Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfum Prissana Tiwa

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Parfum Prissana Tiwa

Click image for larger version  Name:	375x500.58306.jpg Views:	0 Size:	24.5 KB ID:	190410
    # Parfum Prissana Tiwa #

Pek sevgili, sayın hazretlerimiz Prin Lomros efendilerinin Pryn markasının ardından 2017'de kurduğu, daha cesur ve derinlikli, daha kompleks/karmaşık ve yeni teknikler kullanarak tasarımlar yaptığı bir marka Prissana. Birçok parfümünü deneme fırsatı bulmuştum geçmişte ve şimdi tekrar üzerlerinden geçmek ve tazelemek istedim. Tiwa, içerisinde bazılarını ilk kez duyduğum notalarla (kaffir limes ve cananga gibi) harmanlanmış, citrus ailesinden sayılabilecek bir parfüm. Prin bu parfümü %100 doğal hammaddelerden yaptığını iddia ediyor. Bir kere ben bir kullanıcıyım. Kimyager, parfümör, burun vs değilim. O yüzden %100 doğal olduğu gibi bir iddiada bulunmayıp, %100 doğal gibi kokan birçok parfüm kokladım. Bu konuda da bir şey söylemek zor. Ama şu bir gerçek ki; evet, parfüm çok doğal kokuyor. İlk sıktığımda inanılmaz aromatik narenciyeler ve acı bir zencefil sardı etrafı. Bunlar sanki biraz kendi yöresine, Asya'ya ait narenciyelermiş gibi. Ne tropikal, ne de Akdenizli yani. Verdiği tat bu. Yoksa bitki bilimci de değilim. Ardından kokuya zarif birkaç çiçeksi tat ekleniyor. Parfüm o kadar kompleks ki, içinden net çıkarabildiğim nota sayısı sınırlı. Ama çok dolu olduğu belli. Zaten bütün notaları tek tek yakalamak gibi bir derdim de yok. Parfüm aksın gitsin yeter ki... Yüksek kalite hali seyrederken parfüm bir anda geçmişe doğru gitmeye ve narenciyelerin (o citrus dediğimiz kısım) keskin tadı azalmaya, biraz daha yumuşak bir zemin üzerinde, daha çiçeksi bir hal almaya başlıyor. Minicik bir çiçeksi dokunuş bu. Tamamen havasını değiştirmiyor yani. Hatta koku tarzı olarak Robert Piguet Cravache'e doğru ilerlemeye başlıyor. Çok garip geldi bana bu ve hiç beklemediğim bir şeydi. Tarz olarak bence tam bir aromatik narenciye parfümü. Burada netim artık. Parfümün sonları vetiver ve sandal ağacı ile bağlanmış ağırlıklı olarak. 10 saate yakın oldu ve tenimde kalan kokuda vetiver ile sandal hissediyorum bolca. Kremsi ve hafif. Cravache orta kısımdan itibaren belirgin bir meşe yosunu ile devam ediyorken, Tiwa'nın onu bu denli andırıyor olabilmesi bir parfümör yeteneği sanırım. Her neyse.. Performansı fena değil. Ben çok alamadım ilk yarım saatin sonunda kokuyu ama odadakiler sürekli aldıklarını söylediler. Muhtemelen de bizim yayılımını vasat bulduğumuz birçok parfüm aslında bolca kokuyordur da biz algılayamadığımız için haksızlık ediyoruzdur. Kalıcılığı, en canlı ve keyifli kısmının 3 4 saat kadar sürdü. Sonra hiç de öyle kompleks bir parfümmüş havası vermedi ve yavaş yavaş azaldı, söndü. Kalan kokusu da dediğim gibi kremsi bir vetiver ve iş birlikçisi sandal. Oldukça keyifli olsa da Prissana bize göre özellikle biraz pahalı bir yazlık-baharlık parfüm. Hani şöyle bir görüş vardır. "Yazlık parfümler o kadar para! etmez" deriz çoğunlukla. Bazen ben de derim bunu. Çünkü sıkarken eliniz gidecek kokuya. Bol bol doyura doyura sıkacak ferahlayacaksınız gibi olur. Elinize aldığınızda ise parfümün fiyatı aklınıza gelir ve durursunuz. "Yok yok. Biraz daha ölçülü sıkayım en iyisi" dersiniz (Çünkü 30ml 140$). Tiwa da onlardan. Ayrıca genel beğeniye çok uygun, cinsiyetsiz bir parfüm.

Kişisel notlarım ki bu kısım %100 öznel: Fiyatından bağımsız olarak varlığı benim için olmazsa olmaz değil. Elimde bir miktar bulunsa sıcak günlerde ara sıra sıkıp keyif yaparım. Ama peşine de düşmem. İlk 2 3 saatinin ve oldukça keyifli olan değişimlerinin hatırına, denk gelirseniz mutlaka deneyin diyor ve benim için de referans olması açısından buraya not düşüyorum. 7/10​​
    Son Düzenleme cantona8; 03-01-21, 13:20. Tarafından yapıldı.

Sandal ağacı kokularını severim bi bakmak lazım .

Yorum

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Buna net bir sandal agaci kokusu diyemeyiz ama
İşleniyor...
X