Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Limon Kabuğu Yağı

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Limon Kabuğu Yağı

Click image for larger version  Name:	Limon Kabuğu Yağı.jpg Views:	0 Size:	14.7 KB ID:	211095

Yaz ayında turunçgil kokusuna karşı bağımlılık derecesinde bir ihtiyaç duyuyorum. Parfüm konusunda Terre D Hermes EDP bu ihtiyacımı karşılayacak düzeyde oldu , bununla birlikte performansına oranla fiyatını gülünç bulduğumdan şişeli edinme ihtiyacını hiç duymadım.

Acaba olurmu diyerek birazda bütçemin getirdiği zorluklardan ötürü, limon kolanyasına eklemek için deneme amaçlı limon kabuğu yağı edindim. Ne yazık ki bu yağ kolonyanın içinde çözünmedi. Biraz çalkalandığında homojen olmayan bir çözelti oluşturabildim. Koku güzelliği olarak albenisi de olmadı. Bununla ne yapayım derken oda parfümü olarak kullanmaya karar verdim. 30 ml kullanılmış dekant şişesine 5 ml kadar bu yağdan geri kalanını limon kolonyası ekleyerek tamamladım.

Denemeyi işyerinde yaptım. Yaklaşık 45 metrekare bir odada 8 fıs spreyleme ile yarım saatlik etkin bir performans sağladı. Toplamda bir saat sonra etkisi iyice düştü. Kokuyu tanımlayacak olursam ,klimalı bir ortamda kullanmak şartıyla; yanınızda soğuk limonata varmış gibi kokuyor. Özellikle "soğuk limonata" ifadesini kullanıyorum. Klimalı ortamda buz gibi limonata hissiyatını bence başarılı bir şekilde verebilen bir koku oldu bu karışım.

Bununla birlikte aşırı nem ve soğuğun birleştiği ortamlarda kullanılmasını tavsiye etmem. Odadaki çiçekleri suladıktan sonra ortamdaki nem oranı arttığında, bu limonata kokusunun sanki küflenmiş limondan yapılmış gibi bir hissiyat verdiğini söylemeliyim. ​​

Aromatik yağlar konusunda benim de tuhaf denemelerim oluyor ara sıra Anlamlı bir şeyler çıkıyor az da olsa ama pandemi yasakları bitti biteli uğraşamadım daha. Evdeyken bol bol vakit oluyordu.

Yorum

• junleon
      junleon Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Sentetik işlerden kurtulup, ortamda doğal ve hoş nüanslar oluşturabilme ihtiyacından kaynaklanan denemeler bunlar Mustafa bey

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Benimki de ondan ote degil esasen hocam kendi mutlulugumu bulundugum ortama yayma dusuncesi... bazen benim mutlulugum baskalarinin kabusu olsa da
İşleniyor...
X