Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Byredo

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Byredo

Benim icin tum kokulari eh, fena degil, iyi, yaani gibi yorumlarla birlesip sonunda 'o paraya degmez' sonucunda bulusan bir marka. Bu denli yayginligini da hic anlamam.

Gectigimiz gunlerde bir sirket aktivitesinde kurucusu Ben Gorham ile tanistim. Kendisi parfumor vs degil, sadece bir frontman. Ancak inanilmaz sempatik ve enerjik bir insan. Gorunen o ki karizmasi ve dogru baglantilar (tabi ki biraz da sans) ile boyle bir sonuca varmis.

Dunyada halihazirda gayet begenilesi kokular ureten, uretici firmalar mevcut. Gereken tek sey dogru baglantilar, hayaline inanacak sermayedarlar bulmak, karizma ve marketing. Benzer durum Kilian icin de gecerli.

Siz bu marka hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Adoxal + Kouros = M/Mink ile yeşil derili eski kafa maskülen Baudelaire'i tavsiye ederim. Ancak Isveç çıkışlı markanın röntgeni tarafınızdan çekildiği için de bi şey eklemem haddime değil 🙂

Buna ek Initio markası için tavsiyemi usengecligimi affetmen şartı ile buraya ilistireyim: Divine Attraction.

Yorum

okuduğum yorumlardan hiç bir parfümü ilgimi çekmedi.Deneyip denemediğimi bile hatırlamıyorum

Yorum

Geçen sene çıkarttıkları "Eleventh Hour" u dünyanın sonu nasıl kokardı sorusu üzerine tasarlamışlar. Koca gezegen yok olmanın eşiğine gelecek ve ortalık erik, incir, rom kokacak... Kışkırtıcı.

Ayrıca yaratıcı bi' konsept o yüzden takdir ettim.
        Denemek lazım.
        - Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Yorum

Bana gore "hep bi yani eksik parfum evi"dir kendisi.

Yorum

Accord Oud parfümüne bayıldığım parfüm evi. Özellikle ilk batchler atom bombası niteliğinde.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MertCanTekeler View Post
              Accord Oud parfümüne bayıldığım parfüm evi. Özellikle ilk batchler atom bombası niteliğinde.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
              Accord Oud'u ben de begeniyorum fakat biraz feminen geliyor ve hanim da veto etti

Yorum

Bir parfümünü alana yanında beyaz yatak çarşafı hediye mi? diye merak ettiğim marka.

Byredo; yurt dışındaki blogger'lar, influencer'lar arasında çok popüler. Bu kullanıcılar tarafından da blog'larda ve sayfalarda parfümleri, aşağıdaki fotoğraflar gibi benzer estetik tarzda çok sayıda paylaşılıyor. PR çalışmalarında, kuşkusuz "Life Style/Fashion/Travel" temalı blog'lar, influencer'lar önemli bir yer sahibi.

Ülkemiz için pek bir anlam taşımasa da modern pazarlama teknikleri sayesinde yurt dışında satış rakamlarının fena olmadığını düşünüyorum.

Niteliksel anlamda elit işler için umut vermese de bence sürdürülebilir büyümesi ile marka genişlemesi açısından ciddi bir kapitale dönüşme potansiyeli taşıyor. Bu İsveç şirketinin en son dünyanın en ünlülerinden, çok popüler bir Amerikalı bir rap müziği sanatçısı ile yaptığı iş birliği ve reklam çalışması da işin çok farklı yerlere gittiğinin ip uçlarını taşıyor olsa gerek...

Click image for larger version  Name:	1.jpg Views:	0 Size:	126.7 KB ID:	196448

Click image for larger version  Name:	2.jpg Views:	0 Size:	61.7 KB ID:	196449

Click image for larger version  Name:	3.jpg Views:	0 Size:	81.8 KB ID:	196450

Click image for larger version  Name:	4.jpg Views:	0 Size:	66.9 KB ID:	196451

Click image for larger version  Name:	5.jpg Views:	0 Size:	54.5 KB ID:	196452
                Son Düzenleme Aryan; 01-03-21, 20:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

• teafortwo
                  teafortwo Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Beyaz çarşaf güzel tespit. Neden? Tüm içerik üreticiler bu marka söz konusu olduğunda gizli bir anlaşma ile beyaz fon kullanımına ant içmiş gibi görünüyor ve bir çoğunun bunun üzerine düşündüğünü sanmıyorum. Biz görsel tüketicilere kalıyor bu detay olamayacak kadar büyük ortak zemini fark etmek.

Markanın,Accord Oud,Oud Immortel ve özellikle Black Saffron parfümlerini çok beğeniyorum.Black saffron;Benim için,biraz feminen olsa da,fırsat olduğu takdirde denenmesi gereken parfümlerden biri.Bu parfümü özellikle sevmemin asıl nedeni,arkadaş çevrem (özellikle kız arkadaşım) tarafından çok beğeniliyor olması.Accord Oud ise elimde 15 ml kadar dekantı olan,başarılı bir çalışma.Bu 15 ml,10 u yeni şişelerden,5 i eski İsveç üretimi şişeden olmak üzere 2 parça.İsveç üretimi olan,kesinlikle daha performanslı ve kokusu yenilere göre,tabiri caizse bir tık daha kalın.Oud Immortel ise güzel bir parfüm,fırsat olduğunda denenmesi gerekir fakat diğer ikisi kadar beni etkileyemedi maalesef

Yorum

İşleniyor...
                X