Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Creed Viking...

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Creed Viking...

Click image for larger version

Name:	creedviking.jpg
Views:	324
Size:	28.5 KB
ID:	56705Click image for larger version

Name:	images.jpg
Views:	300
Size:	23.9 KB
ID:	56706
    kuzeyde bir yer...
    kaptan gözlerini açtığında nerde olduğunu bilmiyordu ta ki karşısında normanların yani viking gemilerinin geldiğini görene kadar atlantik okyanusunda kaybolmuştu oraya nasıl gelmişti fikri yoktu serdümen odasını yumrukluyordu...
    kaptan kaptan ufukta büyük siyah devasa boynuzları olan bir gemi yaklaşıyor dedi...
    tanrım daha önce duymuştu ünlerini ama görmemişti...
    en son hatırladığı odasında incelediği hazine adasını gösteren papirüstü biraz hastaydı miçolardan biri karayip bergamutu nane lime ve kırmızı biberli bir karışımı en sevdiği romun içine karıştırıp içmesini ısrar ediyordu...
    odasında sedir koltuğunda oturup içerken limanda çok beğenip kopardığı güller ona gülümsüyordu...
    o anlarda fırtına kopmuş herşey altüst olmuştu dalgalarla boğuşurken keşke sadece ganimetleri için saldırdığı gemiler olsaydı diye içinden geçirmişti.
    kaptan sanırım bu viking gemisi ve bize yaklaşıyor...
    ne durumdayız dedi serdümene
    kaptan biraz hasar aldık ama gemi sağlam dedi...
    adamları topla savaş pozisyonu alıyoruz diye bağırarak köprüye yol aldılar...
    kamaradan çıkarken dalga nedeniyle limon nane bergamut ve biberden yapılmış karışım en sevdiği lavanta kolonyasının yere düştüğünü gördü o kokuyu o ferahlığı hissetti zaten buz gibi havaydı üşüdü...

Name:	images (2).jpg
Views:	144
Size:	38.2 KB
ID:	56709

köprüye çıktığında gözcü yukardan bağırmaya başladı kaptan yaklaşıyorlar diye...
    karşılarında kendi korsan gemisinin boyunda daha sağlam gösterişli bir gemi gördü keşke kendisininde böyle bir gemisi olsaydı diye içinden geçirdi...
    gemi yaklaşmaya başlayınca içindeki devasa sarı tenli uzun sarı sakalları ve saçları olan vikingleri gördü...
    hiç te dost canlısı değil gibilerdi kaldı ki kendileri de değildi...korsanlardı...

Name:	CoolPrintVikingShip_1.jpg
Views:	302
Size:	158.5 KB
ID:	56707

Viking’lerin sert iklimli ülkelerindeki topraklar, tarıma ve hayvan üretimine elverişli değildi.
    Onların tek geçim kaynağı, ülkelerini çevreleyen denizdi. Yavaş yavaş iyi birer denizci durumuna ulaşan vikinglerViking’ler, topraklarını bırakarak, dört bir yöne dağıldılar.
    Batı Avrupa kıyılarına yaptıkları baskınlar sonucu bu bölgelerde dehşet saldılar: Saldırdıkları şehir ve kasabaları yağma ediyor, ahaliyi öldürüyor, kendilerine gerekli her şeyi gemilerine yükleyip ülkelerine götürüyorlardı.
    Vikinglerin kaptanını yardımcısı uyardı ilerde bir korsan gemisi var burada ne aradığı ile alakalı sorular sordular birbirlerine...
    kendi sularında nerden ve niye geldiği bilinmeyen bir korsan gemisi öğrenmek umurlarında bile değildi...
    korsan demek hazine ganimet demekti...
    mavi gözleri parladı...

Name:	nane-limon.jpg
Views:	290
Size:	227.2 KB
ID:	56708

tam yol ileri dedi hazır olun diye bağırdı savaşçılarına çetin bir savaş olacak...
    savaş kılıcını almak için kamarasına giderken yağmaladıkları bir gemiden topladıkları malzemelerin olduğu yerden kokular geliyordu nefisti havada ki soğuğu iki kat arttırıyordu...
    bazıları yere saçılmıştı meyve baharat ticareti yapan bir gemiyi yağmalamışlardı...
    yaralara iyi geldiğini söylemişti bazı bitkilerin sorduğunda ölmeden önce adı paçuliydi hepsini mahzene koymuştu limon ve bergamutlarla birlikte yerde soğuk yüzünden dipdiri duruyorlardı kokuları karışışmış ferah bir selam veriyorlardı...

