Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Strangers Parfumerie Aroon Sawat

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Strangers Parfumerie Aroon Sawat

Click image for larger version  Name:	375x500.55611.jpg Views:	39 Size:	27.3 KB ID:	191567

Yine Prin Lomros'dan devam. Bu kez daha farklı bir konsepte sahip, diğer markalarına göre daha uygun fiyatlara edinilebilecek, fiyatları ile doğru orantılı şekilde performansa sahip bir markası. Aroon Sawat bir tropik meyveli bir odunsu. Açılışında bolca beyaz çiçeklere sarılmış tropik meyveler geliyor. Parlak bir kısım. Ama koku durdukça daha da parlıyor ve sarı rengi almaya başlıyor. Beyaz çiçekler geri çekilip tatlı tropikal meyvelerin hakimiyeti başlıyor ve Aroon Sawat karşımızda... Çok uzun bir süre bu şekliyle devam ediyor parfüm. Mür ve sümbülteber çok derinlerde ama kendilerini hissettiriyorlar. Bu kadar farklı tarz notaların bir araya gelip bu şekilde kokmasını hayal edememiştim denemeden önce. Notalar net seçilmiyor ayrıca. Çok transparan bir katman yapısına sahip. Yani bir notanın içinden neredeyse diğerleri görülüyor. Tam işte sandal ağacını yakaladım bu o olsa gerek diyorsunuz. İçinden beyaz çiçeksiler, meyve şelaleleri geçiyor. Tam mür çok baskın diyorsunuz. Sümbülteber de var ama önünde mi arkasında mı anlayamadım diyorsunuz. Narenciyeleri net seçemedim. Muhtemelen baştaki tropik meyve bombardımanı içinde bir yerdeler. Koku turuncudan sarıya, oradan da kahverengiye dönüyor aslında ve tenden ayrılıyor. Bu parfüm bana renkleri hissettiriyor. Her kokladığımda orta kısımlarını altın sarısı bir fon beliriyor düşüncelerimin arka planında. Bu parfümden beklentiniz çok yüksek olmamalı. Ancak bu şekilde zevkini çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca dikkatimi çeken bir şey şu oldu. Prin her zamanki gibi yine bazı çalışmalarının bazı kısımlarını ortak kullanmışçasına diğer çalışmalarını (Turkish Leather, Anatolia gibi) hatırlatıyor hep. Tam kokuya girecekken "aa bu şunun şu kısmı ile çok benzer" deyiveriyorum. Özetle, parlak bir meyveli odunsu diyecek kadar basit olmayan, aykırı dünyalara da götürmeyen, kalite ve tasarım şekliyle şaşırtan, bıktığımız o meyveli parfümlerle alakası bile olmayan ve onlara belki de bir tepki olarak tasarlanan bu çalışma benim içiiiiiiiiiiiiinnnnnnnn... Parfüüüüüğmmmdür (filmler ve filimler göndermesi yaptım) 7/10
    Son Düzenleme cantona8; 14-01-21, 02:47. Tarafından yapıldı.
İşleniyor...
X