Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Etat Libre d'Orange | Rien Intense Incense
    deri ve plastik efektli, ferah deterjansı asfalt üzerine iris, kimyon ve yosun serpiştirilerek özgünlükte sınırlar zorlanmış. oldukça garip ama zevkli. tütsü beklediğim tarzda değil sıcak asfaltsı neredeyse zehirli nemli bir yapı sunuyor. özellikle başı ferah mı yanık mı karar veremediğim zıtlıkları içinde barındıran zevkli bir koku. ortaya doğru daha çok temiz çamaşır akorlu, tatlılığını amber-iris den alan hafif tozlu bir kokuya dönüşüyor. yeterince niş.
    Click image for larger version

Name:	PicsArt_02-02-11.45.33~2.png
Views:	425
Size:	1,022.4 KB
ID:	194026 ​​​​​​

Yorum

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Intense Incense için çok yüksek değilim ama Rien için gayet yüksekte geziniyorum

• Asaid
      Asaid Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      farklılıklarına dair ufak bir yorum rica etsem 🤗

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bana bu yoğun asfaltlı tütsü kısmı ağır geliyor. Deri de var mı bilmiyorum ama böyle yanmış sanayi derisi, metalik boya, astar, tütsü.. bunların hiçbiri yok Rien'de. Hatta bunun yanında bana tertemiz geliyor ki çok kişi kirli falan demiş Kinski ne kadar kirliyse Rien de bana göre o kadar...

• Anka Kuş Parfüm - Jezebel.. Bitter çikolata, ondan bitterliğini çalan bol pasta ya da kurabiye vanilyası ve bu ikilinin arasına sıkıştırılmış armut. Oldukça koyu ve yoğun bir açılışı var. Armut bu yoğunluk içinde bir yandan kendini oldukça hissettiriyor ama bir yandan da kendi meyvemsi tatlılığını çok ön plana çıkarmadan yardımcı oyuncu gibi de takılıyor. Sonrasında da o yoğunluk değişmiyor, arada beyaz çiçekler derinden hissediliyor ama bence parfümün tarzı oryantal gurman gibi. Gerilerden sürekli basan tonka da bu yapıyı bağlamak için varmış gibi geliyor. Bu yoğunluk hissi parfümün tende olduğu süre boyunca pek azalmıyor, oldukça saldırgan ve fazla kullanılırsa Black Orchid ayarında boğucu olabilecek bir yapısı var. Armudun kullanılma şeklinden etkilendim, parfümün genel gidişatından da çoğunlukla hoşlandım diyebilirim. Ama günlük kullansam benim için fazla mı tatlı olur, ondan emin değilim. Koklarken yer yer acaba açılıştan hemen sonra hafiften karabiber de hissedilse, ortalarda da biraz da kakule olsa benim için çok daha hoş olabilir miydi diye düşündüm, merak işte. Kalıcılık çok iyi, yayılım iyi.

Performans: 9/10
    Son Düzenleme cornelius; 04-02-21, 02:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

• javanese patchouli dumansı ve nemli; tatlılık da barındıran güzel bir paçuli yorumu.

Yorum

• Versace Eros Flame

Adana ve Urfa kebabı birbirinden ayıran özellik nedir ? Adana acılı olur, Urfa Acısız..
        Eros Flame Hakkında söyleyeceklerimde bu kadar. Malzeme aynı, üretim aynı. İçine biraz biber, birazda erostakileri törpüle tamam.. Al sana yeni bir parfüm.

Erosa göre pek bir fark yaratmayan ama performans olarak gayet iyi bir parfüm. Genel beğeni kokusu. Deneme süreci içinde etraftan güzel geri dönüşler aldı. Kullanır mıyım ? dekant bitene kadar evet ama kendisine para vermem.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Selective44 View Post
          Versace Eros Flame

Adana ve Urfa kebabı birbirinden ayıran özellik nedir ? Adana acılı olur, Urfa Acısız..
          Eros Flame Hakkında söyleyeceklerimde bu kadar. Malzeme aynı, üretim aynı. İçine biraz biber, birazda erostakileri törpüle tamam.. Al sana yeni bir parfüm.

