Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Instagram Parfüm Satış Hesapları

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Instagram Parfüm Satış Hesapları

Selamlar, instagramda gördüğüm ve sizin de görüşlerinizi bildirmenizi istediğim birkaç hesap mevcut. Bu hesaplar jelatinli, distribütör etiketli parfümlerin yanı sıra tester parfümler de satıyorlar ve bu bende güveni zedeliyor.

Hesaplar:

hasan_parfum: Kadıköy çilek sokakta mağazası mevcut. normal ve tester satışları var.

pitaneparfum: çoğu ürünü tester, az sayıda kutulu ürün satıyor. Mağazası mevcut değil ekşisözlük hanımefendiye büyük referans olmuş.

noktacosmetics ve uzayexclusive : Muhip Bey ve Bülent Beyle henüz alışverişim olmadı fakat forumdaki herkes tavsiye etmiş. Uzayexclusive Doğubankta, Nokta ise bağdat caddesinde dükkanları mevcut. Yalnız tester satıyorlar ve bu testerların orjinalliği konusunda bir fikriniz var mı?

baysen_kozmetik: Mağazası var fakat adres bilgisi verilmemiş. Tester ve bandrollü parfüm satıyorlar.

istanbul_parfumeri: Beylikdüzü Atriüm Avm de dükkanları var. Tester ve orjinal ürün satıyorlar.

Asıl merak ettiğim konu tester adını duyduğumda önyargıyla yaklaşmam. Piyasada o kadar çok sahte parfüm var ki dürüst olup orjinal ürün satan, tester dediği anda bende soru işaretleri oluşuyor. Daha öncesinde bu hesaplardan alışveriş yapan sorun yaşayan oldu mu? Amacım parfüm tedarik ederken birden fazla seçeneğimin olması ve güzel fiyatlara parfümler yakalayabilmem. Biliyorsunuz artık kozmetik ateş pahası olmaya başladı.

Orjinal yazı sahibi: Veritas View Post
    Selamlar, instagramda gördüğüm ve sizin de görüşlerinizi bildirmenizi istediğim birkaç hesap mevcut. Bu hesaplar jelatinli, distribütör etiketli parfümlerin yanı sıra tester parfümler de satıyorlar ve bu bende güveni zedeliyor.

Hesaplar:

hasan_parfum: Kadıköy çilek sokakta mağazası mevcut. normal ve tester satışları var.

pitaneparfum: çoğu ürünü tester, az sayıda kutulu ürün satıyor. Mağazası mevcut değil ekşisözlük hanımefendiye büyük referans olmuş.

noktacosmetics ve uzayexclusive : Muhip Bey ve Bülent Beyle henüz alışverişim olmadı fakat forumdaki herkes tavsiye etmiş. Uzayexclusive Doğubankta, Nokta ise bağdat caddesinde dükkanları mevcut. Yalnız tester satıyorlar ve bu testerların orjinalliği konusunda bir fikriniz var mı?

baysen_kozmetik: Mağazası var fakat adres bilgisi verilmemiş. Tester ve bandrollü parfüm satıyorlar.

istanbul_parfumeri: Beylikdüzü Atriüm Avm de dükkanları var. Tester ve orjinal ürün satıyorlar.

Asıl merak ettiğim konu tester adını duyduğumda önyargıyla yaklaşmam. Piyasada o kadar çok sahte parfüm var ki dürüst olup orjinal ürün satan, tester dediği anda bende soru işaretleri oluşuyor. Daha öncesinde bu hesaplardan alışveriş yapan sorun yaşayan oldu mu? Amacım parfüm tedarik ederken birden fazla seçeneğimin olması ve güzel fiyatlara parfümler yakalayabilmem. Biliyorsunuz artık kozmetik ateş pahası olmaya başladı.

Hocam ben alışverişlerimin çoğunu Bülent abi den yapıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Yüzde yüz güvenilir. Bununla birlikte Uzay Exclusive ve Nokta kozmetik Tester adı altında parfüm satmıyorlar. Belki 1000 de 1 Tester denk geldiyse satabilirler ama kesinlikle tester mağazası değiller

Yorum

• Veritas
      Veritas Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Tamamdır hocam mutlaka iki mağazaya da göz atacağım teşekkürler.

Pitaneparfum çoğu zaman tester veya ikinci el ürün satıyor.
    Bunun yanı sıra fiyatları artık çok da cazip değil.
    Popüler olduktan sonra giderek mağaza fiyatlarına yakın satmaya başladı.

Hatta alışveriş sitelerini iyi takip eden ve kupon/indirim yakalayan birisi aynı fiyata sıfır ürün alabilir.

