Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bat (2020) - Zoologist

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bat (2020) - Zoologist

Click image for larger version  Name:	754619_p2j9vr6s7tce1n6ggclm1qbfnt_770305.jpg Views:	0 Size:	183.0 KB ID:	166971

Art and Olfaction 2016, Independent Category ödüllü ve Luca Turin'in 4 yıldız verdiği Zoologist Bat, mağarasına geri döndü...

Zoologist'in şaşırtıcı ve unutulmaz parfümlerden biri olan Bat, üretimi durdurmasıyla üzse de bu 2020 yılında tekrar yorumlanarak satışa sunuldu. Bu yıl adını sıkça duyduğumuz bir hayvan olan "yarasa"nın artan popülaritesinden faydalanmak için mi bu karar alındı bilinmez ama bakalım; krizi fırsata çevirip tüketicilerden olumlu geri dönüşler mi yoksa "pff... bu parfüm korona kokuyor .s .s" tarzı tepkiler mi alacak göreceğiz...

Ya da eski Bat'in yerini tutabilecek mi? Bu da başka bir soru işareti... İlk versiyon Bat, yarasadan çok yarasaların yaşadığı mağarayı anımsattığı, hayvansal değil, daha çok yağmurlu firtınadan mağaraya kaçan yarasaların bulunduğu nemli karanlık bir ortamı betimlediği yorumları yapılmıştı.

Koku tasarımının arkasındaki Prin Lomros ismiyle dikkat çeken yeni Bat'in (2020) açıklanan notaları şu şekilde:

Üst Notalar: İncir, Çarkıfelek Meyvesi, Guava, Toprak Tentürü

Orta Notalar: Saman, Mineral Notaları, Tütsü, Melisa

Alt Notalar: Hayvansal Notalar, Meşe Yosunu, Deri, Tik Ağacı, Vetiver, Çakıl Taşları

Son Düzenleme Aryan; 20-05-20, 14:55. Tarafından yapıldı.

Eski bat çok daha iyiydi. Eski versiyonda toprak ve muz kokusu çok net geliyordu. Tropikal meyve esintileri de vardı. Fakat yeni versiyonda hayvansallık ön plana çıkmıs. Farklı meyveler ile derinin buluştuğu bir parfüm olmuş. Kötü değil ama eski versiyonu daha çok tercih ederim farklı olması açısından.

Yorum

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Daha denemedim hocam. Açıklamalara göre değerlendirdim yeni versiyonda tam olmada da esintiler taşıyan muadiller bulmak mümkün ama eski versiyon farklıydı baya. Ha sevmedim diyorsan ben alırım hocam senden

• Abbathdoom
      Abbathdoom Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Eski versiyon bende kalsın hocam. Zaten en fazla 1-1.5 ml vardır. 🤔

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yetmezmiş zaten 😬

Orjinal yazı sahibi: mizansen035 View Post
    Eski bat çok daha iyiydi. Eski versiyonda toprak ve muz kokusu çok net geliyordu. Tropikal meyve esintileri de vardı. Fakat yeni versiyonda hayvansallık ön plana çıkmıs. Farklı meyveler ile derinin buluştuğu bir parfüm olmuş. Kötü değil ama eski versiyonu daha çok tercih ederim farklı olması açısından.
    Kağıt üzerinde eski versiyondaki koku profiline bakınca muz baskın çok daha zengin meyve akorları görüyorsunuz. Hatta notalar arasında muzu görünce aklıma youtube'da yavru yarasaları muzla besledikleri popüler videolar geldi. Gerçekten meyveleri seviyorlar

Orjinal yazı sahibi: Abbathdoom View Post
    Yeni versiyonu ne ara denediniz hocam ? Okuduğum ve düşündüğüm kadarıyla bu versiyon daha hayvansal değil de daha kullanılabilir olduğu yönünde. Eski versiyon bende de mevcut ama kullanmaktan ziyade kapaktan kokluyorum uzun zamandır. 😄
    Bu arada ben de @Abbathdoom'un dediği yönde yorumlar okumuştum.

Eski Bat daha topraksı, karanlık ve nemli iken, yeni Bat'ın tropikal ve güneşli bir havaya sahip, daha giyilebilir olduğu söyleniyor. Özellikle yeni Bat'te ıslak topraksı koku yine biraz olsa da "çok daha az" hissedildiği, bunun yanında yine daha az muz ama daha fazla tropikal olduğu yorumları yapılmış... Ama en çok vurgulanan "daha giyilebilir" olduğu.
    Son Düzenleme Aryan; 20-05-20, 15:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bi gelsin deneyelim o zaman bakalım eski versiyonu çok sevmiştim ben. Yorumlar ve içeriğe bakınca o formundan uzaklaşmış görünüyor.

• caliban
      caliban Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yeni Bat’i bilmiyorum ama eskisiyle değişik anılarım var. Başı sonu farklı parfümlerden. Paltomun yakasında kalan koku çoğu kişiye güzel gelecektir ama başları ve ortaları baya zor. Yeni versiyonda daha fazla zorlayıcı olacaklarını sanmıyorum ben de.

Eski versiyonunu Dr. Ellen Covey tasarlamış ve sanırım Bat’in reformülasyonu hakkında çok tepki aldığı için bu kesimi üzmemek adına parfümün ismini değiştirerek kendi markasında tekrar piyasaya sundu.

https://www.fragrantica.com/perfume/...yer-60550.html

Yorum

İşleniyor...
    X