Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Amouage - Figment Man

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Amouage - Figment Man

Amouage'in yeni parfümlerinden Figment'i deneme şansım oldu, renkli şişesiyle sucul bir parfüm beklentisi yaratsa da Amouage daha önce hiç girmediği bir topa girmiş, topraksı-hayvansı bir parfüme imza atmış. Tamam Amouage - Gold'da da bir hayvansılık var ama o balzamik-çiçekli ve göşterişli bir havada iken, Figment şaşası olmayan, hayvansı ve kirli kokuları sevenler için üretilmiş gibi görünüyor.

Hayvansal deyince muhtemelen belli başlı parfümler geliyor aklınıza, yine benzer noktaları olmakla birlikte kendi içinde farklılaşıyor. Ne bir Musc Ravageur gibi seksi ve kışkırtıcı, ne de Kouros gibi sabunsu bir barbershop kafası var, MKK gibi de çiçekli miskli-kirli yapısı da yok. Hangisine yakın buldun derseniz, topraksı yapısı da Coromandel gibi hayvansala kayan paçulilerden bir makas alıyor, ve hayvansallığı Masque Milano'nun Montecristo'sunu andırıyor diyebilirim.

Bu arada yukarıda diğer saydığım hayvansalları Amouage - Figment'e tercih ederim, Montecristo özellikle benzer çizgide bir gömlek üstte bir kompozisyon.

Amouage madem hatrı sayılır niş bir markayım, animalic kokuları seven belirli bir kitleyi de kendime çekebilir miyim endişesi taşıyan bir parfüm yapmış.

Kullandığı malzemeler üst kalite olsa da, günün sonunda benim için kullanması ve sevmesi zor bir parfüm oldu.

7/10

Kaynak blogum ve diğer incelemeler: http://www.parfumdene.com/2017/12/am...-man-2017.html

bir türlü sevemedim bu tarzı en son mfk apls yi denemiştim gelen tepkiler ve bir burun ameliyatı isteme psikozu yüzünden bu tarz kokulardan uzak duruyorum...yalnız incelemeniz kısa ve öz tebrikler...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• denondj
      denondj Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      şişesine aldanmamak gerek, hiç böyle hayvansal bir parfüm gibi durmuyor ..

aynen dediğiniz gibi şişede durduğu gibi durmaz bazı şeyler...
    ama bulup deneyeceğim bu güzel yazınız için
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Ahmet hocam eline sağlık çok merak ettiğim bir kokuydu. Ustaca yorumunla bolca fikre sahip oldum.

Yorum

• denondj
        denondj Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkür ederim Altuğ hocam, Figment pek konuşulmayan ama merak edilen bir parfümdü.. Bir fikir sahibi edebildiysem ne mutlu

Öz inceleme için eline sağlık hemşo. Ben de değişik buldum bu parfümü. Anlattıklarına yakın yerlerdeyim ben de. Bracken'dan sonra Figment'te bir umut vardı içimde ama pek aradığıma ulaştığım söylenemez..

Yorum

• denondj
        denondj Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Bir tarzın varsa o yoldan çok sapmayacaksın, ama sanırım araya bir şeyler katıyorlar, çeşit nihayetinde.. Sanatçıların albümündeki tüm şarkıların güzel olmaması gibi, araya birkaç farklı bir şey de ekliyorlar. O tarz bir hamle olarak yorumluyorum.. Yine de Interlude dışında çıkan son parfümleri baya üzdü Amouage severleri, güldüren bir tane patlatmanın zamanı geldi bence

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Cook fazla sacmaladi hem de.. bence.

Marka olarak çok özel olduğu belli söylemesi bile güzel

denondj hocam zevkle okudum

Yorum

Ahmet hocam yorumlama için çok teşekkürler. Ben de merak ediyordum. Aynı klansmandaki kokuları göründe direk eledim Ama yine de bir bakarım kokusuna denk gelir illaki

Yorum

• denondj
          denondj Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          denemeye değer ekrem hocam ama şişe alınır mı bana o kadar hitap etmedi..

Gümbür gümbür rutubetli, kirli, topraksı paçuli ama topraktaki nemli hissiyata neden olan yağmur suyu değil de daha ziyade kedi idrarı. Ağır hayvansallık algılamadım açıkçası ama kirlilik tartışılmaz. Uzun süre bu çizgide dümdüz devam ediyor ve insan, herhalde parfüm sadece bundan ibaret diyerek artık sıkılırken saatler sonra parfüm açılmaya, ferahlamaya başlıyor. Daha yumuşak, kremsi ve aromatik bir odunsulukla birlikte temiz bir vetiver ilk bölümdeki kasvetli, sert, şakası olmayan ve asık suratlı havayı tamamen değiştiriyor. Parfümde, o anlara kadar eksikliği hissedilen duygusal, şiirsel bir boyut da eklenmiş gibi oluyor. Değişimler biraz daha kısa sürelerde gerçekleşseymiş daha heyecanlı ve dinamik bir parfüm olurmuş. Sonuna kadar sabredince hiç ama hiç fena bulmadım. Her kullanıcı ilk bölüme tahammül edemeyebilir, tahammül edenler de saatlerce değişimi beklemek için sabredemeyebilir. Kalıcılık olağanüstü. Yayılım da ondan aşağı değil. Çok dikkatli kullanılması gereken bir parfüm, küçük dozajlar fazlasıyla yeterli olacaktır.

Yorum

• matrai
          matrai Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Sonuna kadar sabredememiştim, tekrar bir denemek lazım demek ki.

• Medea
          Medea Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          14-18 saat arası falan yalnız, belki daha fazla... Arada uyuduğum için tam hangi saatte başladı değişim bilemiyorum

• protectedsugar
          protectedsugar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          :-)

Hayvansı, ahırımsı bir koku ararken matrai hocamın tavsiyesiyle aldığım bir koku. Benimkisi sadece bir parfüm nasıl ve ne kadar kötü kokar merakıydı. Ziyadesiyle merakımı giderse de, sevmedim desem yalan olur.. Bana içinde gübre bulunan kara, çamurumsu, nemli ve küflü toprağı anımsattı. İşyerimde arkadaşlarımın üzerine sıkarak epeyce eğlendiğimi de belirmeden geçmeyeyim. Kokuya biraz fazla maruz kalan servis görevlisi ablamız bi ara öğürmeye başladı, "eyvah istifra edecek galiba" dedim içimden

Yorum

Açılışı o kadar kötü ki! Kendimi buna maruz bırakamam.

Yorum

Sanırım tam benlik bir koku 😬yakın zamanda denemem lazım

Yorum

İşleniyor...
            X