Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

L de Lolita - Lolita Lempicka

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• L de Lolita - Lolita Lempicka

Gourmand parfümler şekerli suya dönüşmeden önce piyasaya çıkmış, tarzı olan, şişesinden içerik kalitesine kadar herşeyiyle benden tam not alan bir parfüm. Tabii ki üretimi durduruldu ve yerine tende 5 dakikadan fazla durmayan kokular üretiyor aynı marka.

Üst notalar: Portakal ve lime,
    Orta notalar: Ölmezotu, tarçın ve misk
    Dip notalar: Tonka, vanilya, sandal ağacı

Oriental vanilya olarak sınıflandırılmış koku. Gerçekten de hakkını veriyor, çok fazla oriental bir havası olmasa da.

Açılış: Turunçgillerle açılıyor, ama fresh, tertemiz, ferahlatıcı bir turunçgil esintisi beklemeyin. Vanilya ve tarcın daha ilk dakikada biz de buradayız diyor.
    Devamında: Tarçın ve vanilya kendini gitgide gösteriyor, vanilya tene harika şekilde oturuyor, ölmezotunun hayran olduğum aroması ve tonka sahneye giriyor. Koku iyice zenginleşiyor.
    Kapanış, Vanilya, tarçın, biraz zayıflamış portakal hala sahnede, tonka ve sandal ağacını biraz daha geri planda hissediyorum ama oradalar.

Harika bir gourmand parfüm örneği, baştan sona koklamaya doyulamayacak kadar güzel, çok sevdiğim tarçın notasını, boğucu olmayacak şekilde, çok güzel kullanmışlar. Tarçına da portakal harika şekilde eşlik etmiş. Keşke bir yerlerde rastlayabilsem kendine tekrar.

Kalıcılık: Tam puan
    Silaj: Tam puan
    Şişe tasarımı: Tam puan

Bir designer daha ne yapsın!

Bir çok yorum Xerjoff Lira'nın atası olduğu yönünde Lolita nın senin görüşün nedir sevgili Minty

Yorum

L de Lolita ortalıktan çekilince ben de bunu duyup bir Xerjoff Lira dekantı edinmiştim sevgili matrai ancak hayal kırıklığı oldu maalesef. Yani L de Lolita'daki zenginliği bulamadım.

L de Lolita tarçın ve portakala çok ağırlık vermiş, ciddi şekilde belirgin bu iki nota. Tatlılık da eşlik ediyor. Sandalağacı, tonka gibi kokuyu oturaklı hale getiren unsurlar var.

Lira ise bana epey tekdüze gelmişti, orada karamele fazlasıyla yüklenmişler, tarçını hissedememiştim. Öyle kendi halinde tatli bir koku demiştim kendi kendime..

Yorum

• aydın10
        aydın10 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Aynı şeyi düşünmüşüz. Ben de L de Lolita'yı tercih ediyorum. Kokusuyla, şişesiyle unutulmaya yüz tutmuş bir mücevher.

Yani işin özü L De Lolita > Xerjoff Lira

Yorum

• Minty
        Minty Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Aynen öyle..

Taklitleri bi ara piyasayı domine etmişti.o yüzden antipati oluşturdu bende.orjinalini hiç denemedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

İlk önce Musc Ravageur benzerliği ile adını duymuştum sonra da Lira'ya benzerliği ile tekrar gündeme geldi.
        Hep söylüyorum eski tasarımcı işlerin çoğu niş parfüm kavramını karşılayan işlermiş.

Yorum

benim direkt aldığım notalar vanilya tarçın ve portakal notaları.
          Açılışta özellikle portakal hissediliyor biraz bekledikçe vanilya ortaya cıkıyor ve tarcınla birleşince çok güzel bir kombinasyon oluşturuyor
          Parfümün en sevdiğim özelliği kalıcılığı saatler geçmesine rağmen üstünüzde ve çevrenizde hissediliyor.
          yayılımı da oldukça başarılı, şişe tasarımını ben cok beğeniyorum mavi bir kalp ışıltılı dantel gibi motiflerle şişesi de oldukça başarılı
          yaz ayları için kullanımı zorlar tam bir soğuk hava kokusu
          Kalıcılık:10/10
          Yayılım:9/10
          Şişe Tasarımı:9/10
          Tr de bulmak zor oldu satışı yok ama bir şişe buldum

Yorum

İşleniyor...
          X