Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Jil Sander Background Vintage

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jil Sander Background Vintage

Jil Sander Background Vintage

Parfüm 1993 yılında piyasaya sürülmüştür.

Jil Sander ın eski dönemlerinde çıkardığı daha kaliteli ve farklı olduğunu düşündüğüm Pure man, man(siyah şişe), man absolute gibi parfümlerini gerçekten seviyorum. Background uda denedikten sonra bu sevdiklerim arasında ilk sıraya yazdığımı rahatça söyleyebilirim.
    Bunda en büyük etkenin kalp notası aşamasından sonra içindeki misk ve vanilya ile benim başyapıt parfümler sıralamamda üst sıralarda yer alan Davidoff Relax esintilerini yakalıyor olmam.

Parfüm girişte bizi temiz soft kremsi bir şekilde bizi karşılıyor,
    Bunda çok net ve kaliteli olarak algıladığım lavanta, vanilya, anason üçlüsünün rolü büyük.
    Bu girişten sonra hafiften hissedilen ahududu ile parfüm biraz şekersi hale geliyor. Bu aşamada hızlıca sedir kokuya hakim olarak odunsu bir havaya bürünmesini sağlıyor. Sedirin tekbaşına sertliğimi engellemek için ise hafiften tonka fasülyesini kullanmaları gerçekten hoş durmuş. 90 lı yıllardaki yeni akım modernize kokularda tonka fasülyesi kullanımına çok rastladığımı söyleyebilirim.
    Bu aşamadan sonra parfümün en sevdiğim yeri başlıyor
    Kaliteli misk ve vanilyanın mükemmel birlikteliği
    Tıpkı Davidoff Relax gibi keyifli ve kaliteli..
    Bu parfümde sadece Davidoffa oranla gül ve karanfil gibi çiçeklerle ekstra bir oryantallik sağlanmış.
    Son sözlerimde parfümün gerçekten keyifli olduğunu tekrar yineleyerek, denenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kalıcılık : 8-9 saat
    Yayılım : 3-4 saat
    Genel Puanım: 8/10

Cüneyt Akçetin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İşleniyor...
X