Yorum

• Veritas
      Veritas Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet mağazadan almak ve riske etmemek daha mantıklı en azından soru işaretlerine yer verilmemiş olur. Teşekkürler.

Hocam forumda bu konuda arşivde detaylı yazışmalar var. Oradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Veritas View Post
      Uzayexclusive ve noktacosmatics instegramdan satış yapmıyor ki. Ayrıca tester satıyorlar demişsiniz ama testerdan çok orjinal ürün satıyorlar. Sattıkları tester parfümleri de orjinal parfümlerdir.

Diğer firmalardan alışverişim olmadığı için yorum yapamayacağım.

Yorum

• Veritas
        Veritas Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        O kısmı eksik yazmışım instagramda gördüğüm hesaplara dahil ederek sormak istedim. İnstagram üzerinden sadece paylaşım yapıyor noktacosmetics ve uzayexclusive.

Aslında bu konu hakkında uzun uzadıya bir makale yazabilirim ama okuması sıkıntı yaratacağı için kısaca açıklamaya çalışayım.

Öncelikle yukarıda dı geçen Uzay Parfümeri ve Nokta Kozmetik instagram satış hesabı değil mağazaların tanıtım hesabıdır. İnstagram üzerinden tester ve orjinal satışları yoktur.

İnstagram da bir çok tester parfüm satan hesap mevcut işleri hemen hemen sadece tester satmak olan bu hesapların bir çoğunun sahte parfüm sattığını daha ilk görüşte anlasak ta bazılarını ne yazık ki anlamak oldukça güç. Kime sorsan ürünlerimin hepsi orjinal der kimse malım ekşi demez.

Sadece tester satanlardan kesinlikle uzak durmanızda fayda var. Çünkü orjinal bir ürünün olmadığı yerde gerçek testeri olmaz olamaz. Gerçek bir testeri bulması orjinal bir ürün bulunmasından en az 12 kat daha zordur. (12 ye 1 tester olayı) Ve gerçek bir testeri sadece orjinal ürün satan mağazalarda bulabilirsiniz ki onlarda satılık değildir. Hatta duyumlarıma göre artık distribütörlerin bir kısmı boşalan tester şişesini alıp yerine yeni şişeyi vermektedir.

Hal böyle iken insatgram gibi sosyal medya hesaplarında onlarca hatta yüzlerce gerçek orjinal sattığını söyleyen hesap var. Ve ne yazık ki hemen hemen hepsi sahte parfüm sattıklarından bile bi haber. Çünkü onlarda bi yerlerden alıp satıyorlar. Ticaretini yapıyorlar. Orijinal aldıklarını sanıyorlar. Bu kadar tester parfümün zaten satılması imkansız. Yani ortada bir mantık hatası var.

Hele ki Chanellerin tester adı altında satılanlarını görüyorum inanamıyorum. Chanel testerini bulmanızın hemen hemen imkansıza yakın olduğu parfümlerden biridir. Bu kadar çok testeri bulabilmeniz mümkün değildir. Chanel Türkiye distribütöründe bile zor görürsünüz. Sadece chanel orjinal ürünlerini satan mağazalarda yüklü alım yaptıysa 1 er adet elinde fazladan bulabilirsiniz onlarda zaten bu şekilde parfümleri toptan olarak satmazlar. Eşine dostuna saklar onlara verir. Satmak istese zaten orijinal sattığı ürünün 50 tl altına babasının oğluna satar neden satabileceği bir ürünü çok daha düşük rakamara bu tester satıcılarına versin ki? Sadece ticareti bilen herhalde bu instagram satıcıları değildir.

Sahte parfüm satıcıları ne yazık ki artık o beyaz kutulu tester satışlarından insanların uyanması ve piyasanın günden güne kar marjlarının düşmesiyle yeni bir adım atarak kendilerini geliştirmişler. Daha önceden bana söyleseniz olmaz öyle şey imkansız derdim ama bire bir şahit olduğum için artık gönül rahatlığı ile yazabilirim. İnstagram da sadece tester satan ve güvenilir bir hesaptan alınan ve daha oldukça yeni çıkmış olan bir parfümü bir arkadaş almış ve test için bana gönderdi. Parfümün şişesi etiketi herşeyi birebir orjinal hiç bir sorun yok. Parfümü elime aldığımda içinde yüzen partikülleri gördüm size yemin ediyorum parfüm şişesinin içinde yüzen bildiğiniz kıl gördüm. Daha sonra parfümü sıktım parfüm bildiğiniz doldurma parfüm çıktı kokusu orjinaline uzaktan benziyor ama sahte olduğu da çok net. Tahminimce mağazardan toplanan boş tester şişelerinin içine dolum yapılmış. Yani kısacası artık durum bu noktaya gelmiş arkadaşlar.

