Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sahte Ve Orjinal Parfümü Ayırt Etmek Ve Sahte Parfümden Korunmak

Çökme
Sabit bir konu.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Tüm video faydalı fakat "4.24" deki olay eşyanın tabiatını yıkıp geçmiş. Yapanlar öyle bi' paradigma koymuş ki ortaya Tom Ford görse botoksları bile çözülür. Oturup ağlayabilir bak vallahi.

- Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

Hahahaha nasıl olurda Tom Fordun aklına gelmez.

Yorum

• Lagerfeld
        Lagerfeld Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ya bu ne ya!!

Öyle bir ortaya çıkıyor ki
      estefanyen

Yorum

Merhaba. 11. 11 kampanyasında n11 aydinparfümeri adlı satıcı tom ford black orchid edp parfüm aldım bügün geldi.
        Orjinalligi konusunda şüphelerim var.
        Sizde orjinalmidir. Üzerinde batch kodu göremedim

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
          KARALARIN_CEMAL Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Aslında güvenilir bir satıcı ama batch kodunun olmaması bende soru işareti uyandırdı? Batch kodu soğuk damga olmasa da siyah renkte yazılı kutunun altında mutlaka olur. Sizinkinde görünmüyor

doğru
        Son Düzenleme kadirmisir; 29-11-20, 17:48. Tarafından yapıldı.

Yorum

Bazı parfüm kutularının alt kısmında batch kodlarının ve gayet düzgün jelatinlerinin yanı sıra arapça yazılı stickerlar bulunuyor. Doğuda yaşıyorum ve bulunduğum ildeki sınırlı sayıdaki parfümerilerde bu ürünlerden mevcut. Sahibine sorsan %100 orjinal. Orjinal olup olmadığı konusunda tereddüt hasıl oluyorsa o parfümden uzak durmamız gerektiğini de öğrendim burda. Lakin fiyat konusunda piyasadan ortalama 200-250 daha ucuzlar. Bazen çok cazip geliyor ama tutuyorum kendimi Sonunda dayanamayıp para verecegim test etmek için.Bu tür kutulara rastlayıp da orjinalliğini test edebilen oldu mu? Şimdiden teşekkürler

Yorum

• _sefa_
            _sefa_ Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Benim gördüğüm ithalatçı etiketi arapçaydı. Biraz araştırma yaptım, grey market ürünleri olması kuvvetle muhtemelmiş, orjinal olanları da olmayanları da varmış. Yani gerektiğinde bir muhatap bulamıyormuşuz, nasıl ithal ettiği belli olmayan parfümerimiz dışında

• Rayiha
            Rayiha Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bavul ticareti olabilir bir ihtimal... İnsanın içine sinmiyorsa keyfi de kaçıyor kullanmanın.

• _sefa_
            _sefa_ Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kesinlikle katılıyorum. Kuşku olduğu sürece koku, hiçbir duygu hali yaratmıyor bende de. Hep bir acaba hali söz konusu olduğu için psikolojik olarak algım da etkileniyor. O kadar çok sahte tester ile karşılaştım ki orijinal tester diye birşey olduğuna artık inanmıyorum. Zaten orijinal testerı bana denk getirecek ne erişim imkanlarım ne de auram var

Bugün öyle bir siteye denk geldim ki, inanılır gibi değil. +100 stoklu tester'lar, 130 liraya nişler. Hatta hiç varolmamış bir flanker bile gördüm. Şişeler çok benzese de bize "sahteyim" diye bağırıyor, kutularsa dert değil, zaten bembeyaz.

Yorum

Genellikle yazı fontu ve bazı simetrik hatalar sayesinde kendini belli ediyorlar

Yorum

hele ki böyle şişeler üretilmeye başlandıysa . ''Afedersiniz'' atlayıp inanan çok olacaktır.
              Click image for larger version

Name:	TX043830EE24_1_org_zoom.jpg
Views:	880
Size:	92.4 KB
ID:	156345
              Caption

Yorum

Kesinlikle orjinal arkadaşlar. Alabilirsiniz.

Yorum

Original tester parfümden KAÇIN! Daha dün instagramda 3 parfüm 249 tl gibi imkansız!bir şey gördüm. Aşırı ucuz fiyatlardan kaçın. İnstagramda çok fazla sahteci var dikkat! Çevrenizi uyarın. Orijinal parfümün rengiyle sahte parfümün farklı olabiliyor dikkat! Bazen de içteki halka renginden ayırt ediliyorlar. (bazen ben bile ikircikte kalıyorum sahtelerde. Sahteciler profesyonelleşti!)

Yorum

orijinal parfümü sıktığınız yer kuruduktan sonra yalarsanız nötr bir tat gelir. sahte parfümde ise istediği kadar kurusun acı alkol tadı gelir. kesin bilgidir. koku çok benzer olsa da kalitesiz alkol kendini ele veriyor

Yorum

Bu videonun oynatıldığı kanalda pekçok gerçek&sahte karşılaştırması var, faydalı olabilir:

Yorum

Merhaba. Sahte parfümü ayırt etmek için hassas tartı öneriniz çok güzel ve objektif. Herkes yapabilir. Tek sorun tam dolu orjinal parfüm şişesinin ağırlığını bilmek veya bulmak. Bunun için bu forumda orjinal parfümlerini isim ve ml’sine göre tartılarının yazıldığı bir bölüm oluşturulabilir. Hepimiz elimizde olan veya yeni edindiğimiz parfümleri tartıp yazarsak zamanla güvenilir ve oldukça zengin bir havuzumuz olabilir.

Yorum

Merhabalar, genelde sahte parfumlerin buyuk cogunlugu 100 Ml veya o parfum markasinin urettigi 90-80 ml sisler uzerinden oluyor. benim merak ettigim hic 50 ml sahte parfumle karsilastiniz mi? Genel olarak, 50 ML veya o parfumun populer olmayan bir boyu (200 ML) daha guvenilir denilebilir mi?

Yorum

• Rayiha
                            Rayiha Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Küçük ml.'ler bu yüzden bana daha güvenli geliyor ama sahtekârlara güven olmaz tabii. Üretimden kalkalı yıllar olmuş parfümlere de popüler, dolayısı ile karlı olmayacaklarından dolayı görece daha olumlu bakıyordum ama son zamanlarda fiyatı, şişesi ve satış kanalıyla sahte olduğunu apaçık belli eden Miss Dior Cherie, Chloe Love vs. görünce fikrim değişti.
                            Son Düzenleme Rayiha; 20-10-21, 18:46. Tarafından yapıldı.
                        İşleniyor...
                        X