Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfums De Marly Layton

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Parfums De Marly Layton

Click image for larger version

Name:	layton.png
Views:	8922
Size:	138.2 KB
ID:	70831

Genç, enerjik ve karizmatik. Parfum De Marly markasının son yıllardaki en çok konuşulan ve sevilen parfümü Layton. Onu bu kadar konuşulan bir parfüm olmaya iten ne acaba? Genç ve orta yaşlara hitap eden yapısı mı, etrafı etkileyen harika kokusu mu yoksa kalıcılık ve farkedilirlikte ki performansımı? Bence bunların tümünün bu parfüm de bir araya gelmesi. Modern ve temiz bir parfüm. Yeşil elma ve tozlu hissiyatlı vanilyanın harika işlenişi ve parfüme hafif maskülenlik katan bir lavanta asıl notaları oluşturuyor. Kakulenin keskin ama ferah yapısı ve odunsu notalar ise parfümdeki derinliği sağlıyor. Ferah açılıp temiz bir şekilde ilerleyen koku bahar ayları için son derece uygun. Performansı ise bu tarz parfümler arasında kendini farklı bir yere oturtan düzeyde. Oldukça iddialı bir projeksiyona sahip. Parfüm teninizde kaldığı sürece yayılıma devam ediyor. En güzel tarafı ise etrafı rahatsız etmeyecek düzeyde bir yapısı olması her daim dikkatleri üzerinize çekmesi.

Bir tane olumsuz yoruma rastlamadım şuana dek, ne internette ne de çevremde.
    Kısa sürede firmanın en sevilen parfümü haline geldi.
    Biraz her notanın karışımı gibi bir koku ama hiç bir nota bariz bir şekilde belli etmiyor kendini.
    Başlarda "meh" denilse de zamanla müptelası olunan bir koku.

Yorum

Abi bunun exclusive versiyonu arasında sadece konsantrasyon farklılığı mı var sen hangisini tercih edersinmatrai

Yorum

Orjinal yazı sahibi: arasaras35
        Abi bunun exclusive versiyonu arasında sadece konsantrasyon farklılığı mı var sen hangisini tercih edersinmatrai
        Bunu bende merak ediyorum. Exclusif olanı denedim ama hiç beğenemedim.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Exclusif versiyonunu bende deneyipte beğenmeyenlerdenim, daha doğrusu laytonun daha yoğun halini beklediğimden beğenmemiş olabilirim, farklı bir koku olarak düşünerek tekrar şans vermek lazım

Yorum

Bence bu parfümde her ne kadar açıklanan notalarda yeralmasa da nane veya ona benzer birşey var, özellikle açılışta kendini belli ediyor, çok hafiften bir geniz yakıyor. Koku olarak hakikaten 10 numara koku, herkesin denemesini tavsiye ederim..

Yorum

• alikaptan
              alikaptan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              haklısınız dediğiniz gibi nane gibi.

Yolda bırakmayacak, kimyasallık çok almadığım, genel beğeniye oynayanlardan...

Yorum

Exclusif versiyonu açılışı layton un yogun hali gibi ama devamı bambaşka hatta hayvansal notaların oldugu yogun bir koku ben çok sevdim ama sevmeyenlere saygı duyarım çok kolay bir koku değil.
              Layton güzel ve çekici bir koku batch falan muhabbetleride yok buda önemli kriter günümüzde.

Yorum

Bana çok basit geldi maalesef beğenmedim

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Geçen hafta şişeli olarak aldığım Layton tabiri caizse bende Arap atı izlenimi yarattı. Kendi tenimde resmen sonradan açılıyor bu koku. Açılışı keskin ve ferah yeşil elma kokusuyla başlarken sonrasında yeşil elmaya baharat kokusu baya bir eşlik ediyor. Hatta kendi tenimde test kağıdından çok daha fazla baharat kokusu aldığımı çok açık bir şekilde söyleyebilirim. Kapanışta ise vanilya daha ön planda ama baharat tabiki de alttan alta vuruyor. Sıcak yaz gününde kullanmama rağmen ne beni ne de çevremdeki kişileri baydı, hatta hafif rüzgarlı akşam serinliğinde kendini bile sordurttu. Belki sınırları zorlayan kompleks bir niş parfümü değil ama genel beğeniye, dört mevsime (ekstra ekstra sıcak hariç) ve her ortamda her kıyafetle giyilebilecek bir koku olmuş.
                  Son Düzenleme xPixa; 07-08-19, 02:47. Tarafından yapıldı.

Yorum

Dükkanın arkasında iki kafadar kokularla oynarken, abii bak bu fena olmadı sanki deyip, iki amatör kişi karar verip piyasaya sürmüşler gibi. Royal Essence yazalım da Royal'e aldansınlar, yersen!

Anadolu çocuğu yemez!

Eh işte, fantazi arıyorsanız deneyiniz.

Yorum

Kokuya kötü deme gibi bir haksızlık yapamam hiç bir şekilde ama çok özel bir koku olduğunu söyleyemeyeceğim genel beğeniye uygun herkesin sevebileceği güvenli liman tarzında bir koku

Yorum

Beymen' de kokladığımda güzeldi ama al beni demiyordu. Hiç sahibi olamamıştım splitte görünce dayanamayıp aldım. Çok popülerleşmişti belki hatam vardır diye düşünerek..

Bugün elime geçti. Tabii ki sevenlerine niye sevdiniz diyecek değilim ama inanılmaz şekilde eskiden marketlerde satılan yeşil dunlop şişesini hatırlattı bana. Bu parfüm ona benziyor! Bilmeyenler yada hatırlayamayanlar için resmini paylaşacağım aşağıya. Onun hatrına sever miyim bilemem kendisiyle 1 gün geçirmem lazım ama çarpıcı bir parfüm olmadığını söylerim.

Click image for larger version

Name:	cf59d649818854583ceb0896743488d4.jpg
Views:	6350
Size:	62.4 KB
ID:	160118

Yorum

• lght571
                          lght571 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Dunlop'la alakası yok. Ben orjinal aldım Kalan ve Layton. Layton'u biraz Memo Paris, African yada Irish Leather'a benzettim. Layton'un bitişi kesinlikle Irish Leather'la çok yakın. İki kokuda tozlu, vanilyalı, meyveli ve baharatlı bir etki yarattı bende. Serin, yağmurlu ve rüzgarlı havalarda kullanılır diye düşünüyorum.

Layton nişlerin Sauvage'ı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, incelemede denildiği üzere tozlu bir vanilya baskın ve etrafında dönen elma ve az da olsa lavanta kokan bu parfüm sıkılan ilk 10 dakikadan sonra bitene kadar aynı yolda ilerliyor desek pek yanılmayız. Hoş koku mu evet benzersiz mi kesinlikle hayır, genel beğeniye uygun karizmatik tatlı bir koku.

Yorum

Exclusive olani pek bana gore degil ama orjinali mukemmel. Derin dengeli guclu kokuyor bana gore. Daha koleksiyonumda yok ama en kisa zamanda almak istedigim ilk parfum.

Yorum

İşleniyor...
                          X