Sözün özü artık sahtecilerin el atmadığı yer kalmadı ve instagram satıcılarını da suçlamak istemiyorum ama sahte parfüm alıp sattıklarından haberleri yok. Almayın aldırmayın. Orijinalini alın kafanız rahat olsun. Burası Türkiye ve bu ülke dünya da Çin den sonra en fazla emitasyon ürün üreten 2. ülke. Ve her geçen gün bu sahteciler kendilerini geliştiriyorlar.

Yorum

• Veritas
        Veritas Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Bazı hesaplarda bu sahtesi bizdeki orjinal tarzında paylaşımlar mevcut ve kutulu jelatinli olarak gösteriliyor hal böyle olunca da insan acaba olabilir mi diye şüpheye düşmüyor değil. Yazınızdan sonra bütün soru işaretleri kalktı teşekkürler

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post

Sözün özü artık sahtecilerin el atmadığı yer kalmadı ve instagram satıcılarını da suçlamak istemiyorum ama sahte parfüm alıp sattıklarından haberleri yok. Almayın aldırmayın. Orijinalini alın kafanız rahat olsun. Burası Türkiye ve bu ülke dünya da Çin den sonra en fazla emitasyon ürün üreten 2. ülke. Ve her geçen gün bu sahteciler kendilerini geliştiriyorlar.
      Ne güzel açıklamışsın. Ellerine sağlık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
        Aslında bu konu hakkında uzun uzadıya bir makale yazabilirim ama okuması sıkıntı yaratacağı için kısaca açıklamaya çalışayım.

Öncelikle yukarıda dı geçen Uzay Parfümeri ve Nokta Kozmetik instagram satış hesabı değil mağazaların tanıtım hesabıdır. İnstagram üzerinden tester ve orjinal satışları yoktur.

İnstagram da bir çok tester parfüm satan hesap mevcut işleri hemen hemen sadece tester satmak olan bu hesapların bir çoğunun sahte parfüm sattığını daha ilk görüşte anlasak ta bazılarını ne yazık ki anlamak oldukça güç. Kime sorsan ürünlerimin hepsi orjinal der kimse malım ekşi demez.

Sadece tester satanlardan kesinlikle uzak durmanızda fayda var. Çünkü orjinal bir ürünün olmadığı yerde gerçek testeri olmaz olamaz. Gerçek bir testeri bulması orjinal bir ürün bulunmasından en az 12 kat daha zordur. (12 ye 1 tester olayı) Ve gerçek bir testeri sadece orjinal ürün satan mağazalarda bulabilirsiniz ki onlarda satılık değildir. Hatta duyumlarıma göre artık distribütörlerin bir kısmı boşalan tester şişesini alıp yerine yeni şişeyi vermektedir.

Hal böyle iken insatgram gibi sosyal medya hesaplarında onlarca hatta yüzlerce gerçek orjinal sattığını söyleyen hesap var. Ve ne yazık ki hemen hemen hepsi sahte parfüm sattıklarından bile bi haber. Çünkü onlarda bi yerlerden alıp satıyorlar. Ticaretini yapıyorlar. Orijinal aldıklarını sanıyorlar. Bu kadar tester parfümün zaten satılması imkansız. Yani ortada bir mantık hatası var.

Hele ki Chanellerin tester adı altında satılanlarını görüyorum inanamıyorum. Chanel testerini bulmanızın hemen hemen imkansıza yakın olduğu parfümlerden biridir. Bu kadar çok testeri bulabilmeniz mümkün değildir. Chanel Türkiye distribütöründe bile zor görürsünüz. Sadece chanel orjinal ürünlerini satan mağazalarda yüklü alım yaptıysa 1 er adet elinde fazladan bulabilirsiniz onlarda zaten bu şekilde parfümleri toptan olarak satmazlar. Eşine dostuna saklar onlara verir. Satmak istese zaten orijinal sattığı ürünün 50 tl altına babasının oğluna satar neden satabileceği bir ürünü çok daha düşük rakamara bu tester satıcılarına versin ki? Sadece ticareti bilen herhalde bu instagram satıcıları değildir.

