Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Xerjoff Don

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Xerjoff Don

Click image for larger version  Name:	Xerjoff Don Yorumu.jpg Views:	0 Size:	231.9 KB ID:	148612

Gangsterler kulübüne hoş geldiniz. Burası silahların patladığı ortalığın barut ve para koktuğu bir kulüp.

Gangsterlerin yaşam tarzından ve hayatından ilham alınarak tasarlanmış bir parfüm Xerjoff Don. Hafif kirli, metalik, karanlık. Belki 70 lerde İtalyan mafyalarının kol gezdiği Sicilya adasında buluştukları ve Baba kararlarını uyguladıkları o kapalı kasvetli ortamın kokusu.

Bütün mafya babaları karanlık ve gizli buluşma noktalarında acilen toplanıyor. Onlara karşı gelen yeni oluşturulmuş bir grup onları biraz tedirgin etmiş. Masanın etrafına oturuyorlar ortada viski dolu bir karaf herkese birer kadeh dolduruluyor. Sonra Küba'dan gelen ve henüz yeni sarılmış purolarını yakıp konuşuyorlar. Belli ki diğer grupla hesaplaşmaları henüz yeni bitmiş. hepsinin silahlarından yükselen ve tüten o taze barut kokusu hakim oluyor ortama. Henüz silahları soğumamış bile silahlar o kadar fazla ateşlenmiş ki barutun sıcaklığından silahlarda ortaya çıkan sıcak metal kokusunu hissedebiliyorsunuz. Sonra bir karar alınıyor. Karşı gruptan bir fert bile kalmayana kadar hepsi temizlenecek. Grubun ağır babası ortaya kocaman bir çanta koyuyor ve içini açtıklarında dolarların üzerinden yükselen para kokusu kaplıyor etrafı. Bu işte en fazla adam temizleyene bu paraları vereceğini vaad ediyor ve dağılıyorlar.

İşte böyle hikaye oluşturabileceğiniz bir parfüm Xerjoff Don. Kirli hesaplaşmaların olduğu maskülen ve karanlık bir parfüm. Bir gangster topluluğunun kulübüne girdiğinizde ortamdan üstünüze sinecek vahşi koku.

Açılışında bol bol dumansı barut ve viskinin dahil olduğu, orta notalardan itibaren dumanı üstünde olan tütün, daha sonra acımsı yeşil bir vetiver ve sert baharatlardan gelen metalik hissiyat ve para kokusu. Bütün kompozisyon bunların üzerine. Çok büyük değişkenliği yok ama anlatması gereken hikayeyi size son derece gerçekçi bir şekilde aktarıyor.

Parfüm net olarak erkek kullanımına yakın. Özellikle son bahar ve kış aylarında kullanması keyifli bir kalıcılığı ve farkedilirliği ortalama düzeyde. Kapalı ortamlarda da bir hayli iyi gidebilecek şaşırtıcı derecede genel beğenisini ve geri dönüşlerini olumlu gördüğüm bir parfüm oldu Xerjoff Don. Tarz ve koku olarak Nasomatto Black Afganoya bir hayli benzese de Black Afgano kadar zifiri karanlık değil daha çok gri karanlık tonunda bir parfüm. Böyle kompozisyona sahip olan ve size birşeyler aktarmaya çalışan parfümleri her zaman sevmişimdir.
    Son Düzenleme matrai; 06-01-20, 11:32. Tarafından yapıldı.

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
    Click image for larger version  Name:	Xerjoff Don Yorumu.jpg Views:	0 Size:	231.9 KB ID:	148612

Gangsterler kulübüne hoş geldiniz. Burası silahların patladığı ortalığın barut ve para koktuğu bir kulüp.

Gangsterlerin yaşam tarzından ve hayatından ilham alınarak tasarlanmış bir parfüm Xerjoff Don. Hafif kirli, metalik, karanlık. Belki 70 lerde İtalyan mafyalarının kol gezdiği Sicilya adasında buluştukları ve Baba kararlarını uyguladıkları o kapalı kasvetli ortamın kokusu.

Bütün mafya babaları karanlık ve gizli buluşma noktalarında acilen toplanıyor. Onlara karşı gelen yeni oluşturulmuş bir grup onları biraz tedirgin etmiş. Masanın etrafına oturuyorlar ortada viski dolu bir karaf herkese birer kadeh dolduruluyor. Sonra Küba'dan gelen ve henüz yeni sarılmış purolarını yakıp konuşuyorlar. Belli ki diğer grupla hesaplaşmaları henüz yeni bitmiş. hepsinin silahlarından yükselen ve tüten o taze barut kokusu hakim oluyor ortama. Henüz silahları soğumamış bile silahlar o kadar fazla ateşlenmiş ki barutun sıcaklığından silahlarda ortaya çıkan sıcak metal kokusunu hissedebiliyorsunuz. Sonra bir karar alınıyor. Karşı gruptan bir fert bile kalmayana kadar hepsi temizlenecek. Grubun ağır babası ortaya kocaman bir çanta koyuyor ve içini açtıklarında dolarların üzerinden yükselen para kokusu kaplıyor etrafı. Bu işte en fazla adam temizleyene bu paraları vereceğini vaad ediyor ve dağılıyorlar.

