Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Frederic Malle

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Frederic Malle

Click image for larger version

Name:	Frederic_Malle_Logo.jpg
Views:	1639
Size:	53.4 KB
ID:	29781

Fransız parfüm editörü Frederic Malle in 2000 yılında başlattığı ve kendi adını verdiği bir proje markası. Ünlü parfümörleri etrafında toplayarak içerik teknoloji ve bütçe kısıtlaması olmaksızın parfümlerini yaptırmış ve parfümü yapan parfümörün ismini şişenin üzerine yazdırararak onları onore etmiştir. Bu zamana kadar yapılan ilk bu şekilde uygulamadır.
    Günümüze kadar toplamda 27 adet parfüm çıkartmıştır marka. Marka 9 luk bir seri ile parfüm piyasasına merhaba demiştir son çıkarttığı parfüm ise bu sene raflarda yerini alan Dominique Ropion imzalı Superstitious tur.

Markanın çalıştığı parfümörler bir yıldızlar geçidi gibidir. Kimler yok ki.. Jean-Claude Ellena, Dominique Ropion, Maurice Roucel, Bruno Jovanovic, Carlos Benaim, Olivia Giacobetti, Pierre Bourdon, Edmond Roudnitska, Ralf Schwieger, Edouard Flechier, Michel Roudnitska ve Sophia Grojsman.

Markanın en farklı özelliklerinden biride satışı yapılacak olan mağazada kendine özel stand açtırması kendi soğutmalı dolaplarında parfümlerin muhafaza edilmesi ve parfümün en iyi şekilde denenebilmesi için koku dolaplarının olmasını şart koşması.

En fazla bilinen parfümlerine kısaca bakacak olursak

Musc Ravageur
    Portrait of a Lady
    Carnal Flower

Click image for larger version

Name:	frederic-malle.jpg
Views:	1554
Size:	55.2 KB
ID:	29782

Bileğime bir kaç defa sıkma şerefine nail olduğum ve fransız parfümlerinin oud içerikli en sağlam kokusu olduğunu düşündüğüm bir kokudur.Tester şişesini buluna selam olsun

Click image for larger version  Name:	dr.jpg Views:	1 Size:	59.0 KB ID:	29809

Yorum

En merak ettiğim kokusu Ellena imzalı L'Eau d'Hiver.

Kimine göre huzurun, kimine göre melankolinin kokusu olmuş. Benim de meraklarıma konu olmuş...

- Stop the car...
      - What ?!
      - Stop the fuckin' car!

Yorum

Kokuları bir yana, şişe tasarımını oldukça beğeniyorum.
        Bazı parfümlerin şişesine fiziksel olarak sahip olmak sizi satın almaya iter bazen.
        Bu da onlardan biri.

Yorum

Hiç birinin o parayı hak ettiğini düşünmüyorum. Hele ki bir de Arap damgası yapıştırılmış bir parfümü var ki Beymen'de 9.000₺ den satılıyor.

Yorum

French Lover her zaman markanın genlerine sahip çıkmış en konforlu ve iltifata uygun kokusu.Mevsim seçmemesi,harman kalitesindeki katmanıyla verdiği keyifte cabası.Bu arada ben markanın son dönemlerde reformülasyona fazlasıyla uğradığını düşünüyorum. (Bkz. Musc Ravageur)

Yorum

Bu firmalar bu gidişle 10 bin 20 bin tl lik parfümleri satışa sunmaya başlayacak gibi duruyor. Altın işlemeli altın kapaklı falan pırlantalı

Yorum

2014 ya da 2015'te Estee Lauder'e satışından bu yanı çöküşe geçen firmalar kervanına katılan bir marka bence. Hangi şirket büyük bir kozmetik devine satılsa satıldıktan sonra piyasaya çıkan kokuları öncekilere nazaran çok daha sönük kalıyor. Son 4 yılda çıkan hiçbir kokusu wow dedirtmiyor bana, ama tarihine bir bakınca POAL, MR, FL, CF gibi kokuların yanında bundan sonra çıkacak olanlar bir şeye benzeyecek mi demeden de alamıyor insan kendini.

Yorum

Sonradan çıkan kokuları geçtim. Ne yazık ki eski kokularında ocağına incir ağacı diktiler. Ne kar hırsı arkadaş ya. Zaten kaç bin TL'ye satıyosun şişesini birkaç dolar az kar et ama müşteri tatmin olsun. Bu firmalar gerçekten çok yanlış yönetiliyor.

Yorum

• protectedsugar
                    protectedsugar Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Estee Lauder'e satılmadı mı zaten?