lavanta çiçekleri meyvelerin üzerine saçılmış kırmızı pembe biberler üstüne basılmış halde savaş sonrası gibi yerde nanelerle birlikte çığlık atıyorlardı...
    mahzen ahşap ve nemliydi gördüğü bu manzara bu kokular onu bir an bile olsa uzaklaştırmıştı biraz sonra başlayacak olan savaştan...
    korsan ve viking karşı karşıyaydı artık...
    yüzleri birbirine dönüktü burunlarında az önce ki koku...
    creed viking...

lime bergamut pembe biber
    paçuli gül
    sedir haiti vetiveri lavanta...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Sevgili Herod bu inceleme işinde gerçekten çok iyisiniz. Hikayeleştirerek anlatım diliniz çok güzel ve okunası. Onlar ne güzel tasvirlerdir öyle keyifle okudum. Ben de dahil olmak üzere o viking gemisindeki kaptanından miçosuna herkes size teşekkür eder gözlerinizden ve yanaklarınızdan pus ederiz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: herobabyfb View Post
      Sevgili Herod bu inceleme işinde gerçekten çok iyisiniz. Hikayeleştirerek anlatım diliniz çok güzel ve okunası. Onlar ne güzel tasvirlerdir öyle keyifle okudum. Ben de dahil olmak üzere o viking gemisindeki kaptanından miçosuna herkes size teşekkür eder gözlerinizden ve yanaklarınızdan pus ederiz
      eyvallah kardeşim teşekkür ederim...

Yorum

Herod Sanki parfum yorumu degil de bir kitaptan birkac sayfa okumus gibiyim! yetenek ve hayalgucu demek bu olsa gerek.. Parfum betimlemesi de ayri guzel, kaleminize saglik

Yorum

Hikaye ile parfüm incelemesi çok hoş bir tarz olmuş.
          Emek harcamışsınız çok belli oluyor Herod hocam

Kaleminize sağlık diyerek bu başlıkta ,geriye doğru giderek diğer incelemeleride okumak ve emek harcamış diğer hocalarımada teşekkür etmek isterim.

Yorum

Nazik sözleriniz için çok teşekkür ediyorum karalıyorum naçizane birşeyler...

Yorum

Hocam çok güzel olmuş yazı bir çırpıda okudum kaleminize sağlık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Drekoo View Post
                Hocam çok güzel olmuş yazı bir çırpıda okudum kaleminize sağlık
                rica ederim onur duydum

Yorum

Muhterem yine döktürmüşsün, koku olarak yaramaz ancak o gün senin dekanttan fıslattığım bir fısın kalıcılığı ve yayılımı şu ana kadar denediğim en iyi Creed diyebilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: RİYAFES View Post
                    Muhterem yine döktürmüşsün, koku olarak yaramaz ancak o gün senin dekanttan fıslattığım bir fısın kalıcılığı ve yayılımı şu ana kadar denediğim en iyi Creed diyebilirim.
                    eyvallah muhterem, beni de o şaşırtmıştı arada böyle koku yapmalı ayrıca buradan sevgili oliver e sesleniyorum aventus intense yi umuyoruz...

Yorum

Çok hoş.. Sabah sıktım hala güzelce burnuma geliyor.. Ara ara limon kokusu alıyorum diyordum zaten içinde lime varmış..

Aventustan sonra bu oldukça kalıcı geldi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: uncle-benjen View Post
                        Çok hoş.. Sabah sıktım hala güzelce burnuma geliyor.. Ara ara limon kokusu alıyorum diyordum zaten içinde lime varmış..

Aventustan sonra bu oldukça kalıcı geldi..
                        Bugüne kadar denediğim Creedler içerisinde en kalıcı olanı Viking'di..
                        estefanyen

Yorum

Okuduğum en romansı en iyi inceleme yazısı desem abartmış olmam heralde. Elinize sağlık.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Herod
                            Herod Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            daha neler
                            teşekkür ediyorum yaptığım tüm romanlar pardon incelemeler bu şekilde

Harika bir anlatım olmuş, en son ki splitten dekant aldım merakla bekliyorum denemek için

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Herod
                            Herod Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Çok teşekkür ediyorum roman tarzında yazdığım için konudan uzaklaşıyorum idare edin

Güzel hoş bir parfüm olmakla birlikte çok yüksek beklentilere girmeden keyif alabileceğiniz tarz bir koku

Yorum

İşleniyor...
                          X