Sahte parfüm satıcıları ne yazık ki artık o beyaz kutulu tester satışlarından insanların uyanması ve piyasanın günden güne kar marjlarının düşmesiyle yeni bir adım atarak kendilerini geliştirmişler. Daha önceden bana söyleseniz olmaz öyle şey imkansız derdim ama bire bir şahit olduğum için artık gönül rahatlığı ile yazabilirim. İnstagram da sadece tester satan ve güvenilir bir hesaptan alınan ve daha oldukça yeni çıkmış olan bir parfümü bir arkadaş almış ve test için bana gönderdi. Parfümün şişesi etiketi herşeyi birebir orjinal hiç bir sorun yok. Parfümü elime aldığımda içinde yüzen partikülleri gördüm size yemin ediyorum parfüm şişesinin içinde yüzen bildiğiniz kıl gördüm. Daha sonra parfümü sıktım parfüm bildiğiniz doldurma parfüm çıktı kokusu orjinaline uzaktan benziyor ama sahte olduğu da çok net. Tahminimce mağazardan toplanan boş tester şişelerinin içine dolum yapılmış. Yani kısacası artık durum bu noktaya gelmiş arkadaşlar.

Valla kaleminize sağlık Altuğ hocam.Olay kafamda tam oturmuş oldu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Veritas

Hesaplar:

İnstagramda nemutlucosmetics, ( pitaneparfum kısmen tester ürün satmakdadır eline düşen ambalajlı ürünleride mevcuttur magzası yoktur ürünleri tamamen orjinaldir sorun yaşamazsınız asla)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
          Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

Instagramda gördüğüm sahtenin de sahtesini satan bir testercı ile, vermiş olduğu reklama sahte olduğuna dair yaptığım yorum sonrası kendisinin bana attığı DM ile girmek zorunda kaldığım diyaloğu sizlerle paylaşıyorum..

Hesabın adı #parfumcadde

Click image for larger version  Name:	1.png Views:	1 Size:	470.2 KB ID:	116645

Click image for larger version  Name:	2.png Views:	1 Size:	193.2 KB ID:	116642
            Click image for larger version  Name:	3.png Views:	1 Size:	186.7 KB ID:	116644
            Click image for larger version  Name:	4.png Views:	1 Size:	187.6 KB ID:	116643
            estefanyen

Yorum

• ali
              ali Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              az bile

• protectedsugar
              protectedsugar Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              ..aynen..dur ben de gıcık edeyim adamı bu gece :-))

• ali
              ali Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              hahha :=)

hergün onlarca hesabı geri çeviriyorum inanılmaz şekilde artmışlar...

Yorum

kul hakkına girip insan hakkı yiyorlar allah cezalarını versin

Yorum

bu tip çakma ürün satan heryeri dolandırıcı diye spamlıyorum instagramda

Yorum

Benim anlamadığım çok şey var bu tester parfümle alakalı, tester kesinlikle legal makul avrupa ve amerikada internetten bile satışı yapılan bir tür satış tekniği.
                  Ancak kafamı karıştıran nokta, şişeler orijinal tester şişesi, koku desen gayet kaliteli orijinal koku hiç bir farkı yok. Ancak adamın mağazasının içi dolapların altı heryeri tester parfüm dolu, bu nasıl olabiliyor. Ancak kokladığım kadarıyla asla sahte demem şişe deseniz asla sahte demem. Beni burda daha çok düşündüren durum şu firmaların bunu yapıp yapmadığı. Amerikada avrupada tester satışına internet üzerinden bile izin veren firmalar markalar türkiyede de satışllarını artırmak için böyle tester üretimi yapmış olabilirler mi? zaten aynı banttan çıktığını söylüyor herkes.

Yorum

Arkadaşlar bu hesap hakkında bilgisi olan varmı ? Arada story'lerime bakarken reklam olarak çıkıyo 2 adet vitrin ürünü 499 TL diye ama nişler dahil değil kampanyaya diyor. Hesaptak resimler orjinal parfümler. Nişler için verdiği fiyatlarda hep 1000 TL ve üzeri. Emin olamadım forumdan takip eden yok hiç.
                    Click image for larger version

Name:	Screenshot_20191029-115316_Instagram.jpg
Views:	2541
Size:	465.3 KB
ID:	139899

Yorum

• xPixa
                      xPixa Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Ben de şimdi baktım Instagram'da. Sayfaya eklenen öne çıkanlar bölümünde bir tanesinde kargo metninin resmi paylaşılmış. Oradaki gönderici adını diğer forumda aratırsanız bence nasıl bir sayfa olduğunu anlayacaksınız hocam

• Burakkk
                      Burakkk Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Sıkıntı sanırım özetle 😁 bulaşmamak lazım o zaman. Zaten forumdan takipleştiğim arkadaşlardan kimsenin takip etmiyor olması bi ayıltmıştı.
                  İşleniyor...
                  X