Kaliteli çok güzel işler yapan marka maalesef Estee Lauder eli bu markayada değdi nerde eski Musc Ravageur nerde yenisi

Yorum

• matrai
                    matrai Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Musc Ravageur harici bir değişiklik yok ama haklarını yemeyelim şimdi 😊

• UmutAras
                    UmutAras Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    E diğerleri eski Musc Ravaguer gibi zorlayıcı değilki abi çoğu genel beğeni kokusu

FM benim için oldukça ilginç bir marka. Her seferinde danışmanın ısrarıyla kendimi muhakkak bir FM standının önünde bulurum. Kokladığım hemen her parfüm o kadar özgün ve kaliteli gelir ki bu zihnimde markayı apayrı bir yere koymama sebep oldu. Lakin kendime uygun bir kokusunu da bulmuş değilim.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Arkadaşlar bir konuda fikir almak istiyorum. Şöyleki POAL ilk denediğim zamandan beri çok sevdiğim bir parfüm. Fakat şöyle bir durum var. Bu kokunun önceden bir dekantını edinip kullanmıştım. Rengi daha sarımsı idi. Ve gül yanı sıra oldukça baskın yoğun bir paçuli notası vardı. Ve normalde gül kokularını çok sevmememe rağmen paçulinin kattığı o karanlık hava beni mest etmişti.

Şimdi durum şu. Yeni dekant edindim ve şişe en güncel formülasyon. Dekantın rengi neredeyse beyaza yakın bir sıvı o eski sarı renkte değil. İkinci husus paçulinin parfümdeki etkisi yok denecek kadar az. Koku karanlık tarafını oldukça yitirmiş. Fresh bir gül notasına yoğum meyvemsi frambuaz notası eşlik ediyor.

Hissedilir derecede değişim söz konusu o tozlu paçuli ve tütsü kokusu neredeyse yok.

Performansına gelirsek hala çok kuvvetli bir koku özellikle silaj anlamında. Kalıcılık ise hala çok iyi fakat eski formülasyondaki kadar başarılı diyemem.

Demem o ki benim gibi deneyimleyen varsa bilmek isterim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Burakkk View Post
                      Arkadaşlar bir konuda fikir almak istiyorum. Şöyleki POAL ilk denediğim zamandan beri çok sevdiğim bir parfüm. Fakat şöyle bir durum var. Bu kokunun önceden bir dekantını edinip kullanmıştım. Rengi daha sarımsı idi. Ve gül yanı sıra oldukça baskın yoğun bir paçuli notası vardı. Ve normalde gül kokularını çok sevmememe rağmen paçulinin kattığı o karanlık hava beni mest etmişti.

Şimdi durum şu. Yeni dekant edindim ve şişe en güncel formülasyon. Dekantın rengi neredeyse beyaza yakın bir sıvı o eski sarı renkte değil. İkinci husus paçulinin parfümdeki etkisi yok denecek kadar az. Koku karanlık tarafını oldukça yitirmiş. Fresh bir gül notasına yoğum meyvemsi frambuaz notası eşlik ediyor.

Hissedilir derecede değişim söz konusu o tozlu paçuli ve tütsü kokusu neredeyse yok.

Performansına gelirsek hala çok kuvvetli bir koku özellikle silaj anlamında. Kalıcılık ise hala çok iyi fakat eski formülasyondaki kadar başarılı diyemem.

Demem o ki benim gibi deneyimleyen varsa bilmek isterim.
                      Ben bir şişe bitirdim onun batch kodunu hatırlamıyorum
                      Şu an elimde iki şişe var ikisinin de rengi orta koyulukta ne çok açık ne çok koyu.batch kodları 21581047
                      Hangi yıl olduğunu bilmiyorum ama meyvemsi yönü olan bir yanı yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

2017 ve 2019 batch kodlu dries van noten arasında fark vardı. 2017 batch sandal baskınken 2019 batch safran ağırlıklı olup parfümü yine bae konseptine yaklaştırmışlar.

Yorum

Mağazalarda özel stand açtırıp soğutmalı dolap koyduran bir firmanın ambalajlarında, parfümün daha önce açılmamış olduğunu gösteren ne mühür ne de jelatin olmamasını hayretle karşılıyorum.

Sitesinde iade etmek için spreyin basılmamış olma şartı var ama spreyin ağzında market deodorantlarında basılınca kırılan kilit mekanizması da yok. Marketten aldığınız en basit parfümü deodorantı bile ambalajı açık kilidi kırık iade edemezken, online ya da mağazadan alınıp iade edilen ya da değiştirilen FM şişelerinden şu sahtecilik ortamında emin olamıyorsunuz.

İki ayrı boyunu aldım resmi satıcısından, şişesi parmak izi içinde, sarıldığı pelur kağıdı çöp sepetinden çıkmış gibi buruş kırış özensiz geldi. Firmanın bu eksiğini, mağazanın mühürlü ambalajla satış yaparak telafi etmesi gerekir ki sattığı üründen emin olarak geri alsın.

Biliyorum kokularla alakalı değil ama kısmet olmadı koklamak, kullanmak, çok içimde kaldı 😐

Yorum

İşleniyor...
                          X