Erosa göre pek bir fark yaratmayan ama performans olarak gayet iyi bir parfüm. Genel beğeni kokusu. Deneme süreci içinde etraftan güzel geri dönüşler aldı. Kullanır mıyım ? dekant bitene kadar evet ama kendisine para vermem.
          Eros ile Flame in farkı bence başlangıcındaki karamelize narenciyeden geliyor. Gerisi aynı diyemem çünkü bu karamelize narenciye efekti uzun bir süre devam ediyor. Eros'u sevememiş kullanamamıştım ama Flame ona göre bana daha çok hitap ediyor. Bende de her kullandığımda sorun oluyor. Hayretler içindeyim gerçekten. Performansı da iyi bu arada. Sanırım yayılımının, beğenilmesinde etkisi büyük.

Yorum

• Selective44
            Selective44 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Evet klasik erostan faklı bi narenciye kullanımı var ama ben o kadar net ayıklayamadım. Ama evet performansı çok iyi. Klasik erosa göre daha kullanılabilir yapısı var ama ben hemen hemen aynı kokuları aldım. Gerçi üç farklı koku vardı üzerimde onun da etkisi olabilir.

• cantona8
            cantona8 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Himm olabilir. Koku algisi kişiden kişiye cok farkli ya. Ben sirf narenciye baskin hissedebildim, yazin bol bol kullanirim dusuncesiyle almistim takas karsiligi.

• Selective44
            Selective44 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bende mesela klasik erostaki vanilya tonka ikilisini çok hissettim. Narenciye evet var ama öyle net gelmedi bana. Ama tam bir genel beğeni kokusu olduğu net.

• Serge Lutens Jeux de Peau

Aslında birkaç gündür test ediyorum, notalara bakıyorum, bu kompozisyondan hoslanmama ihtimalim düşük diye geçiriyorum içimden ama bundan sonra işin içine meyan kökü girdiğinde şüpheleneceğim.Açılış tıpkı Un Bois Vanille gibi bana çok rahatsız edici gelen şekilde patlıyor, yanık hissi veriyor herhalde yine meyandan kaynaklı (acaba çok yıllanmış bir şişe de o yüzden ilk açıldığı evreye nazaran çok mu dönüştü koku diye düşünüyorum) Sonra alıyorum tahıllı/ekmeğimsi akoru ama çok yapay geliyor.Daha da açıldıkça kayısı(marmeladımsi)epey netleşiyor, ah keşke floral etki hiç devreye girmeseydi.Gourmand ların çoğunlukla sıcak bir aruası olur ya, işte Jeux de Peau de, Un Bois Vanille gibi, tatlılık içeren ama soğuk bir gourmand.
          Yayılım ve kalıcılık da ortalama sayılır.

Yorum

• Selective44
            Selective44 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bu parfümü 400 liraya alaacaktım makyaj trendi indirminde kalmamıştı. Sizdeki şişeli mi Dekant mı ?
            Son Düzenleme Selective44; 04-02-21, 19:36. Tarafından yapıldı.

• teafortwo
            teafortwo Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Dekant..Şimdi flacon şişelerde üretimi devam ediyor sadece, fikrimi netleştirmek için yeni sürümlerden de denemek istiyorum denk gelebilirsem.

• Selective44
            Selective44 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Makyaj trendinde 400 liraydı. almak istedim malesef stok kalmamış..

• Demeter | Humidor
          kolonya olmasına rağmen ilk birkaç saat ortalama bir yayılımı ve kıyafette bir günden fazla yayılımsız kalıcılığı var. başlangıcı karanfil yoğunluğunda şeffaf bal ile yapıyor. ortaya doğru karanfil kısmı yanık bir tütün akoruna bürünüyor. epeyce lineer şekilde devam edip, en son zaten az olan tatlılık da biterek kıyafette sadece sert-acı dumansı tütün kalıyor. Jo Malone'un birkaç alt basamağı denilebilir. Basit ama kesin. tende profili bu kadar başarılı değil. bu tür parfümlere beklenti de düşük olduğu için genelde beğenilme yüksek oluyor, markanın da büyük bir iddiası yok zaten. simple, subtle, singular scents...
          Son Düzenleme Asaid; 04-02-21, 17:25. Tarafından yapıldı.

Yorum

• cornelius
            cornelius Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Humidov görünce acaba öyle bir şey de mi var diye bakayım dedim, yazım hatası olmuş

Kıyafette denememiştim gerçi ama karanfili hiç hatırlamıyorum. Fazla tatlı gelmişti bana.

• Asaid
            Asaid Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            aynen 👍🏼 karanfili fragrantica'da da bayağı bir kişi farketmiş. gerçekten başta çok baskın. direk esansiyel yağı tarzında keskin. parfümlerde genelde daha kaliteli ve yumuşak şekilde veriliyor.

