yazın kullanmak icin özel zamanları seçtiğim, kokusu ile beni mest eden parfum. Dior eau for men ile beraber yaz flanker'larinin en iyilerinden.

Yorum

Dior Homme Cologne kulanmadım ama Dior eau for men yaz için mükemmel kışın bile ara ara kullanıyorum

Yorum

Kuzenim kullanıyordu abartısız 2 sene önce yazın şişenin 3/1'ini ben bitirdim Bende kalıcılığı düşük olmasına rağmen severim kendilerini

Yorum

Dior homme Cologne narenciye notalarının daha ön planda olduğu ama DNA sında yine Dior homme dan esintiler olan yazlık hafif ve fresh bir koku

Yorum

• ibrhm
            ibrhm Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Basgan bu 2007 versiyonu, Vintage Dior homme'un kolonyası

• matrai
            matrai Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            O zaman sa bilmem Kullanmadım hiç benim yazdığım 2012

Cologne versiyonunu Kurkcu mu yapmisti ya aa. Sasirdim dogru mu Dior ile pek isi olmazdi.
          Zamaninda Miller Harris La Pluie ile kombinlerdim bol bol kullandim kendisini

Yorum

• Guest's Avatar
            Misafir Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Dior Eau Noire'i de kurkcu yapti

• Leto
            Leto Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            DOGRU unutmusum

Sırf Kurkdjian eseri olduğunu öğrendiğim anda yana yana arayıp Murat hoca sayesinde ulaştığım bi koku. Fakat genel Kürkçü eserlerine benzetememekle birlikte 2015 Dior Homme edt versiyonunun bariz hafifletilmiş ve limon kolonyamsı havası verilmiş bi şekli gibi geldi bana. Kalıcılığı çok çok iyi olmadı bende. 2013 batch yeni versiyonuna kıyasla vasat bile kaldı diyebilirim.

Yorum

• Guest's Avatar
            Misafir Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Eren hocam zaten boyle buyuk markalarla calisiliyorsa ki bilhassa ana akim isleri icin bir sey yapiyorsan bence yaraticilik ölüyor biraz, cunku markanin istekleri doğrusunda hareket ediliyor, parfumor yan rolde oluyor bence. O yuzden kendi tarzini parfume gecirememesini dogal karsiliyorum.

• eren_c.
            eren_c. Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Haklısınız hocam hele ki son designer eserlerine bakacak olursak hiç şaşırmamalı.

Zamanında denk gelmiştide almamıştım yorumlardan sonra hüzün içerisindeyim şu an ...

Yorum

2007 sini bilmem ama 2013 ünü kullanmıştım. Çok güzel bir bergomat yorumu diyebilirim. Yazın kullanılabilecek hafif koku arayanlara duyurulur..

Yorum

2007 ve 2013 çok farklı parfümler 2007 kısaca vintage dior homme un light hali gibi diyebilirim,2013 se bergamot ,limonsu hoş bir yazlık.

Yorum

• Burakkk
                Burakkk Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Aynen katılıyorum 🖒

Bence harika bir kokudur ama koktuğu zamanlar..

O derece düşük silaj..

Yorum

Elegant bi koku diger home serisi gibi.Ciltte asili kalir silaj düşük ama deger

Yorum

2013 versiyonu daha çok hoşuma gidiyor...

Yorum

İşleniyor...
                  X