Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfüm Bozulurmu?

Çökme
Sabit bir konu.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Orjinal yazı sahibi: M-rah View Post
    Araç torpidosunda bozulur mu?

O araç izmir güneşinin altındaysa bırak parfümü torpido bozulur.

Yorum

• M-rah
      M-rah Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      İstanbul sıcağı ve kışı desem ? Yazın pek tutmam ama kışın genelde 2-3 şişeli parfüm tutuyorum üstad

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Valla araç içindeki sıcaklık dalgalanması çok olduğu için pek tavsiye etmem

Çok güzel bir bilgi , parfümleri saklama koşulları na daha dikkat edeceğim mesela. Fazla uzun sürede bulundurmamak lazım sanırım.

Yorum

bakarsan bağ bakmazsan dağ olur

Yorum

Halihazırda kullandıklarımı ışık almayacak şekilde tutuyorum, sık kullanmadıklarımı kendi kutularında saklıyorum ve yazın gardrop içine alıyorum. Zamanla rengi dönen (koyulaşan vanilyalar) ve kokusu hafif farklılaşan (çoğunlukla oturan) parfümlerim var ama bozulduğunu söyleyebileceğim bir parfümüm olmadı.

Yorum

Ben dekantlar için bile kutu aldım. Işık ve ısıya maruz kalmasınlar diye. Düzine düzine parfümü olan arkadaşlar ne yapıyor kim bilir

Yorum

Çok Güneş Gören Yerde Ven Nemli Yerlerde Bozulur.

Yorum

Kesinlikle ve kesinlikle AŞIRI IŞIK özelikle mağaza ışığı ve bununla beraber ısı bozuyor. Boynerde özellikle 3 1 yanı ışıkla çevrili yerde tutuyorlar ellediğimde parfüm camı sımsıcaktı. Ve uzun süredir açık olan bazı parfümlerin de kalıcılığı gidiyor veya hava aldığından mıdır bozuluyorlar. Parfümü açtıysan kullanıcan burası böyle yani. Kendi düştüğüm bir hata=kıyamamak malesef sana kaybettiriyor. Bozuk parfüm= acımsı küf kokar hele bunu parfüm denerken yaşayınca nasıl sinirleniyorum... Özellikle Sephora nautilus avmde çok fazla bozulmuş parfüm var. (sık sık gittiğimden bir ara biliyorum).

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pigletgoeshere View Post
                Kesinlikle ve kesinlikle AŞIRI IŞIK özelikle mağaza ışığı ve bununla beraber ısı bozuyor. Boynerde özellikle 3 1 yanı ışıkla çevrili yerde tutuyorlar ellediğimde parfüm camı sımsıcaktı. Ve uzun süredir açık olan bazı parfümlerin de kalıcılığı gidiyor veya hava aldığından mıdır bozuluyorlar. Parfümü açtıysan kullanıcan burası böyle yani. Kendi düştüğüm bir hata=kıyamamak malesef sana kaybettiriyor. Bozuk parfüm= acımsı küf kokar hele bunu parfüm denerken yaşayınca nasıl sinirleniyorum... Özellikle Sephora nautilus avmde çok fazla bozulmuş parfüm var. (sık sık gittiğimden bir ara biliyorum).
                Nautilus sephora da hayatımın ilk bozulmuş parfümünü kokladım armani stronger with you idi çalışan arkadaş aşırı itici bir karaktere sahipti bu parfüm bozulmuş bilginiz olsun dediğimde siz anlayamadınız herhalde çok güzel kokudur gibi ters bir cevap vermişti. Bak yine sinirlendim

Yorum

Merhaba, kutusunu hiç açmadığımız parfümlerimiz var hala ve oda sıcaklığında ısı görmeden bir kaç yıl saklayabiliyor muyuz acaba? Bir cogunu eşim yurt dışına cıktıkca ceşitli ülkelerden aldı fakat bazılarından 2 şer adet var ve endise duyuyorum bozulacak diye

Yorum

• Rayiha
                    Rayiha Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Uzman değilim ama şöyle bir mantık yürütüyorum. Kozmetik ürünlerinin çoğunda açıkça bir üretim tarihi yazmaz. Üretim tarihi önemli olsaydı, yasal düzenlemelerin çok sıkı olduğu günümüzde kutuya yazılması zorunlu olurdu. Ürün ömrü ile ilgili olarak kapak açıldıktan sonra tüketilmesi gereken süreyi gösteren ikonlar var. Parfümlerde çoğunlukla bu iki veri de yer almıyor. Sadece bir batch code yani üretim seri nosu var ki parfümde bir sorun olup incelemeye gidince yetkili firma buradan hangi üretim serisi olduğunu teşhis ediyor (internet kod çözme siteleri tam olarak güvenli değil deniyor). Dolayısı ile kutu üzerindeki uyarılara dikkat edildiği sürece raf ömrünün kritik bir konu olmadığını düşünüyorum.

Yine de şu bilgiyi paylaşayım, kod sorgusu için aradığım resmi distribütör yetkilisi 4 yıl gibi bir süre vermişti ama eğer bu doğru bir bilgi ise kutuların üzerine yazılmaması firmalar açısından ciddi bir zaaf.

Çok teşekkür ederim. Bir nebze de olsa aydınlandım

Yorum

Daha bir tane bile parfümüm bozulmadı; ama 2,3 tane dekantım bozulmuştu içlerinde baya varken üzülmüştüm epey 🙃

Yorum

Parfümler ışıktan ve sıcaklıktan korunmalı.

Karanlık ve soğuk ortamlarda saklarsanız ömürleri de uzun olur.

Bahsettiğim soğukluk buzdolabı yada buza koymak değil tabi ki.

Mümkün olduğunca ışık yüksek sıcaklık ve güneş ışığından uzak tutmak gerekir.

Banyo da uygun bir ortam değil. Çünkü ortamda sıcaklık değişimi oluyor.

Parfümler için en uygun yerler çekmeceler ve elbise dolaplarıdır.

Yorum

önceden bozulmaz diyordum ama yılların verdiği deneyim sonucu malesef parfüm iyi saklasanızda bozulur. yıllardır kullanmadığım arşiv değeri taşıması için sakladığım dekantlarımda bozulmalar gözlemliyorum.taze parfüm gibisi yok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fsater View Post
                          önceden bozulmaz diyordum ama yılların verdiği deneyim sonucu malesef parfüm iyi saklasanızda bozulur. yıllardır kullanmadığım arşiv değeri taşıması için sakladığım dekantlarımda bozulmalar gözlemliyorum.taze parfüm gibisi yok
                          Dekant şişelerde ben de aynı durumu gözlemledim ama kutusu olmayıp kendi şişesinde olan parfümlerde sıkıntı yok.Hele kendi kutusunda olanlarda hiçbir farklılık yok.Onun için dekant şişeleri bir an önce bitirmek lazım maksimum 3-5 yıl dayanıyorlar.

Yorum

dior sauvage kokusu çok hızlı bozulan bir parfüm. resmen ilk güne göre kokudaki vanilya aroması arttı. eskiden bu kadar hızlı bozulmazlardı parfümler.

Yorum

İşleniyor...
                            X