• L'Erbolario - Dolcelisir.. Ambre Narguile, Back to Black, Tobacco Vanille, Oajan, Ambre Tabac.. Sizlere kardeşinizi tanıtmak isterim: Dolcelisir. Dolce, sen de selamla kardeşlerini. Çok güzel. Koku yeni hiçbir şey vaadetmiyor, sadece daha karamelize ve tatlı tarafa yakın bir yapısı olduğu söylenebilir. Kalitesi diğer kardeşlerine çok uzak da sayılmaz. Tarzı sevenler uygun fiyatını da düşünürsek şans verebilir. Kalıcılık ve yayılım iyi.

Performans: 8/10

Yorum

• Selective44
            Selective44 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            evet 3 kokuyu da ara ara hissettiriyor. Ambre narguileye daha yakın bir havada.

• Gallagher Fragrances O'Fraiche

Freş mi? İlk sıkıldığında yanmış narenciye kabuğu ve taze sıkılmış narenciye çok güzeldi. Bu kısım evet gayet freş. Freş kelimesi yerine karşılığı olan "taze"yi kullanacak olursak da evet meyveler taze hissettiriyor. Sonrasında buruk bir tütün, acı bir kenevir ve dumansı bir katman oluşturan bir huş katranı var gibi. Yani derin derin hissediliyorlar. Narenciyeler acılaşıyor ve bitiminde vetiver hiç yokmuş gibi bir anda ortaya çıkıyor. Başlangıç kısmı, açılışı hariç vasat gibi koksa da orta kısımlardan itibaren sona kadar gayet pürüzsüz ve yumuşak akıyor parfüm. Yayılım orta halli. Kol mesafesinde. Kokusunu da genel olarak ortalama bulduğumu söyleyebilirim. En büyük artısı gerçekçiliği. Yapaylık yok. Sadece nota uyumları ve veriliş şekillerini herkes çok beğenmeyebilir. E zaten genel beğeni işlerinin de peşinde değiliz vesselam. Öyle olsak Naxos'dan devam ederdik

Yorum

• Masque Vetiver. Pardon Masque Hemingway.

Baş nota vetiver. Kalp nota vetiver. Dip nota vetiver.

Vetiver, nam-ı diğer kabe samanı öylesine bir nota ki tek başına bile bir parfüm olur bazen. Yanında adam aramaz, çoluk-çocuk gezdirmez. Vetiver övelim biraz.

Hemingway, baştan sona vetiver parfümü olsa da beklentim en azından Hutieme Art Monsieur kafasında bir parfümdü. Ama yanılttı. Çok konforlu bir parfüm bir kere. Onu bi kenara koyalım. Sonrasında ise açılışı ve orta-ilk kısımlarında transparan bir rhubarb-zencefil yavanlığı ile karışık bir bulanıklık var ki hiç sevmedim. Bence olay tamamen birkaç farklı tip vetiver kullanımı ile alakalı bu parfümde. Orta kısımlardan itibaren sona kadar ise yumuşacık, sıcacık bir parfüm. Tıpkı Guerlain Vetiver gibi. Ben Hemingway'in kaliteli içerik sunmasına karşılık, bu fiyatını hak etmediğini düşünüyorum. Yayılım kol mesafesinde. Bu arada bu yorumu yaparken ki donem, parfümü iki fıs elimin üstüne sıkıp serbest şekilde kokuyu akışına bırakmak. Koku da yer yer hissettirip çekiliyor. Elim burnuma gidiyor yani ara sıra. Koku güzelliği olarak bir şey demem zor. Ne sevdim, ne de sevmedim. Sadece şunu diyebilirim ki Guerlain Vetiver, Zegne Haitian Vetiver, hatta FM Vetiver Extraordinaire gibi parfümler varken, konu vetiverden açıldığında bir daha aklıma gelir mi bilemiyorum. Anladınız siz onu.

Not ekleyeyim... Öyle aman aman bir maskülen de değil bu arada. (Homage to) Hemingway ismine aldanmayın siz.
            Son Düzenleme cantona8; 05-02-21, 15:33. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Mancera | Aoud Exclusif
              Oud Ispahan'ın gülünün yine çeşitli ambersi ve çiçeksi notalar ile yumuşatılıp genel beğeniye daha uygun hale getirilmişi. Buna rağmen hâlâ hacı yağı yaftası yiyebilecek düzeyde arabik nüanslar mevcut. Oud'daki hafif medikallik hissediliyor. Kokusunu beğensem de yeni olarak birşey sunmuyor. Oryantal havayı sevmeyene sevdirmez fakat seven için jenerik oud-gül kombinasyonları içinde f/p'de en tercih edilebilecek parfümler arasında. kalıcılık ve yayılımı yerinde.

