Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Amouage Opus X

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Amouage Opus X

Opus serisi içinde alışılmadık şekilde naif duru bir çiçek kokusu ile karşı karşıyayız. Poster ve renkleri ile birbirini andırsa da kendisinden önce gelen IX ile hic benzeşmiyor diyebiliriz. Gül gül ve daha fazla gül konumuz. Hafif metalik, sabunsu temiz. Gül deyince akla gelen arap parfümleri ile ilgisi yok. Yağsı değil. Temiz ve sağlıklı kokuyor. Bana aromaterapi ve Spa'yı çağrıştırıyor. Ekşilik yok. Taze kesilmiş gülleri koklar gibi. Koku güzelliği dersek bence çok güzel ama üzerimde ne kadar taşırım bilemedim. Kadınlar için güzel bir tercih olabilir. Kalıcılığı Opus kardeşlerini utandırmayacak derecede yüksekken, buram buram olmayışı dolayısı ile bir tık sakin diyebilirim.
    Son Düzenleme anigemini; 16-02-17, 18:00. Tarafından yapıldı.

Bu ürün Beymen'de %50 indirime girmişti.
    Şişe rengi,notalar ve markanın genel çizgisini düşünerek fazla arabik iddaya sahip bir parfüm olacağını düşündüğüm,ön yargı ile yaklaştığım kokulardan olmuştu.Yazdıklarınıza bakılırsa hiç de öyle bir yapısı yokmuş
    Aydınlattığınız için teşekkürler

Yorum

Aslında opus serisi çok güzel parfümlerden oluşuyor. Ama isim aynı rakamlar farklı olunca insanlarda hep aynı parfümler imajını doğuruyor. Aslında hepsi başlı başına bir ismi hakediyor. Opus serisi değilde Jubilation Interlude gibi isimlendirmeleri olsa şu anki halinden çok daha popüler olurdu. Aslında bu da reklam ve pazarlama başarızlığına örnek olacak bir olay

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
        Ama isim aynı rakamlar farklı olunca insanlarda hep aynı parfümler imajını doğuruyor.
        Tamamen katılıyorum Altuğ hocam...

Yorum

Evet, kafalar karışıyor biraz. Türkiye'de Arap atlarının aygır ve kısraklarında da benzer bir yöntem izlendiği için takip etmekte çok zorlanırdım. İngiliz atları çok daha akılda kalıcı. Parfümden atçılığa hızlı bi geçiş oldu bi anda ama öyle valla.

Yorum

Ben katılmıyorum. Opus serisinin gizemi bu bence. Tüm parfümler cinsiyetsiz ve isimsiz bırakılmış. Farklı şeyler keşfetmeyi, farklı olmayı sevenler için. Ayrıca Opus'lardan birinin kullanıcısı olan kişinin mutlaka diğerlerini de koklayacağını düşünüyorum. Amouage'da beni en heyecanlandıranlar yeni çıkan Opus'lar oluyor. Burada herkeste bir Interlude, bir Jubilation var halihazırda.

Yorum

• Medea
              Medea Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Numaralandırmanın akılda kalıcıkla ilgili zorluğu ya da bazen kafa karıştırması bahsedilen, yoksa diğer söylediklerinizle zaten aynı düşünüyoruz.

• anigemini
              anigemini Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben de popülerlik ve pazarlama hatası kısmına yorum yapmıştım. Yoksa kafa karıştırıyor tabi ki ben de VI yerine VII aldırmış insanım zamanında siyah şişe çıkınca birden şaşırdım.

• Medea
              Medea Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben de uzun süre VI'yı siyah, VII'yi beyaz zannetmiştim. İki parfümü de sevip sipariş verdiğim için karıştırmak sorun olmamıştı ama hala dolapta VII diye VI'ya gidebiliyor elim

Ağzına sağlık!!!

Yorum

Opus serisi biraz naif duruyor dışardan ama kalıcılık farkedilirlik anlamında başarısız bir opusa denk gelmedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Bu kokuya yükseldim ben ya . X ile IX arasında tercih yapmakta zorlanıyorum.

Yorum

İçeriği amouage ailesinden olduğunu gösteriyor. Zengin ve rafine. Yorum için teşekkürler anigemini hocam..

Yorum

denemek için merak uyandıran bir başka koku daha çıktı, olacak iş değil.

Yorum

İşleniyor...
                    X