Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Alghabra Parfum (Yeni Türk Markası?)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Son 1 hafta içinde iki kokusunu denedim bu firmanın; Poem of Damas ve City of Jasmine, kendimce kokuları da forumda özetlemiştim. Ben bu firmayı yukarıda da birkaç forum üyesi tarafından söylendiği gibi kopyala yapıştır firması olarak görüyorum. Poem Xerjoff MTW'e, Jasmine de Aventus'a çok benziyor. %100 tabiki de değil ama %80-85 aynılar. MTW ve Aventus'u fiyatı açısından çok pahalı bulup kalitesiz klonlarını da almak istemeyenlerin yöneleceği bir marka olarak görüyorum. Diğer kokularını henüz denemedim ama onlar da mevcut bazı niş markalarının kokularını andırıyormuş. Fiyat olarak 50 ml için oldukça pahalı, bunlar yerine daha özgün MFK tercih edilir özellikle indirim yakalandığında.

Yorum

Iyi de 50mlsi 950 ml olan bir klona neden yonelelim, anlayamadim bu markayi billah

Yorum

aventus dışındakiler bana hep açık parfüm aurası vermiştir..
        belki de bu açık parfümler arasında en iyisi armaf cdni..
        ayrıca ne aventusmuş arkadaş
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Geçelim lütfen 🙏🏼

Yorum

Ilgimin 'i' sini çekmedi

Yorum

Geçenlerde gidip poem of damas ve city of jasmine hem kağıda hem bileğime sıkıp denedim.
              City of jasmine birçok markada olduğu gibi aventusun daha iyisini yapma çabasını gördüm, kalıcılık ve farkedirlilik oldukça iyi aventus ile boy ölçüşür mü bilmiyorum aventusu uzun süredir kullananların kesinlikle bakması lazım, şimdiye kadar sadece 5 ml dekant kullandım ve hayatımda kokladığım en sıradan, en basit kokulardan biri gibi gelmişti bana aventus, o yüzden aradaki koku güzelliği farkını yorumlayamam..

poem of damas ise hayranı olduğum xerjof more than words benzeri olarak yapılmış, bu da diğer koku gibi kalıcık ve farkedirlilik üst seviyede bileğimde iki fıs buram buram koktu, MTW kalitesinin biraz altında , iyi bir alternatif olabilir diyebilirim yani % 80-85 oranında bir benzerlik var

Yorum

Scent of Paradise çok iyi bir Mefisto klonu olmuş . 950 lira 50 ml'lik klon bir parfüme verilir mi bilinmez ama koku benzerliği, kalıcılık ve yayılımı görünce etkilenmedim değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ruhi_ View Post
                  Scent of Paradise çok iyi bir Mefisto klonu olmuş . 950 lira 50 ml'lik klon bir parfüme verilir mi bilinmez ama koku benzerliği, kalıcılık ve yayılımı görünce etkilenmedim değil.
                  Smw deki metaliklik varmı acaba scent of paradiseda?

Yorum

Kokularında gram özgünlük olmayan ünlü parfümlerin kopyası kısaca Türk malı Montale

Yorum

Türk malı Montale: Çok doğru tespit. Bir çeşit D&P.
                      Zorlu Beymen’de satış danışmanlarına parlak bir jeksiyon vaad edilmiş olmalı ki girer girmez ‘size harika bir koku önereceğim’ denmişti.
                      Satış danışmanlarına sürekli önce kezban rolü yapıyorum ki bakalım ne anlatacaklar parfümler hakkında diye. (Neyyyy parfüm mü o ne içilen bişey mi, nota mı müzik mi bu yhaa?! 😅 )
                      Önce denemediğim kokularını derhal denettirdi, sonra markayı açıklamaya başladı, şöyle başarılı, böyle dededen toruna kraliyet azalarına parfüm yapmış bir ailenin.. vs derken, birden ciddileştim ve Türkiye’de üretim yapan Süüriyeli(Suriyelilerin aksanıyla böyle söyleniyor) ve önceleri açık parfüm gibi satan aileden mi bahsediyoruz? dedim. Elemanın yüz ifadesinin nasıl değiştiğini milisaniyeyle ekrana yansıtmak isterdim.
                      D&P mağazalarının beşte biri gibi küçük bir dükkanda mağazaların önünde hani zorla roll-on açık parfümlerini denetenler gibi fotolarının olduğu bilmemkaçıncı sınıf ünlü soylu parfümevi.
                      King of Flowers- Xerjoff Lira’nın çok benzeri, Lolita Lempicka L de Lolita’nın birebir taklidi.
                      City of Jasmin- Aventus’un yeniden keşfi.
                      Poem of Damas, Xerjoff More Than Words kötü kopyası.

50 ml 950₺. Daha da artabilir. Yersen.
                      Son Düzenleme dewnew; 30-05-19, 08:41. Tarafından yapıldı.
                      https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• Rayiha
                        Rayiha Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Tarihi de Creed'den kopya 🤔

Ben de King of flowers ı initio absolute aphrodisiac a çok benzetmiştim.

Yorum

50 ml 950 tl mi ucuzken hemen dört beş şişe City of Jasmin almalı bence

Yorum

Sebastian reyiz Poem of Damas'ı yorumlamış.

Yorum

City of jasmine defalarca kullanıp test ettim, Aventusun açık ara en iyi kopyası bence. Şu şekilde izah edeyim; parfümün konsantrasyonu extrait de parfum, inanılmaz kalıcı,vurucu,yani oda doldurucu... ama her güzelin bir kusuru varmış derler, koku baya bir hayvansal ne yazık ki.. oldukça zor bir koku bence

Yorum

Marka "Senses of Istanbul" diye yeni bir koku çıkarmış. Fragranticalılar kokuyu sitelerinde "Senses of Istambul" olarak tanıtıyorlardı dün.
                              Takıntılı yapım sağolsun, bir yorum yazarak uyardım, bugün düzeltilmiş şehrin adı İstanbul olarak. Ancak yorumum silinmiş :-) Biraz fazla alaycıydı

Yorum

İşleniyor...
                              X