Yorum

• MiN New York | Barrel
                açılışı oldukça tatlı, kent'in kivi ve vişneli meybonları tadında, yumuşak meyveli boozy yapıda. orta ve sonda tatlılık türü aynı kalsa da miktarı benim için kabul edilebilir seviyeye geliyor. orta kısım baharatı baskın odunsu tarzda. saatler sonunda tatlı boozy kısım azalıp baz kısma geçildiğinde chene'deki kadar tozlu olmasa da onun kadar doğal bir meşe de ön planda. baş ve ortadaki tatlılık muhtemelen kadın parfümlerinde bulunabilecek fakat benim benzeriyle karşılaşmadığım genelin seveceği yapıda. deri, yosun, paçuli hissetmedim. boozy akor meyveli kremsi şekilde özellikle baş ve ortada yoğun.
                baz notalarında meşe fıçısı (oaken barrel) akoru bulunuyor. Boozy akorları ise Absinthe ve Rom olarak açıklanmış. Muhtemelen parfüm tamamen bunlar üzerine olduğu halde doğal hallerinde hiç koklamadığım için başarısı ile ilgili bir değerlendirme yapamıyorum.

Yorum

• Creed - Spice and Wood

Ben bu parfümü anlatmak için doğru kelimeleri seçebileceğimi düşünmüyorum. Tek kelimeyle muhteşem bir koku. (kesinlikle direk ilk 5'te)

Tek bir nokta var ki; bana biraz tene yakın duruyor gibi geldi ama bu muhteşem olduğu gerçeğini kesinlikle değiştirmiyor...

Yorum

• Acemiburun
                    Acemiburun Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Traş sonrasına yakışırmı hocam 😉

• itsmebruce
                    itsmebruce Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    yakışmaz mı

• Ormonde Jayne | Rose Gold
                  limon ve clary sage ile oldukça ekşi ot ve citrus ile başlıyor. devamında citrus kısmı azalıp karanfil ve yoğun dozda gülün eklenmesiyle buruk otsu bir gül hakimiyetinde ilerliyor. gülün yapraklarının ezilmiş şeklini andıran oldukça gerçekçi keskin bir birleşim. orta tam oturduğunda hala buruk otsu gül hakimiyetinde de olsa zambak ile bir nebze yumuşuyor. etrafa yayılan kokusu daha sevilebilir. bu kısım yakından koklandığında neredeyse saf gül yağı acılığında. sona doğru gül, yumuşamaktan ziyade gücünü kaybediyor, zambak sanki biraz daha ön planda. gülün keskinliği içinde yasemin, orkide, ud gibi diğer yapıları son ana dek hiç ayırt edemedim. doğal bir yapı sunuyor ama gül yağı veya benzer davranıştaki bir element diğer birçok notayı bastırmış.

Yorum

• uncle-benjen
                    uncle-benjen Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ormonde Jayne bile bir yere kadar.. Ormonde bile.. Söyleyin hocam, rahatlayacaksınız..

• Asaid
                    Asaid Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    😅

• Orjinal yazı sahibi: Asaid View Post
                  Ormonde Jayne | Rose Gold
                  limon ve clary sage ile oldukça ekşi ot ve citrus ile başlıyor. devamında citrus kısmı azalıp karanfil ve yoğun dozda gülün eklenmesiyle buruk otsu bir gül hakimiyetinde ilerliyor. gülün yapraklarının ezilmiş şeklini andıran oldukça gerçekçi keskin bir birleşim. orta tam oturduğunda hala buruk otsu gül hakimiyetinde de olsa zambak ile bir nebze yumuşuyor. etrafa yayılan kokusu daha sevilebilir. bu kısım yakından koklandığında neredeyse saf gül yağı acılığında. sona doğru gül, yumuşamaktan ziyade gücünü kaybediyor, zambak sanki biraz daha ön planda. gülün keskinliği içinde yasemin, orkide, ud gibi diğer yapıları son ana dek hiç ayırt edemedim. doğal bir yapı sunuyor ama gül yağı veya benzer davranıştaki bir element diğer birçok notayı bastırmış.
                  Gül meraklısı biri olarak yorumunuzdan parfümü cok sevecegimi düşündüm

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Asaid
                    Asaid Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    denediğinizde yorumunuzu beklerim 👍🏼
                İşleniyor...
                X