Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Guerlain Vetiver Vintage 1970 li yıllar

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Guerlain Vetiver Vintage 1970 li yıllar

Guerlain Vetiver Vintage 70li Yıllar

Merhabalar sevgili dostlarım, bayram bitti mesailer başladı hepimiz pazartesi sendromuna maruz kaldık. O kadar stresi en aza indirebilecek parfümden başlayım dedim ve beni oldukça sakinleştirdi. Kendisini bayramda bayramlaşmak için kullandım ayrıca denedim ve test ettim, Ee o zaman geçelim parfüme

Guerlain vetiverin ilk hayat bulduğu üretim tarihi 1959 yılında imiş burunu ise üstat jean paul guerlain

Parfüm narenciye dokunuşlar ile ferah yeşil, anti deprasan etkisi ile muthiş ilerleyen bir parfüm, erkek parfümü ama bir kadında kullanır bence, çokta sert bir içerige sahip değil, koku olarak aromatik, baharatlı, odunsu benzeri bir akorlar ile oluşturulmuş , oldukça kaliteli harmana ve doğal içeriklere sahip, limon kolonyası ve tütün kolonyası karıştırmıştım benzer birşey olmuştu ne garipki o kokuyu çağrıştırdı bana
    Tabi o kadar sene geçmiş bu parfüm nasıl reformule geçirmesin dimi. 😊

ÜST : Limon.

ORTA : Vetiver. Tütün.
    DİP: Kücük Hindistan Cevizi, Tütün, Biber.

Açılışında limon domineli olarak hafif ekşi bir tonda doğal olarak tozlu eski bir limon kokusu alıyorsunuz, kolonyamsı bir koku, size bir enerji veren ve uysallaştıran bir etkisi oluyor. Açıkcası ben öyle hissettim

Orta tonlara parfüm kısa süre içerisinde geçiş sağlıyor velhasıl limon bu devredede bitmiyor tütün ve vetiver eşlik ediyor. Limona vetiver ferah ve odunsu, yeşil sabunsu hava katarken tütünün etkisi ile oldukça softsike bir etki var

Dip notardada limon geri çekilmiş ama biraz ekşimsi havası var halen tütün diptede oldugu için softsike hava halen devam ediyor orta notanın vetiveri parfümün dominesi bitmeyen yeşil bir huzur, biraz biberin etkisi ile hafif aktar dükkanına girdiginizde burnunuza vuran baharat kokusu size eşlik etmiyor degil ve çok güzel harmanlanmış yakmıyor suratınıza vurmuyor parfüm

pürüzsüz rafine bir parfüm arıyorsanız vetiver sizin için başyapıt olabilir . O kadar karışık bir yapısı yok oldukça efendi
    Bir takım elbise, bir bayram günü hafif resmi ton giyiminize, modern kolonya tadında bir parfüm
    İlkbahar ve yaz aylarında güzel duracaktır.
    Belki biraz daha uzun sürse daha heycanlı olurdu sanki

Koku 10/8

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Emek verdiğin ve foruma katkıda bulunduğun bi paylaşım olmuş. Bizede takdir etmek düşer. Keyifle okudum kardeşim 😊

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cakcetin
      Emek verdiğin ve foruma katkıda bulunduğun bi paylaşım olmuş. Bizede takdir etmek düşer. Keyifle okudum kardeşim 😊

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
      Teşekkür ederim cüneyt abi, çok arkadaşı buralara bekliyorum açıkcası hep beraber keyifli kitap tadında okuyalım parfüm yorumlarını

Yorum

Kaleminize sağlık, açıklayıcı, güzel bilgiler vermişsiniz. Vintage zor ama ilk fırsatta Extreme versiyonu ile birlikte koleksiyonuma katacağım bu yaşlı vetiveri.
        - Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld
          Kaleminize sağlık, açıklayıcı, güzel bilgiler vermişsiniz. Vintage zor ama ilk fırsatta Extreme versiyonu ile birlikte koleksiyonuma katacağım bu yaşlı vetiveri.
          Teşekkür ederim lagerfeld hocam, bi koleksiyonda olması gerektigini düşünüyorum yeşil pürüzsüz sabunsu tarz sevenler için

Yorum

Çimensi yeşil vetiver şeklinde olan parfümler arasından üst düzey bir parfüm gerçekten . Anlatımınız da gayet detaylı ve güzel olmuş .

Yorum

Vetiver kokusu nasıl sevilmez anlamış değilim...aradabir sevmeyen çıkıyor da şaşırıyorum açıkçası...

Yorum

İşleniyor...
            X