İşte böyle hikaye oluşturabileceğiniz bir parfüm Xerjoff Don. Kirli hesaplaşmaların olduğu maskülen ve karanlık bir parfüm. Bir gangster topluluğunun kulübüne girdiğinizde ortamdan üstünüze sinecek vahşi koku.

Açılışında bol bol dumansı barut ve viskinin dahil olduğu, orta notalardan itibaren dumanı üstünde olan tütün, daha sonra acımsı yeşil bir vetiver ve sert baharatlardan gelen metalik hissiyat ve para kokusu. Bütün kompozisyon bunların üzerine. Çok büyük değişkenliği yok ama anlatması gereken hikayeyi size son derece gerçekçi bir şekilde aktarıyor.

Parfüm net olarak erkek kullanımına yakın. Özellikle son bahar ve kış aylarında kullanması keyifli bir kalıcılığı ve farkedilirliği ortalama düzeyde. Kapalı ortamlarda da bir hayli iyi gidebilecek şaşırtıcı derecede genel beğenisini ve geri dönüşlerini olumlu gördüğüm bir parfüm oldu Xerjoff Don. Tarz ve koku olarak Nasomatto Black Afganoya bir hayli benzese de Black Afgano kadar zifiri karanlık değil daha çok gri karanlık tonunda bir parfüm. Böyle kompozisyona sahip olan ve size birşeyler aktarmaya çalışan parfümleri her zaman sevmişimdir.
    Gerçekten ilgi çekici bir tema.böyle parfümleri üzerimde taşımaktan ziyade sadece Arada bir koklamayı tercih ederim.black afgano yu yıllar öncesinde denemiştim ama kendime yakın bulmamıştım.belki şimdi denesem düşüncem farklı olur bilemiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Tarzında, kokladığım ve zaman zaman tarzıma yakın olmasa da kullandığım (şimdiye kadar ki) en iyi koku bence bu.

Yorum

Zannedersem Xerjoff bu parfümle Beaufort'leşti :-)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: protectedsugar View Post
          Zannedersem Xerjoff bu parfümle Beaufort'leşti :-)
          Çok mantıklı bir yorum bu

Ha bu arada Don, Beaufort'tan eski sanırım. Ama Beaufort ve Don denemesi yapanlar mesajı net aldı Xerjoff'un tarzı değil çünkü böyle işler genel olarak...
          Son Düzenleme cantona8; 06-01-20, 12:02. Tarafından yapıldı.

Yorum

• protectedsugar
            protectedsugar Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Don'un daha eski olduğunu bilmiyordum..öyle ise durumlar değişir; ama dediğin gibi şu barut ve duman konusunda ilk akla gelen Beaufort. Aslında işin ilginç tarafı şu barut-duman efektini veren "cypriol" koku molekülünün 20 sene önce icat edilmesiyle birlikte aslında erkek parfümlerinde yeni bir tarz erkeksi barut-dumansı fujerin yaygınlaşacağı ümit edilmiş. İlk kullananlar aslında Mark Buxton ve Bertrand Duchaufour imiş.

• cantona8
            cantona8 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Aynen.. Zaten pek Xerjoff un tarzı olmadığı için akıl ve hafıza hemen Beaufort a falan gidiyor.

İkinci kısım ise enteresan bilgi benim için.. Teşekkürler

Cumartesi günü kullanmıştım uzun aradan sonra.. ilginç şekilde iki kişiden olumlu dönüş aldı ve kullanımdan 6-7 saat kadar sonrasydı. Açılışı biraz sivri sadece, devamını taşımak çokta zor değil.

Yorum

Ilk mesajimi ilgimi çeken koku hakkındaki incelemeye yazmak istedim. Çok güzel bir inceleme artik kokuyu denemeyi iki kat fazla istiyorum

Yorum

notaları hiç güzel değil.kim barut kokmak isterki.Kullanan herkesin olumlu geri dönüşler almasıda enteresan doğrusu

Yorum

Barut duman efekti veren kokuları hiç sevmezdim, ama sonra black afgano gucci intense oud laurent mazzone black oud carner cuirs falan derken en son xerjoff donuda denedik begendik aldık. Bence bu saydıgım kokuların en iyisi don ama bazı şartları özel durumları var. Performans olarak burdaki cogu parfümden biraz geride kalıyor ama cuirs ile birlikte bana 'temiz' bir şekilde hissettiriyor bu dumansı etkiyi o yüzden xerjoff don başarılı buldugum parfümlerden biri.

Yorum

Kaleminize sağlık altug hocam xerjoff don tam anlamıyla benim gözümde thomas shelby 🙏

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

İşleniyor...
                  X