Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Mancera hindu kush (2018)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mancera hindu kush (2018)

Selamlar Parfüm Hobisi ailesi...
    Ben Berk Erkeçoğlu. Altuğ Bey'in daveti üzere uzun zamandır keyifle takip ettiğim, ilham aldığım, sayesinde yeni keşifler yaptığım Parfüm Hobisi sayfalarında artık naçizane parfüm incelemelerimi ve yorumlarımı paylaşmaya çalışacağım.

Keyifli okumalar.

İlk postum Mancera'nın 2018 yılında çıkarttığı Cannabis temalı Hindu Kush...
    Cannabis, Esrar, Hint keneviri...
    Hem herkesin merak ettiği, hem çoğu kişinin korkup çekindiği, aslında çok eskilerden beri bir çok alanda bir çok farklı amaçla kullanılan ''Yararlı'' bir bitki Hint Keneviri.

''Yararlı işte bak parfümünü bile yapmışlar!''

Sanırım bu postu yazarken herkes gibi küçük hippilikler aklımdan geçecek ama biz konumuz olan; Mancera firmasının 2018 yılında piyasaya sürdüğü Oryantal Odunsu sınıfında gösterilen bu Afgan Prensine dönelim.

Nasomatto Black Afgano'nun başarısından sonra parfümlerde en çok işlenen temalardan biri olan Cannabis (Kenevir) temasının en güzel, en net ve rahat giyilebilir örneği...
    Parfümün açılışından sonuna kadar kenevir yağının kokusu hakim. Her şey bu nota etrafında şekillenmiş.
    Hindu Kush; Tütsü ve Laden Reçinesi ile sıcak dumansı bir havada açılıyor. Bu açılışa eklenen baharatlar oryantal bir hava yaratıyor.
    Dediğim gibi Kenevir hep orada, her şey onun içinden geçip yükseliyor...

Laden reçinesinin harmanda yarattığı balzamik etki genel aurayı olumlu yönde etkilemiş, boğucu olabilecek dumansılık zekice dengelenmiş. İşte bana kalırsa bu denge Hindu Kush'u genel beğeniye çok uygun, iddialı ama kolay giyilebilir yapıyor.

Orta notalara geçildiğinde Paçulinin Amber, Vanilya ve Odunsularla yaptığı tozlu, sıcak - tatlı dans parfümün genelinde hakim olan dumansılığa bambaşka bir derinlik katmış.
    Açılışından sonra hissedilen, aslında bu temada bir parfümden beklenmeyecek tatlılık - genelde Cannabis temalı parfümler dark kompozisyonlarla düşünülür- bağımlılık yaratıyor.
    ''Bağımlılık falan...'' Hayır yahu kafanız karışmasın ben hala parfümden bahsediyorum

Hindu Kush; sonbahar ve kış aylarına çok uygun, unisex kullanımlı, yüksek performanslı bir güzellik.
    Farkedilirlik ve yayılım oldukça iyi ki zaten bir Manceradan bahsettiğimizi unutmamak lazım.
    Kalıcılık tende 20+ ve kıyafetlerde 48++...
    Özellikle daha önce giyip dolaba kaldırdığım kıyafetlerimden gelen koku elimin hep bu parfüme gitmesine sebep oluyor.

''İmza parfümü'' şu sıralar tartışılıyor olsa da sanırım benim en azından bu kış imza parfümüm Hindu Kush olacak.

Umarım keyifle takip edersiniz.
    https://www.instagram.com/p/B6kgDoEH802/
    ig: perfumecatcher / ig: berkerkecoglu
    Son Düzenleme Perfumecatcher; 27-12-19, 17:27. Tarafından yapıldı.

"Bir cebinde das Kapital bir cebinde Kenevir tohumu" (Y. Hayaloğlu) :-)

Yorum

İncelemeniz için teşekkürler, emeğinize sağlık hocam. Kenevir notası parfüm sektöründe bu aralar popüler gibi. Thierry Mugler Cologne serisinin Fly Away de bu kervana katılmış. Açıklanan notalarında greyfurt, kenevir ve gizli "C" yer alıyormuş. Secret "C" cannabisin farklı bir türü mü bilemedim🤔
    Ekli Dosyalar

Yorum

• protectedsugar
      protectedsugar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Niş miş, indi mindi, artizan martizan derken unuttuk Thierry Mugler'in yeni parfümlerini. Bilgi için teşekkürler..bir denemek lazım.

• Perfumecatcher
      Perfumecatcher Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkür ederim Evet daha da popüler olacak gibi. Fly Away'i koklamadım ama merak ettim şimdi.

• _sefa_
      _sefa_ Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      🙏🙏🙏

Aramıza hoşgeldin Berk kardeşim. Yorum tarzınla, bu işteki heyecanınla bizlere renk katacaksın. Davetimi kabul ettiğin için ben teşekkür ederim

Yorum

• Perfumecatcher
      Perfumecatcher Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hoş buldum ve tekrar çok teşekkür ederim davetiniz ve cesaretlendirmeniz için.
      Son Düzenleme Perfumecatcher; 27-12-19, 18:41. Tarafından yapıldı.

Foruma hoş geldiniz. Sizi burada görmek ve incelemelerinizi okumak çok güzel oldu. Merakla devamı bekliyoruz. Kaleminize ve burnunuza sağlık
    estefanyen

Yorum

• Perfumecatcher
      Perfumecatcher Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Aranızda olmak, kokular hakkında konuşabilmek çok heyecanlı Çok teşekkür ederim, hoş buldum.

Berk bey hoş geldiniz aramıza.Keyifle okudum çok teşekkürler incelemeniz için..

Yorum

• Perfumecatcher
      Perfumecatcher Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hoş buldum, çok teşekkür ederim

Hoşgeldiniz Berk bey :-) Yorumunuzu keyifle okuduk, kaleminize sağlık

Yorum

• Perfumecatcher
      Perfumecatcher Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim, hoş buldum

Hoşgeldiniz, keyifli bir inceleme olmuş, Hindu kush dikkat çeken, farklı bir iş aynı zamanda kolay sevilebilen bir koku

Yorum

• Perfumecatcher
      Perfumecatcher Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben de yazarken çok keyif aldım Evet kesinlikle katılıyorum

Öncelikle foruma hoş geldiniz hocam. parfüm incelemeniz çok akıcı ve net olmuş. ayrıca anlatımı görsel öğelerle desteklemek parfümün nasıl koktuğu hakkında az ya da çok ipucu vermesi açısında etkili bir yöntem olmuş. devamını bekliyoruz

Yorum

• Perfumecatcher
      Perfumecatcher Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hoş buldum Evet kokuyu ya da hikayesini anlatan görsellerle yorumlamak daha etkili oluyor. Hem okuyan da sıkılmıyor Beğenmenize çok sevindim.
İşleniyor...
X